Krvavá pláž

• Česko Rudá pláž (více)

Válka v Pacifiku 1942. Pod těžkou palbou japonských děl přistává na Filipínách americká námořní pěchota. Jednotka kapitána MacDonalda se ocitá v pasti a zbývají jí jenom dvě šance: bitva na otevřeném moři nebo krvavá válka muže proti muži v džungli. MacDonald se snaží zachovat mezi svými muži alespoň zbytky lidskosti a disciplíny. Nepředstavitelné násilí, vyčerpání a stesk po domově však vyvolávají pravý opak. Zahnat nepřítele do defenzívy se podaří jen za těžkých ztrát. Je to pro všechny muže skutečná zkouška a nejenom to... (Warner Home Video CZ)

ostravak30

Poslední scénář pánů scénáristů Johnstona a Peterse. Zatímco druhý jmenovaný má na kontě dva, Clint Johnston udělal jediný pořádný válečný film a to je tento. Zobrazuje nám vylodění na Filipínách a následný přechod hustou džunglí. Sledujeme pocity, vzpomínky, ale i strach obyčejných vojáků na obou stranách. Je zde evidentní snaha ukázat, že mužstva Americké i Japonské armády jsou především lidé. Tomu je také přizpůsoben děj, kdy snad pouze na začátku sledujeme jakous takous bitevní scénu. Pak až v závěru nálet na protivníky. Jinak muži hlavně vzpomínají na své rodiny, ženy. Oproti jiným válečným filmům se snažil Cornel Wilde svůj film pojmout jinak. Jenže tohle byl jeho jediný válečný film, sám hrál jen ve dvou a v porovnání s válečnými filmy té doby bohužel jasně prohrává, byť úplný propadák to není. ()

davistercz

Pardon, ale toto se opravdu nepovedlo. Ačkoli ukázka vypadala velice dobře tak sám film byl prostě na "houby". Použité snímky lodí jak střílejí po pláži z nějakých válečných dokumentů? Já myslel, že to koukám na film a né na dokument.Kde to sakra jsme? Vim, že film je z 60.-70. let, ale když si vemu ,že v těhletech letech byly mnohem úžasnější filmy at už se jednalo o válku( válka ve Vietnamu, nebo nějaká krize nebo berlínská zed). Viděl jsem mnoho povedených filmů, ale tenhle mezi ně opravdu nepatří... Dávám 2 hvězdy za krásnou ukázku a celkem povedené vylodění... ()

Fender

Film je to poměrně málo známý, ale zpracováním se snaží trošku vynikat a obsáhnout až lehce uměleckou formu do svého vyprávění, což se zde na můj vkus moc nepovedlo a jedná se spíš o celkem průměrný snímek nijak nevyčnívající. Válečné vřavy byly docela povedené a místy i syrové, ale pak film sklouzává do subjektivních pocitů postav, až se z toho snaží vytvořit filozofické úvahy a tam je kámen úrazu, který filmu neprospěl a vůbec se to sem nehodilo, nebo spíš to zpracování bylo velmi nepovedené, mělo to být asi silné, ale takový efekt to opravdu nemělo. ()

Heywood

S úctou ko vojákům, kteří padli a zažili to dávám 45%, ale jinak byl film spíše slabý a nezáživný. Podepsal se na něm čas i provedení a ten divný pocit jak dva kulometčíci postřílejí stovku vojáků, než je amíci zlikvidovali, byl nepříjemný. Takhle hnát vojáky na jatka dělal Stalin.. I tady to tak bylo? ()

Pucmeloud

Málo známý film, ale určitě stojí za to vidět! Velkolepé scény vylodění jako by byly předobrazem pro " vojína Rayena". Za mě hodně dobré! ()

bittrich

Na začátku to vypadá na velmi dobrý psychologický protiválečný film, na svou dobu s poměrně dobrou výstrojí i výzbrojí doplněnou o originální závěry. Bohužel ty psychologické pasáže na vzpomínky z domova atd. Začínají po chvilce působit kýčovitě. Navíc mi příjde, že tvůrci chtěli natočit film o válce ve Vietnamu, ale cenzura jim to nedovolila, tak to zasadili do války v Tichomoří. Tento pocit mám hlavně z nedotažených scén z domova, kdy je vše ve stylu 60. let ()