Začalo to jako nádherný, dlouhý mejdan: lyžařský zájezd do Francie, na který se celá ta parta mladých dlouho těšila a připravovala. Skončilo to jako zlý sen, ze kterého ovšem není probuzení: lavina, která smetla všechny kamarády a dodatečně si vyžádala i život jejich učitele. Lavina, která z nějakého nepochopitelného důvodu ušetřila jenom je dva. Dva šestnáctileté kluky, jejichž život už nikdy nebude stejný jako dřív. Nemohou za to, co se stalo, a přece cítí podivnou směsici viny a vzteku. Těch dvanácti mrtvých, kteří jim byli bližší než vlastní rodina, se už nikdy nezbaví. Stojí vůbec ještě za to žít? Nebylo by lepší jít za nimi? Skoncovat se vším? Ale i smrt má svůj čas. A ten jejich ještě nenadešel. Ještě je zapotřebí toho hodně udělat... (oficiální text distributora)

Soubi

Výborné...nevím proč, ale tento film ve mně zanechal obrovský dojem...sympatizoval jsem s hrdiny, prožíval jejich emoce a fandil jim. Koncem mne mile překvapil. Pokud bych byl v jejich situaci, také bych si udělal "seznam" :). Pokaždé, když se na Nový rok podívám, naplní mě optimismem a chutí do života...a to umí jen nemnohé filmy. Bohužel (nebo spíš bohudík) není pro každého a jde krajně obtížně sehnat. ()

aaanicka

Poutavý námět, skvělý scénář, výborný výběr hudby (který podporuje atmosféru) , pěkné výtvarné zpracování. To vše doplněno přesvědčivými hereckými výkony... Zajímavý kontrast sociálních vrstev. Na tento film se velice ráda podívám znovu a znovu... ()

paclinqa

Mě se tento film teda moc nelíbil. Námět to byl super, ale podle mě by se to dalo zpracovat mnohem, mnohem lépe. A ani konec není překvapivý, protože alespoň já jsem už od začátku tušila, že to dopadne právě tahle. Trochu mi to připomínalo Mechanický pomeranč od Kubricka, ale s tím se to samozřejmě nedá srovnávat. To každý chápe. ()