Netvor z Yucca Flats

(festivalový název)
  • USA The Beast of Yucca Flats (více)

Ruský vedec Joseph Javorsky prilieta pracovne do Ameriky, no hneď po príchode je naňho zo strany KGB spáchaný atentát. Ten sa síce nevydarí, no pri úteku pred nebezpečnými agentami sa Joseph dostane do zakázaného vojnového územia, kde práve prebieha skúška atómovej bomby. Výbuch a následujúca radioaktivita z neho spravia vraždiacu beštiu. A keď sa v okolí nájde prvá obeť, vyberá sa po stopách "atómovej obludy" elitný mariňák Jim Archer. (POMO)

Seabeast

Jeden z nejdebilnější filmů (možná i nejdebilnější) jaký jsem kdy viděl! Netvor z Yucca Flats bude velmi těžký oříšek pro trumfnutí jiným lejnofilním brakózním chujosnímkem! Natáčet film čistě bez zvuku a doplnit ho v postprodukci komentářem, který dokáže dokonale zazdít vše, co sledujete je naprostý unikát. Prakticky co scéna, to holý nesmysl a věřte, že se ještě budete chlámat dlouho při vybavení těchto scén. Na dějovou provázanost se zde vůbec nezapomíná a veškeré postavy, co se mihnou, tak se v pozdější fázi nezapomenou připomenout. Viz maminka hledající své dva synáčky. Stačilo, když se po několika minutách jenom objevila v obraze vyhlížejíc smutným výrazem do dáli a sletěl jsem ze židle. Ale těchto momentů je zde tolik, že nebudete stíhat. Teda to "nebezpečné" šourání netvora ala sovětského vědce, který se stal obětí v "soukolí pokroku" patrně stíhat zvládnete! :-D ()

corpsy

Snímok prakticky o ničom. Nemá to hlavu ani pätu, nudí ako deň v čakárni a jeho remeselná kvalita sa nedá ani ohodnotiť. Čo to malo byť, vedel len sám scenárista a režisér v jednej osobe a predpokladám, že chválou určite nešetril. ()

halogenka

Film jsem zhlédla s neodolatelným simultánním překladem Samanthy Bifidus, která tuto podívanou pozvedla o hodně levelů výš. Každopádně parádně natočeno - nepamatuju se, kdy jsem viděla tolik nesmyslných záběrů, tak mimoňský střih a slyšela tak dada hlášky v podání vypravěče. Především bych vyzdvihla scény s maminkou, střelbu z letadla, scény s natvrdlými sourozenci a nelze opomenout epický závěr s králíkem. Dokonalost. ()

MarekT odpad!

Divím se, že Tor Johansson si za svou roli nevysloužil nominaci na Oscara. Též si myslím, že scéna s umíráním by se měla zařadit do zlatého fondu světové kinematografie. Nutno dodat, že druhou větu vůbec nemyslím ironicky. ()

midget

Stejně jako třeba Orgy of the Dead je tohle dost unikátní filmová zkušenost. Horor doslova odvyprávěný pomocí barvitého vypravěčského voice overu, který v podstatě rekapituluje dost banální děje, které se odvíjejí přímo v obraze. A jako třešnička na dortu vystupuje úvodní latentně nekrofilní pasáž, která nemá vůbec nic společného se zbytkem filmu. ()

Ertai

Film "woodovitější" než samtný Wood. Vtipných momentů tolik není, ale řvoucí Tor Johnson nahánějcí dva spratky klackem jako nasraný zelinář, kterému právě zničili záhon kapusty je k popukání ! ()

AngelusCZ

Další ukázka bezpříběhového filmu. Jako film to moc nefunguje, ale jako komedie. Proč ne. O hereckých výkonech se radší nebudu rozepisovat, protože tam herecké výkony nejsou, spíš epileptické záchvaty. Hudba není špatná, hodí se k takovým filmům a tady to je aspoň to co můžete hodnotit. PS: Snad nezvláštnější film co sem viděl a Tora sem si oblíbil. :) ()

Opsha

Konvenčnější a technicky lepší než Woodovy majstrštyky, ovšem také pamětihodné. Například režisérova vynalézavost jak nezabrat mluvícího herce (točilo se bez zvuku a dabovalo dodatečně), případně průvodní komentář filozofujícího režiséra, či kongeniální úvodní honička s agenty KGB, působícími že zbraně drží prvně v ruce. No a scény umírání. Takhle se člověk možná sesune po vyexování lahve Absintu. A co je na tomhle filmu nejlepší? Je veřejným vlastnictvím, tudíž ho člověk může legálně stáhnout. ()

