Evan (Lou Taylor Pucci) se nachází v životní krizi. Během krátké doby přišel o oba rodiče, se kterými si byl velmi blízký. V den pohřbu své matky se zaplete do rvačky v baru, kde pracuje, což ho připraví o práci a navíc ho čekají oplétačky se zákonem. Evan se rozhodne před svými problémy utéct a tak odletí do Itálie, kde si po pár dnech začne románek s atraktivní Louise (Nadia Hilker), která ovšem skrývá své temné starodávné tajemství. (oficiální text distributora)

HoneyBunny

Americký nezávislý film v tom nejlepším slova smyslu. Tenhle mix zvláštní romance, hororu, sci-fi a pohádky (!) je fascinující - sledujete cestu sympaťáka Evana, který se vypořádává se ztrátou; obdivujete divokou krásu itálské Apulie (točilo se hlavně v Polignano a Mare) i fascinující Evanovu femme fatale Louise, u které je hned jasné, že s ní něco není v pořádku. A hlavně chemie mezi oběma hlavními hrdiny je skvělá. Spring dokonce i dokáže divákovi naservírovat i několik poselství o životě. Výborné. 90 % ()

Kudly4

Krásná, lehce Hororová romanťárna s nádhernou italskou atmosférou (zavzpomínal jsem si na Itálii, to byla Evropa ještě v pořádku). Velkým plusem je sympatická hlavní dvojice (herec z Evil Dead). Má to hloubku a jsem rád, že jsem na Spring narazil, tohle zakotví v mé hlavě na dlouhou dobu. Pizza a láhev vína se správnou osobou, zlepší i ten nejposranější den ... ()

Pedestrian

Žánrový hybrid, který ze začátku evokuje další V bolestech, ale naštěstí se i k mému překvapení stočí někam úplně jinam. Poslední záběr to u mě vytáhl na 4. hvězdu. Sympatičtí herci a romantické Polignano a Mare. Jak už jsem jednou psal: více takových "hororových" cestopisů! Jo, láska je potvora. ()

korbitch22

Jelikož miluju novýho Lesního ducha, strašně jsem se tešil až se někde konečně objeví jeho nejlepší část a to Lou Taylor Pucci, výtečný herec se zvláštním charismatem, který má před sebou velkou budoucnost a já doufám, že si takovýhle malý horory bude vybírat dál.Spring je velice zajímavá indie romantika řízla totálně zhovadilou hororovou stránkou, kdy se tam prostě mladá kundička mění snad ve všechno, co kdy žánr nabídl, ale divák z toho uvidí celkem hovno.Bylo to zábavný a příjemně zahraný bohužel totálně na hlavu padlý a nic ve zlým, já vidět svoji pichnu na zemi jako podivnou chobotnici tak jí poleju benzínem a udělám z ní smažený kalamáry pro celou vesnici.Hlavnímu hrdinovi prostě nešlo uvěřit, že ho to ani moc nesere a ten konec, kdy už mu ukazovala ty Pompeje, to už sem bral spíš jako unylej konec nějakýho inovativního nápadu.Zvláštní námět, který by s větším rozpočtem a větší porcí hororu na úkor romantiky byl asi skvělej.Jenže tady někdo natočil indie Twilight, bohužel.55%. ()

mat.ilda

Jsi upír, vlkodlak, zombie, čarodějnice nebo ufoun? Člověk. ... nebo možná jen trendy Kráska a zvíře, jeden s minulostí Batmana, druhý Harryho Pottera, a přesto, že to tak právě nevypadá, víc, než cokoli jiného, je Spring především krásnou, neobyčejně upřímnou romancí ♥ ()

heyda

Já to říkám furt, že nejdůležitější je nadšení, kvalitní scénář a inteligentní vize. A tvůrci tohoto filmu to všechno mají. Dost se divím, že to na hodnocení není moc znát, ale tenhle lehce hororový a lehce romantický film si mě naprosto získal a to zejména svojí vyspělostí a neopakovatelnou atmosférou italského maloměstečka u moře. Dost možná největší překvapení roku na poli hororových subžánrů. 90% ()

