Reklama

Reklama

Ptačí svět

  • Francie Le Peuple migrateur (více)
Trailer

Obsahy(1)

Obdobný tvůrčí tým, který si získal pozornost uměleckým dokumentem o tajemných obyvatelích hmyzí říše MICROCOSMOS (1996), natočil podobně laděný snímek věnovaný ptákům a jejich obdivuhodné schopnosti migrace. Ta je nejen důkazem výjimečné orientační schopnosti a téměř nekonečné životaschopnosti opeřenců, ale i metaforou naděje na návrat. Pro řadu druhů znamená životní nezbytnost podmiňující úspěšnou reprodukci a umožňuje jim přežití v často extrémních podmínkách. Pro člověka se však může stát poetickým obrazem života odhodlaného přetrvat navzdory nepřízni počasí, podnebí i osudovým náhodám. Ve filmu, který ke svým divákům hovoří prostřednictvím poetických obrazů a hudby a především obraznosti samotné přírody, se průvodního slova ujal režisér Jacques Perrin. Snímek získal v roce 2001 Césara za nejlepší střih a nominaci na Césara pro režiséry a autora hudby. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (95)

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Oproti meditativně-filosofujícím dokumentárním veledílům jako Baraka nebo Powaqqatsi je Ptačí svět sice monotematický a jeho "děj" ve mně nevzbuzuje tak existenciálně silné pocity, ale některé jeho záběry jsou natolik dechberoucí a jeho hudba tak podmanivá, že musím pálit všemi pěti, nedá se svítit. 90%. ()

Cimr 

všechny recenze uživatele

Onehdá jsem měl velmi blbou náladu a rozhodl jsem se ji odstranit podíváním se na přírodopisný dokument. To byla největší chyba. V tom dokumentu se zvířata navzájem jen žrala nebo pářila, prala a jakýsi nesympatický hlas ještě dovysvětloval, co že se tam vlastně děje, kdyby někdo náhodou při pohledu na lva žeroucího antilopu nevěděl, že se dívá na lva žeroucího antilopu. Měl jsem tenkrát smůlu, že jsem narazil na nějaký obyčejný dokument a ne na Ptačí svět. Takhle nadpozemsky krásný film jsem totiž neviděl od Amélie z Montmartru. Jediné co mě mrzí je to, že jsem neměl tu čest vidět ho na velkém plátně. Film Ptačí svět mě obohatil o velmi cennou věc - teď už vím, že, ač to zní sebepatetičtěji, až příště budu mít špatnou náladu, stačí se podívat na oblohu... ()

Reklama

jahol 

všechny recenze uživatele

Na počátku nápad a pak už jen pohledy z perspektivy pro nás lidi nedostižné. Dynamická, nicméně poklidná symfonie krásy, občas proťatá dramatickou linkou. Asi první přirodopisný snímek, který mě v částech věnovaných ekologii nedráždí, ale ohromuje krásnem, které my, lidé, dobrovolně bortíme. Fantastické! ()

Fanak 

všechny recenze uživatele

První půlhodina vypadala na 4 až 5 hvězdiček, když se ale i další hodinu neustále opakovaly ty stejné (byť nutno říct úchvatné) záběry různých ptáků, začalo mě to tak trochu nudit. Tvůrci totiž zůstali na rozcestí několika možných variant. Mohli vytvořit relaxační snímek, ale to by jej museli zkrátit. Dokument by vyžadoval podrobnější a zasvěcenější komentář, klasický film pak nějaký příběh nebo alespoň rámcovou osnovu dění. Žádná z možností nemusela být chybou, nejhorší řešení bylo nezvolit žádnou. ()

nunka 

všechny recenze uživatele

To bol snáď najmilší dokumentárny pohľad na animálny svet!!! Prenádherné!!!!!!!!!! Réžijné komando má môj veľký obdiv, keď si predstavím ako urputne sa museli prispôsobovať svojim "hercom" a prírodným neovplyvnitelným okolnostiach.Tak pútavo a zároveň realisticky nasnímaný svet vtákov je naozaj majstrovským veľdielom... ()

Galerie (22)

Zajímavosti (6)

  • Nejplašší ptáci byli natáčeni pomocí nehlučných maskovaných robotů. (EMMY)
  • Kameraman byl zavěšen při leteckýh scénách ve vzduchu vpředu před pilotem, aby mohl natáčet v úhlu 180 stupňů kolem sebe. (EMMY)
  • Natáčelo se ve 40 zemích světa. Na filmu se podílelo 14 kameramanů, 7 asistentů režie, 11 asistentů kamery a 350 dalších pracovníků. (EMMY)

Reklama

Reklama