Arach.No

Oproti spoustě podobných filmů je tento jedním zásadně odlišný - herci ani jednou nepřehrávají. Bohužel ani nehrají. O nějakém příběhu asi nemá cenu mluvit. Vypravěčovy hlášky jsou často k popukání a výkon Tora Johnsona by jednoznačně měl patřit do zlatého fondu. Už dlouho jsem se nenasmál tolik, jako při scéně nahánění kluků s klackem. Doporučuji všem fandům toho nejhoršího trashe. Film je zdarma ke shlédnutí na youtube, nebo si ho můžete stáhnout zde - http://www.archive.org/details/Beast_of_Yucca_Flats_movie ()

ondrula odpad!

Tak jo, taky si odplivnu. Na týhle sračce se podělalo všechno, co se dá na filmu podělat. Z nechtěně komických scén bych vyzdvihl především přestřelku, kde se herci chovají jak malí klucí, co si hrajou na vojáky (a taky tak teatrálně umíraj). Je to ještě větší odpad než fimy Eda Wooda, navíc nudnější, bez jiskry a bez nápadu. Ale co mi vůbec nešlo do hlavy, že film je vlastně němým filmem, kromě "hudby" a občasných zvuků tam neslyšíte nikoho promluvit, takže divák nemá vůbec šanci pochopit děj a to, že Tor Johnson hrál ruského vědce, na kterého byl spáchán atentát atd., to by mě fakt nenapadlo. ()

TERRORDROME odpad!

Zdá sa to takmer nemožné, ale tento film strčí do vrecka aj takú megačurákovinu ako Robot Monster a to je teda sila!!! "Dej" tohoto nemého klenotu nie je možné nejakým zrozumiteľným spôsobom prevyprávať, je to len akási neurčitá zmäť záberov uplácaných do podoby 54 minútového utrpenia. Takmer polovicu celého filmu tvoria fetišistické zábery na idúce autá, v zbytku potom uvidíme dákych pandrlákov motkajúcich sa niekde v púšti a samozrejme aj hlavnú hviezdu predstavenia - Tora Johnsona v pre neho typickej roli dementného valibuka čo má akože predstavovať rádioaktívne monštrum. Keď začne mávať bakulou a vydávať pri tom neurčité pazvuky ( čo má podľa slov vyprávača znamenať že sa naštval ) slabšie povahy si určite naložia do gatí, lenže od smiechu. Za zmienku určite stojí scéna v ktorej tento nemožný poltonový hromotĺk vlezie na zadné sedadlo auta bez toho aby si žena sediaca na prednom sedadle čokoľvek všimla a tak ju prekvapenú môže zaškrtiť. Film sa natáčal bez zvuku takže dialógy takmer absentujú a väčšinou je počuť len hudba ktorá sa nás spolu s hlasom vyprávača snaží presvedčiť o neskutočnej dramatickosti tohoto skvostu. Priemerne inteligentnému divákovi však neunikne fakt že tento film je jedna z najväčších chobotovín histórie. Vážne, chudák Ed Wood môže ísť handry fajčiť! ()

zdeny99

Pod nádherným plakátem s vybuchlou atomovkou a děsivou tváří Tora Johnsona se skrývá jeden z nejhorších filmů, co byl kdy natočen. Netvor z Yucca Flats spadá do té kategorie béčkových filmů z přelomu 50. a 60. let jako jsou ROBOT MONSTRUM či PLÁN 9. Ovšem tento je mnohokrát horší. Kladně se na něm dá opravdu hodnotit jen ten poster a ještě dramaticky drásající hudba, na kterou jsme spíše zvyklí z Hitchockových filmů. Tím to ovšem končí. Za těch pár dolarů a s tak přitaženým scénářem to opravdu nemohlo dopadnout dobře. Nakonec to dopadlo ještě hůř. Slavný béčkový herec Tor Johnson tu znázorňuje sovětského vědce, které vlivem spadu atomové bomby byl ozářen a tím se z něj stal vraždící maniak. Jeho postava, především při běhu, je dost spektakulární. Stejně jako jeho maska ala nepovedený skalp a roztrhaná košile. A to si on tak zhruba celou tu hodinu jen tak běhá po americké pustině, která by měla být bez lidí, což ovšem není. Sem tam někoho zabije a dva hodní šerifové na něj vypraví hon. A to vše pouze za podmanivé hudby a vypravěče. Samotní herci promluví tak možná deset vět za celý film. Je to ryzí béčko jak vyšité. Za pár dolarů filmaři sehnali pár herců, pár aut, vypůjčili si letadlo a hrrrrrrr natáčet do pustiny tuhle amatérskou hrůzu parodující studenou válku. [114. hodnocení, 34. komentář, 24%] ()

