Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po nepochopitelném útěku přímo z rukou policie, opouští Kraviec Českou republiku. Začíná nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá co ztratit. Teprve teď začíná vyplouvat na povrch veškerý odpad, který po něm zbyl. Káčko se usazuje na Seychelských ostrovech, v rukou má směnku na 80 milionů, která z fleku může položit premiéra i vládu. 6 miliard z vytunelovaného podniku ČEPRO se pomalu rozpustilo, je potřeba přijít s novým zdrojem příjmu. I kdyby kvůli tomu měl udělat státní převrat. Česká republika tak exportuje do světa gangstera prvotřídního formátu. Ať už to jsou Seychely nebo Jihoafrická republika, všude kam tento gangster vstoupí, likviduje místní mafii a nastoluje vlastní řád. Na povrch se derou negativní vlastnosti jeho charakteru v závislosti na přemíře užívání drog a alkoholu. Káčko se mění z nadprůměrně inteligentního podvodníka na nejtemnějšího gangstera, vraha a obchodníka s narkotiky. A to je místo v polosvětě, ze kterého není návratu... Závěrečná část temného příběhu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdůrazňuje fakt, že spáchané zlo nemůže být jen tak pominuto. Jaké jsou mechanismy organizovaného zločinu? Lze nad nimi zvítězit? (Bioscop)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (304)

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Podruhé a v příběhu ucelenější, lépe to drží pohromadě a je tu méně na sebe nezávislých střípků. Ovšem problém je v tom, že scénárista se tu až moc rozjel a reálnost dostala na palici, což je prostě škoda, jelikož řemeslně se pořád jedná o velmi dobrou záležitost, kterou rámují výborní Čermák s Bjelacem. A nejsou tam žádná chapadla. ()

Happens 

všechny recenze uživatele

Brilantní pokračování dokumentárního snímku o "Krejčířovi" po jeho útěku z ČR, přičemž jeho eskapády jsou tak epického rázu, že se z filmu stává místy akční snímek, který s trvalým nábojem neupouští z faktografického zachycování této etapy života Radovana. Nutno dodat, že Čermák skvěle nasál Krejčířův způsob vyjadřování. ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Druhá část mafiánského života Krejčíře - velkého kamaráda Míši Redla, který je zase velký kamarád Gazdíka s Polčákem z mafiánského projektu STAN. Mafiánská sebranka STAN není zralá jen na okamžité odstoupení z vlády a z politiky obecně, nýbrž tihle zmrdi patří rovnou do tepláků, nebo ideálně na šibenici. Doufám, že jsou jejich voliči maximálně spokojení, že svěřili ministerstvo vnitra do rukou mafie a přispěli k rozkradení zbytku státu, který se ještě rozkrást nepodařilo. Druhý díl je podobně dobrý a podobně zajímavý jako ten první. V podstatě se jen změnilo prostředí, které se znatelně podepsalo na Krejčířově duševním stavu, kdy začal tropit jednu magořinu za druhou a právem skončil tam, kam zmrd jako on patří. A všichni ti Rakušané a podobná verbež by jej měli velmi rychle následovat. [80 %] ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Nakonec totéž jako jednička – dojem kazí mechanicky sestavený scénář a režie, která se zaměřila pouze na technické aspekty snímku. Je tu méně postav, takže je to přehlednější, ale zase je to díky těm exotickým kulisám jen něco vzdáleného, co se nás nijak netýká. Celkově tedy opět neurážející průměr = 50%. ()

Tetsuo 

všechny recenze uživatele

Superprofi dělaný film, řemeslně téměř nerozeznatelný od americké či francouzské produkce. Problém je ve dvou věcech: scenáristické neobratnosti, kdy příběh vypráví někdo, kdo umře tak ve dvou třetinách filmu, a kdo se navíc zdánlivě ode všeho distancuje. A pak celému dílu chybí jakýkoli přesah kromě konstatování, že podobní lidé žijí mezi námi a mají moc. ()

Galerie (67)

Zajímavosti (6)

  • Děj se odehrává na Seychelách, kde se jezdí po silnicích vlevo. Ve filmu vidíme pravý opak. Ve skutečnosti se točilo na Kanárských ostrovech. (db78)
  • Ve filmu dva „agenti“ deklarují, že pracují pro BIS. To ale neodpovídá realitě, protože BIS je zpravodajská služba s vnitřním polem působnosti, nemůže tedy působit na Seychelách. (gecko)
  • Novinář a spisovatel Jaroslav Kmenta napsal o Radovanovi Krejčířovi knižní trilogii „Padrino Krejčíř“. Tato trilogie posloužila jako (velmi volná) předloha pro natočení filmů Gangster Ka (2015) a Gangster Ka: Afričan. Ve filmu Gangster Ka: Afričan si zahrál i Jaroslav Kmenta, a to dokonce dvojroli.  V první „roli“, kdy není vůbec vidět, alternoval za hlavního představitele Radima Kraviece (Hynek Čermák). Kmenta místo něj řídil černé Porsche Carrera a jezdil s ním v horských serpentinách. V druhém případě hrál Jaroslav Kmenta roli novináře, který přebírá od policisty (Filip Čapka) dokumenty. V titulcích není Jaroslav Kmenta uveden jak herec, protože na tom netrval. (Rollo_Tomasi)

Reklama

Reklama