Prvý polčas: Pre Olympique de Paris mal byť tento futbalový zápas proti Caplongue poslednou brnkačkou pred koncom sezóny. To však ešte nikto netušil, že v hosťujúcom mestečku sa rýchlosťou blesku rozšíri neznáma nákaza podobná besnote, ktorá jeho obyvateľov premení na násilné a vysokonákazlivé tvory. Týmto filmom tvorcovia vzdávajú hold exploatačným filmom 80. rokov. Namiešali ho ako kombináciu hororu, komédie s nadprirodzenými prvkami a katastrofického filmu. Jednoducho ako poctu detskej láske Benajmina Rochera k videu. Druhý polčas: Zatiaľ čo besní fanúšikovia hľadajú po Caplongue, ktoré dospelo do štádia rozkladu, ďalšie obete, Sam musí riešiť iný problém. Po zabarikádovaní na policajnej stanici s ďalšími preživšími sa musí vysporiadať s Cléom, jeho nevrlým otcom a Solène. Druhý polčas má formu mestského westernu inšpirovaného Johnom Carpenterom a rámcovaného sci-fi hororom so všetkými príslušnými pravidlami, ktorý sa však v závere premieňa na bezstarostnú a intímnu rodinnú komédiu. (Art Film Fest)

Marceloo

Keď som videl, že film má stopáž viac ako 2 hodiny očakával som, že to bude len zbytočne natiahnutá Zombie komédia. Medzi dvomi malomestami panuje futbalová rivalita, a tak sa jeden z hráčov rozhodne použiť zakázané látky. Látka má ale neočakávané účinky a tak sa na ihrisku strhne peklo. Všetci sa začnú doslova ogrcávať bielou tekutinou a nastane obrovská panika. Malej skupine sa podarí uniknúť a tak sa snažia prežiť. Zaujali ma hlavne sympatické a vtipné postavy, hlavne traja bratia z Azie. Taktiež chválim rozdelenie na 2 časti. ()

TeeAge

|| Scenár: Tristan Schulmann, Marie Garel Weiss, Quoc Dang Tran, Ismael Sy Savane, Laetitia Trapet | Hudba: Thomas Couzinier, Frederic Kooshmanian | Distribúcia: Luminor | Štúdio: Capture the Flag Films | Rozpočet: 4,4 miliónov $ | Tržby: ? $ | Ocenenia: - || Mohol to byť výnimočný počin na poli zombie žánru, hlavne keď sa vezme v potaz, že ide o francúzky film, a daná zem s žánrom doteraz mainstreemovo nemala nič spoločné. Prvá pólka filmu je fakt zábavná, nápaditá, invenčná a všetko čo je potreba. Naopak, tá druhá sa stane neskutočne nerozumnou, nepochopiteľnou zlátaninou, kde sa všetko chová NEZOMBIEOVSKY. Moja krásna slovenčina vyjadruje moje sklamanie, ktoré je väčšie o fakt, že to mohla byť fakt dobrá zábava, čiže hlavne pre fanúšikov žánru. 40% | FullHD, THX, FR DTS | ()

Dellamorte

Frantíci akurátne zareagovali na momentálne celosvetový šampiňón-gólový ošiaľ a prispeli trochou zombie masom do mlyna. Nutné priznať, že v celku vydarene ( ako väčšinou ), no je mi záhadou rozdelenie snímku na 2 kusy. Akokoľvek, tá prvá hodinka pôsobila skvelo s umiernenými náznakmi a so statusovou zoznamkou , kým ta druhá premenila celkový feel na dávno videný surviver, hoc s kvalitným mejkapom a náhodne funkčnými nápadmi. Priemerná žvejda, ktorá je iste funkčná či už pred , alebo po sledovaní zápasu. Bodové navýšenie takto závisí aj od výsledku tvojho favorita. ()

*CARNIFEX*

Pokiaľ niekto tvrdí, že sa finále MS či LM hrá na život a na smrť, potom ešte nevidel tento ZÁPAS! Profesionáli z "Olympique de Paris" prichádzajú na konci sezóny odohrať dôležitý pohárový zápas s amatérskym, papierovo slabším teamom "Caplongue". Obzvlášť špecifická je daná chvíľa pre kapitána mužstva, Samuela Lorita, ktorý v tamojšom klube naštartoval svoju dlhoročnú kariéru. On, jeho spoluhráči, ale i súper však netušia, že sa okolím začína šíriť smrteľný vírus, meniaci ľudí v krvilačné zombie! Výborný originálny nápad ako skombinovať humor s hororovými prvkami okolo najpopulárnejšieho športu na svete. Aj keď musím dodať, že ten je na vedľajšej koľaji, Ja som sa bavil. Nevnucujúci suchý humor mi sadol, jak riť na šerbeľ, niekoľko slušných gore záberov, masky či efekty skutočne potešili. Škoda len, že ich nebolo predsa len trošku viac. Chcel som dať tri ★, ale viete čo? Nakoľko je futbal mojim životom, ktorému sa venujem od mala, proti ľuďom čiernej pleti nič nemám, zažmúrim oko a ... - 70% ()

rollman1

Francie umí, o tom žádná a tak tady máme vtipný, brutální a hlavně zábavný zombie survival. Ve filmu najdeme spoustu žánrů jako např. Komedie či drama, ale celkově převažuje horor. Chválím hlavně gore, které je zde nádherné a výborné zpracované. Musím také zmínit masky a pár scén jako slow-motion orgie, u kterých jsem čučel jak péro z gauče, bitka v šatnách, kde se manažér proměnil v Seagala a v neposlední řadě tancující černoch, u kterého jsem zas málem umřel smíchy. To je další plus filmu a to postavy. Každá si zde trumfne svou scénu, všechny jsou sympatické a dokáží pobavit. Ikdyž má film dvě hodiny, nenudil jsem se ani minutu a můžu to tím pádem doporučit. Ps. Už chápu ty 1* hodnocení. Frajeři viděli jen první část a ještě k tomu bez titulek. Všichni asi učí francouzštinu na vysokých školách. Dobře Vy, zesměšnili jste se na ČSFD. Jen tak dál. ()