MickeyStuma

Režisér a scénárista se pustil do snímku dle stejné metody, jako o pět let dříve John Parker svým zajímavým počinem „Daughter of Horror“ (1955). MOS je označení snímků, které byly natáčeny jako v dobách němého filmu. Ano, bez zvukové stopy. Ten byl dodatečně dodán později, samozřejmě v podobě hudby doplněné krátkými větami vypravěče dle potřeby, což v podstatě byla náhrada za titulky. Oba snímky vznikaly se snahou co nejvíce ušetřit, proto bez zvuku. Takže důraz musel být kladen na vizuální stránku. Ve výše zmíněném snímku si s tím Parker poradil výtečně. Zato Francis jakoby se snažil přece jen diváky obalamutit. Vypravěč nechybí, ale občas nechybí ani dialogy. Což o to, použití dabingu, nakonec, proč ne. Jen kdyby bylo vidět na herecké představitele, jak mluví. Co se týče vizuální stránky, která u Parkera funguje, tady jakoby vše jen tak z plezíru natočili amatéři. Jeden obyčejný záběr střídá druhý, avšak vedle sebe to ve snaze vytvořit příběh zkrátka ne úplně funguje. Francis si zřejmě řekl, že co dokázal Parker, to on dokáže také, a dokonce ho i předčí. Například zatímco si Parker vystačil ohledně zvuků pouze se strašidelným smíchem, Francis jich použil o něco více. Přesto zbytečně. Na druhou stránku se ale snaha cení, a tak je potřeba na tento filmový výtvor shlížet okem shovívavým. A co víc, třeba si něco takového také zkusit, a to jen tak pro zjištění, že byť to vypadá značně jednoduše, realita je daleko jiná. ()

Blazkowicz odpad!

Naštěstí toto utrpení netrvá ani hodinu. Naprosto souhlasím s výrazem toho velkého plešouna, jak si na začátku vzal ten kufřík, vykročil si to ladným krokem do pouště (bez ohledu na ty dva týpky co ho chtěli zabít) a myslel si přitom něco jako "seru na vás, já jdu domů". ()

Romadoor odpad!

Shlédl jsem tento syrový dokument na základě ohlasů ostatních - už to svědčí o mých sklonech k dekadenci....a ač připraven, nestačil jsem se divit. 90 % filmu je sice tvořeno statickými záběry na obličeje postav, zoufale hledajících východisko z hrůzné situace (ústředním heslem je "Kill! Or you be killed."), ale dá-li se někdo do pohybu začnou blesky lítat (a taky obrovský kameny). Herecké sólo Tora Johnsona před ústím jeskyně by mělo být promítáno na hereckých školách - včetně vygradování situace, kdy před sebou ty kluky žene jak na porážku (nasraný zelinář - dokonale vystiženo). Úctu budí i netvorova vynalézavost, kdy chvílemi používá svůj vražedný nástroj (klacek) jako špacírku....film je mimo jiné i na youtube, doporučuji! ()

Víteček odpad!

Dle mého mnohem méně zajímavé než Plan 9 nebo třeba Robot Monster. Zde je mnoho nudných pasáží, kde se prakticky nic neděje a chybí ta správná absurdita. Ale stopáž naštěstí není dlouhá a Javorski, respektovaný vědec, lidé neschopni se ubránit se pokroku a oscarový výkon králíka z toho dělají alespoň trochu koukatelnou odpaďárnu. ()

nanamarak1 odpad!

Shit jako řiť! Ty kokaine, tento špektákl nejde slovy popsat. Výtvor tak debilní a nudný, že až na pár scén ani nepobaví. 0%. ()