SPS - Realita

(hudební videoklip)
Krátkometrážní / Hudební
Česko, 2005, 2 min

Jello Biafra

Keď sa skupina SPS dala v roku 2002 znovu dohromady, začali pracovať na novom reperoáre, ktorý však zostal na hony vzdialený tomu z rokov 1988-1993. Klip pozostáva zo záberov z dokumentu "Aby si lidi všimli" a pred kamerou sa producírujú Krkavec a noví členovia kapely. Bohužiaľ text a hudba sú nudnou záležitosťou pojednávajúcou o "starých časoch", ktoré už dávno nie sú čo bývali. ()

MM_Ramone

Pieseň "Realita" je v poradí druhou skladbou na albume "Pred popravčí četou", ktorý v roku 2005 vydala pražská punková kapela S.P.S. (Snížená pracovní schopnost). Natočili ku nej aj taký spomienkový video klip, v ktorom sa objavili zábery z rokov, kedy boli ešte len na počiatku svojej hudobnej kariéry. Spevák, gitarista a frontman skupiny Zdeněk Rúžička pôsobí v tomto klipe trocha vymäknutým dojmom. Je dobre, že sa neskôr vrátil ku svojmu osvedčenému image výstredného pouličného punkáča. Bez číra to proste nebol ten Rúžička na ktorého som zvyknutý. *** ()

corpsy

Ohliadnutie sa za minulosťou v podobe videoklipu, kde sú najviac rušivým elementom práve aktuálne zábery na kapelu. ()

Jara.Cimrman.jr

"Co ti zbejvá, když jsi prohrál. Nebude to jako dřív, už ti dávno není patnáct, mysli hlavou a půjde ti to líp." Zní to dobře, archívní záběry z roku 1988 taky potěší, ale já tomu textu tak nějak nerozumím. Nezbývá mi tedy než suše konstatovat, že procitnutí pankáče do reality může být bolestné a popřát těm ortodoxním, ať se jim to nikdy nestane. ()