18. leden 1943. Nacistické jednotky opět vpadly do varšavského ghetta s posláním, které již předtím plnily mnohokrát: shromáždit Židy k deportaci do tábora smrti Treblinka. Ale tentokrát je to jinak. Ozbrojení muži a ženy z židovské odbojové organizace proniknou do davu lidí, určených k deportaci. Poté, co je vydán signál, obrátí se proti svým utlačovatelům a udeří v zoufalém boji za svobodu Vzpoura, je pozoruhodně vyprávěný a dojímavý příběh o událostech a lidech, účastnících se největšího boje židovského ozbrojeného odporu vůči nacistickému teroru za druhé světové války. Režisér Jon Avnet zvolil energický polodokumentární styl, němž účinkují talentovaní herci jako Leelee Sobieski, Hank Azaria, David Swimmer a další. (oficiální text distributora)

Agnostik

Další skvěle provedený válečný snímek na téma holocaustu.Film je opomenutý a svým zpracováním a tématem zbytečně stojí v závěsu proklamovaným snímkům-SCHINDLERUV SEZNAM či PIANISTA kterým se dle mého názoru,naprosto vyrovná.Zuřivý boj židovských bojovníků z minimem zbraní uprostřed Varšavského ghetta proti krvelačným nacistickým vrahům je opravdu působivě zpracován a divákovi je tak předložena syrová a napínavá rekonstrukce z jednoho z nejtemnějších období lidské historie. ()

1892

Veľmi som sa na tento film tešil, pretože ma tématika veľmi zaujíma. Po prvej minúte mi ale vadilo, ako postavy hovoria. Herecký mix amíkov, britov, stredoeurópanov, ktorý v jednom snímku hovoria po anglicky a dej je situovaný do Poľska. Trhalo mi uši ako každý jedinec (filmovo napr. všetci Židia) a každý iný prízvuk angličtiny. Vyvolávalo to zlý dojem. Občasné skákanie od jabĺk k hruškám, vynahradzovala akcia a napätie v druhej polovici filmu. Ale scénaristická facka, čo mi vybila predný chrup, boli povstalci v bunkroch, špinavých, smradľavých, spiacich na provizórnych posteliach v krásnych voňavých pyžamkách. Dobra noć Warszawa! ()

STATIC_X

I pres nektere historicke boty, i pres Azariovu reklamu na fitko(proboha 4 roky hladoveli a on ma pracku jak kdyby vysel z fitka) davám **** ()

Vetroplach81

Hollywood točil na Slovensku a dielo sa podarilo, neobsiahlo to síce rozmery vojenských veľkofilmov ale na kvalite snímky to neutrpelo, neuškodila ani dĺžka filmu, bojové scény zanechali dobrý dojem, určite sa oplatí vidieť ()

Beliel

Neskutečná odvaha postavit se teroru a umřít jako člověk s hrdostí sobě vlastní. Krásné zpracování toho jak se bránit tyranům, i když předem víte, že jste odsouzeni ke smrti, protože nemáte potřebné množství zbraní, ale máte odvahu a sílu se postavit. Některé scény jsem nemohl dát napoprvé. Vždy jsem musel hodit pauzu, jít si zapálit a posléze pokračovat. Zejména u scény, kdy učitel vede do vlaku děti...nikdy v životě nepochopím, že byl někdo schopen toto spáchat na druhém člověku a zejména na dětech, které nemohly a nikdy nemohou nikomu ublížit! Děkuji za tento film! ()