Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po nepochopitelném útěku přímo z rukou policie, opouští Kraviec Českou republiku. Začíná nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá co ztratit. Teprve teď začíná vyplouvat na povrch veškerý odpad, který po něm zbyl. Káčko se usazuje na Seychelských ostrovech, v rukou má směnku na 80 milionů, která z fleku může položit premiéra i vládu. 6 miliard z vytunelovaného podniku ČEPRO se pomalu rozpustilo, je potřeba přijít s novým zdrojem příjmu. I kdyby kvůli tomu měl udělat státní převrat. Česká republika tak exportuje do světa gangstera prvotřídního formátu. Ať už to jsou Seychely nebo Jihoafrická republika, všude kam tento gangster vstoupí, likviduje místní mafii a nastoluje vlastní řád. Na povrch se derou negativní vlastnosti jeho charakteru v závislosti na přemíře užívání drog a alkoholu. Káčko se mění z nadprůměrně inteligentního podvodníka na nejtemnějšího gangstera, vraha a obchodníka s narkotiky. A to je místo v polosvětě, ze kterého není návratu... Závěrečná část temného příběhu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdůrazňuje fakt, že spáchané zlo nemůže být jen tak pominuto. Jaké jsou mechanismy organizovaného zločinu? Lze nad nimi zvítězit? (Bioscop)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (303)

chelseaman22 

všechny recenze uživatele

Pokles kvality je citelný, a proto se scénáristé rozhodli, že přidají na hrubosti a vulgarismech. Kdybych nesledoval Narcos, tak by se mi možná azyl na Seychelech pozdával více. Smůlou je to, že na uvedených ostrovech se ale vůbec nic neděje, což padreho trápí natolik, že začne kopulovat s každou, které se vyskytne v jeho dohledu. A že jich je. 63% ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tak abych byl upřímnej tak po prvním dílu nepřináší ten druhej nic objevnýho. Zhruba polovinu filmu to jede ve stylu jedničky, akorát, že mimo území naší republiky. Ta druhá půlka už mi moc neseděla, protože co přesně se v ní dělo jsou jenom spekulace a dohady a těžko říct nakolik je to podle pravdy a nakolik podle fantazie scénáristů. Představitel Káčka se tu rozehrál do slušnýho magora, ale pořád mám pocit, že není úplně přesvědčivej a ten konec už je celkem dost přehnanej. Nicméně pár dobrých situací a hlášek se v tomto filmu zase najde a díky slušnýmu tempu není čas na nudu i když to postupně moc bleskurychlé tempo vyprávění především v druhé polovině nepomůže na přehlednosti děje a působí trochu přeplácaně, ale tento dvojfilm budiž důkazem, že vše je v naší zběsilé době možné. Právě jsem položil vládu! 55% ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Nadávání na poměry, které u nás panují, se stalo už jakýmsi folklórem. Rádi si zařveme, velmi rádi k „zaručené pravdě“ i něco přihodíme. Všichni jsme nejlepší fotbaloví trenéři, všichni víme, jaké pětky postavit na led, jak vyřešit vládní krizi. A na filmy jsme taky machři. Stále ještě „mladík“ Jan Pachl jím ale skutečně je. Rozvrátil pravdu, že politické thrillery u nás moc neumíme. On je umí. První setkání s Radimem Kraviecem bylo fajn, sice jsem lehce nadhodnotil, ale s tímhle osobitým hovádkem, které je buranské i inteligentní, jsem se bavil. Dvojka jede sice na nižší rychlost, ale na tuzemské poměry je pořád kvalitní. Afričan začíná tam, kde jednička skončila, je méně akčnější, má stejně vybroušený styl, jen slabší děj. Hlavní hrdina není jen egoman, ale vnímáme jeho celistvější obraz i zápal bojovníka, který se nechce vzdát. Samozřejmě nějaké zásadní psychologie nebo vývoje se nedočkáme, ale mně to stačilo. Necítil jsem se trapně, nebylo mi zle z dialogů, nekroutil jsem hlavou nad zvraty, což je na český biják pochvala. Trio Hynek Čermák, Predrag Bjelac a Filip Čapka výborné. Snad se režisér a scénárista Pachl nevyčerpal. Těším se příště. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Zahraniční lupiči - ako doma: popiči. Kšefty, chlast a baby holé - prachy sem, zbabelci dole. Kuchára Káčko objedná z Česka - aby varil mu perník v Afrike dneska. Vymrdaných hajzlov veľa-márna sláva - Káčko besnie, zradcov v jamách zakopáva. Načo toto sledovať- akú radosť z toho mať? Možno, to že žije odkaz Jaroslava Foglara - to sa krimi gangsterke veľmi často nestáva. ()

agentmiky 

všechny recenze uživatele

Druhý díl začíná přesně tam, kde končí jednička. Káčko utíká před policií z republiky a za svou další destinaci k životu volí Seychely, následně JAR. Teď už ale k hodnocení. Velmi se mi líbil nažloutlý filtr, který byl ve filmu využit. Dávalo mu to o kapku více autentičnosti a hlavně to pomohlo vizuální stránce. Čermák s poupraveným účasem opět vrhal na každou stranu vražedné pohledy. Prostě typický prototyp člověka, s kterým můžete být za jedno, ale pokud jen řeknete špatné slovo nebo nedejbože mu bodnete kudlu do zad, tak nečekejte, že to s vámi dobře skončí. Čermák to zahrál doopravdy podmanivě, chvilkami jsem věřil, že se snad každodenně v podsvětí pohybuje. Bjelac si v roli Dardana kradl chvilky, kdy se objevil na obrazovce, jen a jen pro sebe. Opět musím trochu zkritizovat herce s úlohou hlavního vyšetřovatele, který mi na roli úplně neseděl a dokázal bych si výměnou za něj představit lepší alternativu. Dvojka má své mrazivé momenty, při kterých vám bude tuhnou krev v žilách, dokonce se dočkáte přestřelky, který má pro jednu hlavní postavu fatální následky. Hodně podobné jedničce ve všech ohledech. Bavil jsem se. Za mě dávám 85 % ()

Galerie (67)

Zajímavosti (6)

  • Ve filmu dva „agenti“ deklarují, že pracují pro BIS. To ale neodpovídá realitě, protože BIS je zpravodajská služba s vnitřním polem působnosti, nemůže tedy působit na Seychelách. (gecko)
  • Výslech na johannesburské policejní stanici se ve skutečnosti natáčel v domě Radost na Žižkově. (Mara97)
  • Novinář a spisovatel Jaroslav Kmenta napsal o Radovanovi Krejčířovi knižní trilogii „Padrino Krejčíř“. Tato trilogie posloužila jako (velmi volná) předloha pro natočení filmů Gangster Ka (2015) a Gangster Ka: Afričan. Ve filmu Gangster Ka: Afričan si zahrál i Jaroslav Kmenta, a to dokonce dvojroli.  V první „roli“, kdy není vůbec vidět, alternoval za hlavního představitele Radima Kraviece (Hynek Čermák). Kmenta místo něj řídil černé Porsche Carrera a jezdil s ním v horských serpentinách. V druhém případě hrál Jaroslav Kmenta roli novináře, který přebírá od policisty (Filip Čapka) dokumenty. V titulcích není Jaroslav Kmenta uveden jak herec, protože na tom netrval. (Rollo_Tomasi)

Reklama

Reklama