honajz

Vlastně žádná sláva. Skutečně to poněkud připomíná Jarmusche, ale ve zhruba stejném stylu, jako Hřebejkovy filmy mohou někomu připomínat filmy Woodyho Allena. Prostě je to jakýsi odvar milostné road movie o prodloužených prázdninách, kde mne, jako pragmatika, napadaly věci jako kde vzal na letenku, proč si z domova nevzal pár čistých košil, jak to, že není vázán dědickým řízením (plus pár dalších, kde bych musel spoilerovat o tisících let zkušenosti apod.). Ale i když od toho odhlédnu, stejně mi tak milostná historka s víte-kým nepřijde nijak milostná, zábavná, romantická - je prostě nijaká, a ani prostředí italského městečka v tom kupodivu nemá navrch, že by ze svého kouzla do příběhu přidalo něco víc. Ano, více se to blížilo takovým těm filmům jako Před úsvitem či Před soumrakem, ukecané to bylo podobně, ale chyběl tomu vnitřní náboj. Jinak ta hororová linka je tady hodně slabá, a vlastně i zbytečná. Ono ani herecky mi to nepřišlo nijak zajímavé, a americký mladík je dokonce velmi nesympatická a necharismatická figurka. Poslední půlhodinka filmu, ačkoliv asi měla být jeho vrcholem, vyzněním, je neskutečně slabá, a naplno se projeví, jak povrchní, zvláště myšlenkově, film je. ()

Jinny

Mladý Američan Evan má život v háji a hledá nový směr, načež se zaplete s krásnou Italkou... Nebojte, tohle není klasická romance. Spring nás zavede do Říma a Neapole a hlavně do města Polignano a Mare v Apulii, ale vypráví příběh z jiného těsta než Pod toskánským sluncem nebo Itálské námluvy. Film začíná jako typický film o hledání sebe sama. Přijde milostné téma. A pak hororové motivy a tajemství. Spring je co se týče postav citlivě a vlastně realisticky napsaný. Evan je ve špatné životní situaci a vlastně velmi sám a úplně chápete, proč se do Louise zamiloval. A chápete i Louisinu pošahanost, když se odhalí karty. A i když to tak na povrchu nevypadá, není to film o sexu ale skutečně o lásce a o tom, jak zammilovaný člověk v toho druhého věří a co člověk může obětovat kvůli lásce. ()

hansel97

Romantika s jemně strašidelnou příchutí, nenazval bych to hororem, ale vůbec mě nezklamalo, že to horor nebyl. Film je vážně strašně zvláštní a vlastně se k němu neumím pořádně vyjádřit, ale zapůsobil na mě neuvěřitelně silným způsobem. Možná takhle nějako mohlo vypadat Stmívání, ne tak přeslazeně. Vážně jde o skvěle vystavený příběh, kdy jsem Evanovi i Louise neuvěřitelně fandil a konec byl úžasně nejasný a otevřený. Plus jenom takhle nádherně nasnímaná Itálie si zaslouží pochvalu. ()

eraserhead666

První půhodinu jako bychom sledovali úvod nějakého dalšího Hostelu, s menšími pochybnostmi, zda opravdu koukáme na správný žánr. Prakticky to nevadí, není to nudné a člověka zajímá, kam to všechno vlastně směřuje. Pak se to, snad během jediného střihu, zlomí v paranormální romanci, ovšem bez toho obvyklého kýčovitého romantického patosu. Tedy romantické drama s lehkou příměsí body horroru. Tak akorát, aby se to dalo úplně v pohodě dokoukat, protože obě hlavní postavy jsou docela příjemné a sympatické, stejně jako místo a pozadí příběhu, kde se to celé odehrává. ()

SOLOM.

Byl jsem předem varován, že nejde o klasický hororový kousek, ale spíše hodně zvláštní směsku filmových žánrů. Právě to mě lákalo asi nejvíc, přestože jsem byl varován, že velkou roli tu hraje „romantická“ zápletka, kterou já opravdu nemám moc rád. Musím však dát za pravdu všem, že ačkoliv je zde cítit mysteriózní nádech, tak jsem se na to taky dodíval hlavně kvůli Nadii Hilker a velkému očekávání grandiózního vyvrcholení. Bohužel to se však v tomto případě nekonalo a tak ve mně převažuje mírné zklamání. Přece jenom cítím, že potenciál tvůrčí myšlenky měl rozhodně navíc. První polovina filmu (pokud nepočítám bitku v hospodě) mělo dost vlažné až uspávající tempo a především nepříliš záživný děj. Přece jenom pohled na malebné italské městečko byl sice fajn, ale pokud neholdujete romantickým či opileckým žvástům, tak se budete hold nudit jako já. Teprve ve chvíli kdy Nadia Hilker ukáže své ženské přednosti a hlavně začne scénárista poodkrývat tajemství točící se okolo její postavy, se v mých očích dostavilo výrazné zlepšení. Dočkáme se několika bizarních metamorfóz (mutací), které jsou každopádně příjemným zpestřením, především však velmi slušně zpracovány. Právě díky nim si na své konečně přijde i milovník hororového žánru. 50% ()

