Rachel Heggie slúži ako ochrankyňa zákona v malom mestečku Inveree. Jedného večera na ceste do nočnej služby spozoruje, ako mladý delikvent riskantnou jazdou zrazí osobu stojacu uprostred cesty. Keď však dobehne na miesto zrážky, automobil je síce viditeľne poškodený, no po zranenom niet ani stopy. Po nástupe do zamestnania nahlási nadriadenému mimoriadnu udalosť, pričom oboznámi kolegov o možnej osobe, ktorá sa voľne pohybuje po mestečku, a mohla by potrebovať lekársku pomoc. Keď už to vyzerá, že mladík bol zadržaný bezdôvodne, jedna z hliadok privádza na policajnú stanicu staršieho, neznámeho muža, ktorý popisom sedí na možného poškodeného z nehody. Napriek tomu, že nemá žiadne mimoriadne vonkajšie zranenia, pôsobí čudesným, svojským dojmom, ktorý na počudovanie u všetkých, ktorí s ním prídu do styku, vyvoláva obrovský rešpekt a strach zároveň. Kto je vlastne onen neznámy? Prečo prišiel? A akými schopnosťami to vlastne disponuje, keď dokáže nazrieť do čiernej časti duše všetkých zúčastnených a dokonale nimi manipulovať? (*CARNIFEX*)

*CARNIFEX*

Rachel Heggie slúži ako ochrankyňa zákona v malom mestečku Inveree. Jedného večera na ceste do nočnej služby spozoruje ako mladý delikvent riskantnou jazdou zrazí osobu stojacu uprostred cesty. Keď však dobehne na miesto zrážky, automobil síce je viditeľne poškodený, no po zranenom niet žiadnej stopy. Po nástupe do zamestnania nahlási nadriadenému mimoriadnu udalosť, pričom oboznámi kolegov o možnej osobe, ktorá sa voľne pohybuje po mestečku, pričom by mohla potrebovať lekársku pomoc. Keď už sa zdá, že je mladík zadržaný bezdôvodne, jedna z hliadok privádza na policajnú stanicu staršieho, neznámeho muža, ktorý popisom sedí na možného poškodeného z nehody. Napriek tomu, že nemá žiadne mimoriadne vonkajšie zranenia, pôsobí čudesným, svojským dojmom, ktorý na počudovanie u všetkých, ktorý s ním prídu do styku, vyvoláva obrovský rešpekt i strach zároveň. Kto je vlastne onen neznámy? Prečo prišiel? A akými schopnosťami to vlastne disponuje, keď dokáže nazrieť do čiernej časti duše všetkých zúčastnených s ktorými tak dokonale manipuluje? Skutočne nie len vďaka hudobnému doprovodu solídne natočené. Spočiatku jedna debata striedala druhú, až som mal obavy či má snímok dostatočne záujme. Od nástupu hlavného "hrdinu" sa však "Let Us Pray" začína uberať správnym smerom, pričom hlavne už toľko omieľaný soundtrack vytvára ten správny zimomravý pocit. V určitých okamihoch sa dostaví aj pomerne vydarené gore, takže fanúšik hororu po odsledovaní tohto snímku vyslovene nebude banovať. Záver dostatočne akčný, avšak prekvapenie z rozuzlenia neradno očakávať - 55%. ()

George Stobbart

Po kolízii s novou policajtkou sa na malomestskú policajnú stanicu dostane podivín s vyššími schopnosťami a svojským plánom. Kto videl horor "The Traveler" s Valom Kilmerom, prípadne "Inkubus" s Robertom Englundom a páčili sa mu, tak sa mu pravdepodobne zapáči aj podobný "Let Us Prey". Izolovaná policajná budova, pár fízlov a záhadná postava, ktorá tu postupne odhalí tajomstvá a rozpúta peklo. Už to tu síce bolo, ale opozerať sa to ešte nestihlo, navyše je to pekne natočené aj odohraté a nezabudlo sa ani na hororovú stránku. Takže fajn; pozeralo sa mi to dobre a zrejme by som bol ešte nadšenejší, keby som nevidel tie 2 vyššie spomínané filmy. ()

Dellamorte

Obligátne intro ma zbavilo akejkoľvek nádeje na new prídavok, čo sa plynutím metráže a postupnej mutácie do prison huhu formy, aj potvrdilo. Že sa tam krváca a neúspešne inovujú staré komerčné záležitosti - neva. Pollyanna síce nenakopla osie hniezdo, no " Let Us PRAY! aby prišlo niečo dôležitejšie. Chabá 3jećka. ()

EvilPhoEniX

Po Clownovi a Girl house je tohle zatím nejlepší věc. Let Us Prey je sakra stylově natočená záležitost s úžasnou kamerou i vizuálem, perfektním soundtrackem, krásným ozvučením veškerých zvuků ( střelba z brokovnice, rány pěstí) a fajn nápadem byť to lehce kopíruje Travelera. Závěrečná půl hodina vypukne v solidní akční inferno, kde nikdo není ušetřen a to jsem napětím a dech beroucí atmosférou téměř šílel, zpotil se a dokonce uspokojil i své chuťové pohárky díky pár slušným brutálním záběrům. Kromě fakt nepříjemného Irsko/Skotského accentu a celkem složité překombinovanosti příběhu jsem mile překvapen. 75% ()

J*A*S*M

Celou dobu jsem váhal, jestli se mi ten film vlastně líbí, nebo ne. Nahoru to táhne pěkný vizuál, docela dobrý koncept, kvalitní gore. Problematické je to s hudbou - ten hlavní hudební motiv je rozhodně funkční, za ten palec nahoru, ale problém je, že tam tvůrci různé jiné "strašidelné" melodie cpou až příliš často, a to i do scén, které by paradoxně byly působivější, kdyby zrovna bylo ticho. Občas to takhle působí až úsměvně. Další problém se váže k postavám, které jsou neuvěřitelně nesympatické. To má vzhledem ke koncepci filmu samozřejmě své opodstatnění, nicméně odměna (hororové atrakce) přijde příliš pozdě na to, aby nestihly začít diváka mírně iritovat. Ze začátku se hodně kecá, pak se postupně začnou objevovat záblesky poměrně brutálního násilí, které vyvrcholí nástupem maniakálního pána z plakátu s brokovnicí. Někdy tehdy se můj výsledný pocit z filmu překlopil spíš na pochvalnou stranu. ()