Tupac Shakur: California Love

(hudební videoklip)
  • USA 2Pac: California Love feat. Dr. Dre & Roger Troutman
Krátkometrážní / Hudební
USA, 1996, 6 min (Alternativní 5 min)

MikO_NR_1909

Vystreľte zviazaného muža do ríše slobody! Takto by sa dala parafrázovať pomocná ruka Dreho Pacovi v roku 95. Všetci vieme, čo potom nasledovalo. ()

corpsy

Už keď hip hop ( rap ) a ostatné, tak táto doba. Nie som nejako vyťažený na ping pong East Side a West Side a myslím, že fandovi tejto spoločnej hudby ( škoda že v minulosti rozdeľovala ) si musia myslieť jedno - kombinácia špičkového hudobného podmazu a paródie (?) na MAD MAX je dokonalá. ()

Real Tom Hardy

"NOW LET ME WELCOME EVERYBODY TO THE WILD WILD WEST, A STATE THAT'S UNTOUCHABLE LIKE ELIOT NESS" --------- Ikonická hymna západného pobrežia vysamplovaná na ešte ikonickejšej skladbe 'West Coast Poplock' Ronnieho Hudsona v spojení s legendárnou Cockerovou 'Woman to Woman' v produkcii Doktorka Dreho, najúspešnejší a najslávnejší Pacov singel, videoklip na (v rámci žánru) diametrálne odlišnej úrovni, ktorý nemohol režírovať nikto iný než Williams, vizuál, ktorý zostane navždy nezabudnuteľný (black & orange), Mohavská púšť, kulisy, rekvizity a kostýmy inšpirované Dómom hromu, obsadenie ako vínko (cením Troutmana a Clintona), to je v skratke 'California Love' a jedna etapa žánru. Death Row Records bol proste a jednoducho powerhouse už dávno predtým a túto pozíciu a miesto si pred svojim eventuálnym neodvrátiteľným pádom a zánikom týmto potvrdil a upevnil. --------- KLIP: 4* / SKLADBA: 4* --------- Part 2 --- UPROXX --- Ronnie Hudson --- Joe Cocker -------- (20.11.2020) MTV Vault nedávno, po 25 rokoch, vyhrabalo v bohovskej kvalite zábery z natáčania ()

TomX2

Jeden zo zakladateľov a klenotov rapu a hip hopu, avšak na môj vkus strašne hlučná, otrávna a neznesiteľná. ()

• Jedná sa o Tupacov prvý singel od prepustenai z väzenia, prvý pod hlavičkou Death Row Records a zároveň jeho najznámejší a najúspešnejší. (Real Tom Hardy)