Uprchl vězeň... 38,000 stop nad zemí! Šerif Pete Nessip doprovází, věhlasného počítačového podvodníka, který má ve federálním vězení nastoupit výkon trestu. Během letu na pravidelné lince z Los Angeles ovšem dojde k únosu a vězeň záhadně zmizí. Dokázat to nadřízeným je pro Petea tvrdý oříšek, zvlášť, když sám dlouho nechápe, jak k únosu došlo. Wesley Snipes jako Nessip podniká odvážné seskoky, aby odhalil ve světě parašutismu nebezpečné teroristy. (oficiální text distributora)

honajz

Akce, akce, akce. Kdo to nemá rád, ať se tomuhle DVD radši vyhne. Střílečky, mlátičky, drsňácká klišé, profláklé vtipné poznámky, účelové scény. Ale jelikož vám ražisér moudře nedá čas na přemýšlení, budete mít po celou dobu pocit, že je to skvělá zábava. Tentokrát víc než kdy jindy varuji před jakýmkoli jiným zvukem, než originálním. Pokud si film pustíte dabovaný a na nějaké staré malé televizi, připravíte se o 90 % toho, co je na Zóně dopadu dobrého - tj. o zvukovou a obrazovou složku. Tu vám zabezpečí pouze dobrá aparatura. Pak by vám totiž mohl zbýt jen film se sice zajímavým námětem, leč dokola omílající dialogy ve stylu průměrných akčních seriálů. Zloduši unesou policií eskortovaného počítačového génia z dopravního letadla. Zní to divně, ale chlapíci jsou zkušení parašutisté, takže pro ně není problém vyskočit z Boeingu 747 letícího ve velké výšce. Během únosu ale zahyne jeden ze sourozenců - policistů. Přeživší polda chce padouchy dopadnout a bratra pomstít. Ovšem ví, že se musí nenápadně vmísit mezi parašutistickou komunitu, a pátrat tam. A hezky rychle, protože díky unesenému počítačovému guru se zloduši mohou dostat do databáze tajných konfidentů FBI, a pohodlně je likvidovat. Jak už bylo řečeno, 90 % filmu stojí na kvalitním technickém zpracování. Naštěstí nám DVD technologie dokáže zprostředkovat nevšední zážitek z kina, který mám osobně stále v živé paměti, byť už je to 7 let. Originální zvuk na disku je opravdu skvělý. Totéž se dá bez obalu říci o obrazu. (Mimochodem nezávidím Polákům, jejich dabing je mono! Náš je aspoň v Surroundu.) Někdy se vydavateli podaří tuto výbornou a užitečnou vlastnost dévédéčka úspěšně ignorovat. Skoro na jedničku se to tentokrát podařilo Paramountu. Kdyby na disk nepřidal filmovou upoutávku, bylo by to takřka dokonalé. Navíc zase chybějí české titulky. Film 3/5 - Akční snímek postavený hlavně na výborném obrazu a zvuku DVD 1/5 - Pouze trailer ()

VanTom

Nakonec ucházející devadesátkové akční béčko (ve své době možná s ambicemi áčka), jehož schematickou zápletku hodně pozvedlo neprofláklé (a po skvělém 'Bodu zlomu' také patřičně módní) prostředí adrenalinového skydivingu. Je dnes už hloupé a trikově úsměvné, ale odvážné kaskadérské seskoky se jen tak neomrzí. ()

monolog

Vždycky mě dostává, když tu lidi porovnávaj, čemu je jakej film podobnej. Když to není remake, tak je to v pohodě. Scéna pádu z okna je sice podobná té ze Smrtonosné pasti, ale, a nad tímto byste se měli vážně zamyslet, jak jinak chcete padat z budovy? A pokud tak umírá hlavní záporák, tak ho musíte zabrat s pořádně vyděšeným výrazem, aby bylo jasné, že zlo je poraženo. Navíc, kdyby ho jenom obyčejně zastřelil, dalo by se to srovnat s mnohem větší skupinou filmů, než když vypadl z okna. Jinak celkově se mi film líbil. Není to sice megabomba, ale pobaví a o to u takovýchto filmů jde. Rozhodně to není žádná nastavovaná kaše, nebo překombinovaná kýčovitost. ()

JohnSmith

Bohužel jsem se na film díval hned poté,co jsou dokoukal Bod zlomu. Podobné téma,jen naprostá nezajímavost.Snipes je občas trochu trapný,pak chvíli jen trapný,ale dokáže se dostat do stádia hodně trapný.Pro Buseyho to bylo nejspíš poslední účinkování ve větším (dražším) filmu. Ani Hans Zimmer se s hudbou nijak nepředved. Akční thriller by měl být napínavý (tenhle není),měl by obsahovat akci (jedna rvačka na záchodě a jeda v kanclu) a ta akce by měla být svižně natočená (trapnější akci jsem dlouho neviděl).Takže další tragický akční film ()

Kingjiri

Do výčtu žánrů bych v případě Drop Zone zařadil ještě "sportovní", protože jsem měl většinu stopáže pocit, že jde o snímek věnovanej jenom parašutismu. Akce tu moc neni a věčný seskoky padákem mě po první padákový scéně dost nudily a místy působily dost trapně. Wesley Snipes herecky slabší jako vždycky a hudba od Hanse Zimmera překvapivě hodně nezáživná, stejně jako celej film. Možná tohle dílo osloví příznivce parašutismu, ale fanoušky akčních filmů jenom ztěží, jednoznačnej žánrovej podprůměr. ()

• Do role Petra Nessipeho byl původně obsazen Steven Seagal. Jeho požadovaný honorář 15 000 000 amerických dolarů však nebyl akceptován. (Terva)
  • Díky své životní pojistce nesměl Wesley Snipes skákat z padákem. Ve scénách, které si skoky vyžadovaly, jej proto zaskakoval kaskadér Michael Jeter. (Terva)
  • Film je částečně natočen podle životního příběhu dvou profesionálních parašutistů Tony Griffina a Guye Manose. (Terva)