JASON_X

Potenciálně pětihvězdový námět zaříznutý slabým scénářem a dvěma nevěrohodnými hlavními herci, to je Spring v kostce. Mysteriózní až horrorový romanťák zní sice jako celkem přitažlivá charakteristika, ale z tak zajímavého příběhu se dalo vytěžit mnohem víc existenciální hloubky, napětí, emocí, všeho. Plusy: V první řadě výborný a nečekaný zvrat v průběhu děje. A pak třeba i krásné exteriéry, slušná atmosféra, pěkné scény z práce v sadu, nebo působivá úvodní scéna s umírající matkou. Mínusy: Neustálé jalové žvanění, hlavně ze začátku; nesnáším užvaněné lidi a bezobsažné rozhovory. Ale hlavně mě otrávil konec. Dvě milénia se amébovitá pololidská Louise do nikoho nezamilovala, protože měla asi smůlu na chlapy, ale po pár dnech povrchní známosti s bezvýrazným, nezajímavým, nemastným a neslaným Evanem je všechno jinak. Její podvědomí hodí život věčný do hajzlu a dá přednost rození děcek a praní Evanových spoďárů, tomu říkám fakt hodně slaboduchá romantika. ()

matestlust

Divný film, s prvky několika žánru, nejvíce tedy inklinující k romantice. Upřímně ze mě vyšuměl pár minut po shlédnutí, ačkoli pár scén mělo grády. Nápad dobrý, provedení horší, neúplné. ()

oLí

Tak takovouhle romantiku rozhodně můžu, bez nadsázky. Líbilo se mi to o hodně víc než i tak dobré Når dyrene drømmer a jen o chlup méně než americký Let Me In. 8/10 ()

Morholt

Nezávislá romance není žánrem, který bych vyhledával, ale tohle by se mi možná líbilo i kdyby tu nebyl ten hororový nádech. Ústřední dvojice totiž byla nejen sympatická, ale úžasně jí to klapalo. A vydařil se i charakter onoho tajemna. Líbilo se mi, že hlavní hrdinka není nějakou zprofanovanou tajemnou divou, házející hypnotické pohledy, ale úplně obyčejnou holkou, která má problém. Sám jsem byl překvapený, jak mě to bavilo. 80% ()

Ouwen

Spring rozhodně není hororem. Začneme tim, že kamera je až...lehce umělecká, projevuje se to na vizuálu - není vyloženě skvostný, ale rozhodně pastvou pro oči. Prostě se na to dívá příjemně. Jen občas mi trošku vadilo použití ruční kamery, ale to je detail. Hlavní hrdina je sympaťák s troškou rebelství a škoda, že Britské duo magorů s nim nezůstalo déle. Je i fajn, že se má Taylor Pucci s kym doplňovat - Nadia Hilker se mi vzhledem moc nelíbí, ale jejich chemie je výborná, probíraj fantastický témata a skvostný, filozofický dialogy, až jsem místy nestíhal hltat každé slovo. Pokud dojde na onu hororovost, masky, gore....gore tu není. Masky a ty hororovější prvky dokážou solidně vyděsit a je zde dokonce i jedna fantastická lekačka ke konci. Prostředí Itálie je navíc příjemně refrešující a je zejména znát, že režisérské duo svejm filmům dává duši, cit, charisma a hlavně je baví točit. Rozhodně nevyhledávám romantický sci-fi filmy, posledně co jsem takového viděl před pár lety, Comet a dál si nic nevybavuju. U tohohle filmu se však přiznám, že bych se dokonce i obešel bez toho mysteriozního/hororového prvku a obstálo by to u mě dokonale, jako alternativní slaďárna. Místy je to přeci jen trošku delší, na druhou stranu chválim "objasnění" kolem toho mysteriozna a jak logicky, přehledně a nenásilně mi jsou informace kolem toho všeho interpretovány. Už se těšim na údajně jejich nejosobnější film The Endless. Přiznávám se však, že Resolution se mi přeci jen líbil víc, přesto však můžu Spring doporučit náročnějším divákům, co maj rádi trošku alternativní indie Lovecraft s přemýšlivým scénářem, myšlenkou a talentovanou filmařinou - to zda se budete však bavit, je ale už čistě na vás. S otevřenou myslí, by to nemělo zklamat. ()

JohnCZ

Hodně stylová a originální romance, která si chytře pohrává s žánry a přináší i něco svého. I přes minimální rozpočet osobité a svěží. A navíc zasazené do prostředí romantického italského venkova. Velmi mě baví, jak si bratři i přes omezený rozpočet umí zachovat vizi a styl a přináší do filmového světa nové, neokoukané nápady. ()