Reklama

Reklama

Android Asteroid - Mission To Abbey Road

Obsahy(1)

V srpnu 2013 se česká skupina Android Asteroid vydala na cestu do nejlegendárnějšího studia světa, londýnského Abbey Road Studios. Sledujte cestu hlavních protagonistů Tomáše Konůpky a Jana Pospíšila do mekky všech hudebníků, kde natočili svá největší díla The Beatles nebo Pink Floyd. Dokument zachycuje přípravy na natáčení v pražském symfonickém studiu Smečky, cestu dodávkou i letadlem do Londýna, dvoudenní natáčení v Abbey Road s českou muzikantskou špičkou, a následný přesun do prestižního Red Bull Studio London, kde AA spojili síly s legendárním londýnským producentem DJ Vadimem a rapperkou Yarah Bravo. Součástí dokumentu jsou rozhovory se všemi zúčastněnými, které se prolínají s tracky, které AA v Londýně natočili. (oficiální text distributora)

(více)

Zajímavosti (11)

  • V dokumentu se na letišti Heathrow objeví také jeden ze sponzorů Mission To Abbey Road, který přispěl kapele na sbírce HITHIT.cz 60 000 Kč. Odměnou byla cesta do Anglie a učast při natáčení. Celkově bylo prostřednictvím portálu HitHit vybráno přes 100 000 Kč. (ČSFD)
  • Premiéra dokumentu se konala 3. 12. 2013 v pražském Kině Oko. (ČSFD)
  • Při natáčení ve studiu Smečky neměla kapela sluchátka. Hlasy zpěváků nebyly kvůli kvalitě záznamu dostatečně ozvučené směrem do studia. Proto žádný z muzikantů neslyšel během nahrávání zpěv. V Abbey Road se od tohoto systému opustilo a všichni dostali k natáčení sluchátka. (ČSFD)
  • Mastering inženýr Tom Coyne, který zpracovával nahrávky Android Asteroid, je držitelem Grammy za desku Adele 21. (ČSFD)
  • Po střechu naložený Volkswagen Transporter, kterým se přesouvaly nástroje, aparáty a filmařská technika včetně deseti metrů kolejí pro kamerovou jízdu, byl tak vytížený, že 2,5l TDI motor dokázal vyvinout maximální rychlost pouze 130 km/h. Během Mise ujela dodávka přes 3 000 km a spolkla 350 litrů nafty. (ČSFD)
  • Na place v Abbey Road Studios bylo použito celkem jedenáct kamer včetně pěti GoPro, ale na většinu finálního záznamu byly použity materiály pouze z pěti kamer. (ČSFD)
  • Kvůli nedostatku prostředků se Jan Pospíšil a Tomáš Konůpka museli naučit zacházet s profesionálním střihačským programem. Dokument pak sami sestříhali na vypůjčeném počítači. (ČSFD)
  • V každém záznamu z natáčení jednotlivých písní jsou použity záběry pouze z ohoho konkrétního "jetí". Tedy to, co divák vidí, je přesně to, co slyší. (ČSFD)
  • Výprava do Anglie trvala tři dny a měla 21 účastníků. Jeden celý natáčecí den v Abbey Road byl věnován pouze přípravám studia na vlastní natáčení. (ČSFD)
  • Klavír, na který hraje Viliam Béreš v Abbey Road Studiu, používal k natáčení John Lennon. Hamondy, na které hraje hlavně v písni "Marlene", zní na deskách Beatles. (ČSFD)
  • V dokumentu se v krátkém prostřihu objeví hudebník David Koller, který se přijel do Abbey Road na natáčení podívat i s rodinou. (ČSFD)

Reklama

Reklama