Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)

• USA Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask (více)

Na začátku sedmdesátých let minulého století napsal dr. David Reuben osvětovou příručku o sexu, z níž se stal bestseller. Woody Allen se tento epos instruktážní erotiky rozhodl převést na stříbrné pláno. Ve svém povídkovém filmu věnuje každému ožehavému tématu vlastní epizodu: Pomáhá afrodiziakum? (tato povídka je podána v hávu shakespearovské tragikomedie), Co je to sodomie?, Proč mají některé ženy potíže s orgasmem?, Jsou transvestité homosexuálové? a grandiózní finále Co se děje při ejakulaci?, v němž Tony Randall, operátor v řídící centrále mozku vzrušeného muže, vyšle Woodyho jako druhou spermii v pořadí. To je skvělá startovní pozice, nebýt toho, že se téměř jasný vítěz Woody ocitne tváří v tvář obrovskému pesaru! (Cinemax)

nascendi

Ani po desiatke filmov Woodyho Allena som sa nestal fanúšikom jeho tvorby a dokonca ani jej priaznivcom. Časť priateľov mi to síce vyčíta, ale nemôžem a ani nechcem inak. Film so sľubným názvom však ostal trčať niekde na pol ceste, k čomu prispela aj jeho poviedková forma s rozkolísanou úrovňou jednotlivých častí. Tých niekoľko pousmiatí počas filmu ma nepresvedčilo o tom, že išlo o komédiu a niekoľko vtipných nápadov možno vyvolalo rozruch v dobe svojho vzniku. Takže ľutujem. ()

gudaulin

Tenhle snímek nedosahuje hloubky takových filmů, jako je Mannhattan nebo Annie Hallová, ani není komediálně tak vybroušený jako Láska a smrt, ale právě díky němu mohl Allen natočit všechny výše uvedené filmy. Je o poznání lepší než jeho předchozí filmy a i když není tak konzistentní a objevují se v něm slabší momenty, jak už to u povídkových filmů bývá, ta silnější místa to bohatě vyvažují. I na poměry sexuální revoluce ve Spojených státech to bylo téma a zpracování, které diváky i kritiky v době svého vzniku hodně šokovaly. Je nutné si uvědomit, že filmový průmysl v USA reaguje obvykle na dění ve společnosti s velkým zpožděním. Osobně mám velice rád moment s oddílem malých nadržených skautíků chystajících se zprznit nebohou dívku nebo závěrečnou povídku s Allenem coby spermií, kde je lidské tělo ztvárněné jako fabrika a mozek jako velín s manažery, kteří např. vydávají příkazy hledat výmluvy v případě selhání při sexuálním aktu. Celkový dojem: 85 %. ()

Šandík

Velmi vtipná, ale trochu nevyrovnaná záležitost, která drží pohromadě o něco méně, než by se od celovečerního filmu mělo a dalo čekat... Woody si ve filmu dělá legraci z tehdejšího knižního bestseleru Davida Reubena a zároveň pojímá každou jednotlivou povídku jako parodii určitého filmového (či televizního) žánru. Nutno říci ani jednoho ani druhého se vlastně nijak zvlášť nedrží a celý ten film je asi především podnětem k bezuzdné legraci téměř ze všech a ze všeho... Celkový dojem: 75% Zajímavé komentáře: gudaulin, Cival ()

Cival

Lehké rozpaky nebudu zakrývat. Od možná nejpopulárnějšího dílka Allenovic génia jsem čekal trochu víc než nevyrovnaný a na vtípky někdy i řídký snímek (kolikrát se těží jen z absurdní premisy, kterou Woody nezvládá tak srandovně rozpracovat, jak by se mi líbilo). Ale na čtyři hvězdičky o příslověčný fous (tedy 70%) vytahuje tuhle interesantní sexuální příručku pro pozemšťany detailní rozbor ejakulace, v němž se naplno rozzáří i Woodyho ukoktaný humor. Ale samozřejmě, ze všeho nejvíc mě potěšila reminiscence na Jayovo "Now who's stupid, you dirty SHEEP FUCKER." :-) ()

Madison

Pre niekoho, kto nepozná Woodyho Allena, by sa touto snímkou mohol zapísať do povedomia ako oplzlý nechutný sexuálny maniak, ktorý nemá sklon k umeniu, ale schopnosť rozvracať žalúdok. Ja, keďže ho poznám, som vedela, čo mám očakávať a poviedky "sex s ovcou", "transvestita", sex na verejnosti" a najmä hneď úvodná "Allen ako dvorný šašo" ma natoľko uveličili, že musím dať 3* bez ohľadu na to, že ide o snímku, ktorú zaraďujem skôr k horším allenovkám. Niektoré scény sú vážne vtipné aj keď Allen má na svojom konte aj lepšie kúsky. ()

• Pro třetí epizodu filmu se Woody Allen s Louise Lasserovou naučili italskou výslovnost. (Matty)
  • Woody Allen původně pro film natočil osm povídek, ale kapitola s názvem "Jak se člověk stane homosexuálem?" byla vystřižena. Woody v ní hrál pavouka, kterého jeho pavoučí partnerka (Louise Lasser) pozře po milostném aktu. (Oktavianus)
  • Woody Allen náhodou narazil na knihu doktora Davida Reubena, jež sestávala z otázek typu "Co se děje při orgasmu?", k nimž natočil své vlastní odpovědi. (Matty)

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder