Konec šňůry

• USA The End of the Tour

"Aké by to bolo uniknúť smrti tým, že sa do nej vrhnete, napríklad, skokom z horiaceho mrakodrapu?" Dej príbehu je zasadený do roku 1996, kedy mladý spisovateľ a reportér presláveného magazínu ''Rolling Stone'' David Lipsky (Jesse Eisenberg) chce uskutočniť ohromujúce interview s hviezdou spisovateľského neba tej doby Davidom Wallaceom (Jason Segel). Wallace žije v ústraní, ďaleko od ľudskej spoločnosti, iba so svojimi dvoma psami, no práve o ňom sa v krajine v tom čase najviac rozpráva. Keď sa Lipskymu podarí s Wallaceom skontaktovať, zistia, že toho majú veľa spoločného. Spolu sa pokúšajú prísť na to, prečo sú ľudia ako oni, pochádzajúci z vyššej strednej vrstvy, s excelentným vzdelaním a jedným z najzaujímavejších zamestnaní, vnútorne prázdni a nešťastní. (sochoking)

Torpid

Hodně upovídaná a statická intelektuálština. Určitě bych si to nedal na konci náročného dne. Především Segel ale dokázal do filmu vnést jakousi supercitlivost a něhu podivína - pravděpodobně literálního génia /nic jsem nečetl/. Zájímavý nazávislý film, který zastánci nenáročné zábavy nepustí do červených čísel. ()

TommyDiamond

Dva nesympatičtí odříkávači textu. Dialogový karneval, který po půlhodině otráví i sebeotrlejšího jedince. Komornou atmosféru, kterou může navodit jen úplně prázdné divadlo. A filozofování o životě? Bože, takhle nežvaní nikdo asi po desátém pivu.... I když to byla opravdová wc bref síla, vydržel jsem až do konce.....Co by z mého pohledu našemu autorovi géniovi prospělo, aby neměl tolik bludných myšlenek je míň psů, víc společenského života a kontakt se ženami. Určitě by pak nebyl tak dobrým autorem, ale cítil by se víc jako člověk....... ()

Jafes

Věrohodně vykreslený vztah dvou lidí, kteří se skoro neznají, ale stačí jim málo času k uvědomění si, že jsou si v lecčem podobní. Zároveň jeden závidí druhému to, co sám nemá. V podstatě se jedná o konverzačku dvou intelektuálů, kteří filosofují o životě, osamělosti, krizi a podobě některých závislostí. Oba se snaží být nad věcí, ale pořád jsou to jen lidé. Zkrátka příjemná záležitost hodná tří hvězd, ovšem to by nesmělo být Jasona Segela, který si svým hereckým výkonem urval celou jednu hvězdu navíc. 75% ()

Coliseum

Má to hluboký myšlenkový okamžiky a je to těžce jemný, zapadá to do sebe, ale nikdy to neudělá to stoprocentní cvak. Je lepší se na to dívat vyrovnanej, citově pokroucenýmu člověku by to nemuselo bejt ku prospěchu. Segel umí a nemám problém mu uvěřit, zato v Eisenbergovi jsem osobně ten talent nenašel. A ani ho už nehledám, i v hlavní roli ho beru jako výplň, sorry Lexi Zuckerbergu. ()

AIMFREEMAN

tak tenhle film mi sedl do podzimu. citlivě a nenápadně, krůček po krůčku prošel až k hlubokým existenciálním vrstvám, aby mě dostal k sobě samému. přitom je to film bez nátlaku, bez prázdných chvil, či prvoplánových emo ždímaček. za plný počet. ()

HMTD

Asi takhle, těšil jsem se až si ten film pustím až pojedu po noční směně vlakem, a musím říci že to nikomu nedoporučuji, měl jsem co dělat abych neusnul, vydržel jsem to hodinu a pak radši změnil film. Když jsem to večer dokoukal, musím uznat, že tam je spousta myšlenek k delšímu rozjímání, a skvělé herecké výkony, jen na to musí být člověk naladěn. Řekl bych že člověk který žije podobný život jako onen spisovatel z toho bude mít akorát tak deprese a ten kdo takoví život nežije bude mít problém pochopit jádro filmu. Škoda, že zde není více humoru, ale asi by to bylo mystifikování autorova života. ()

peproch

Víc než výborný film, i když jej uznávající diváci zřejmě nebudou většinovým diváctvem, protože není akční, není zřetelně dramatický, je intenzivně povídavý a vůbec prvoplánově nezajímavý. Pokud ale máte chuť a zájem vnímat, co se vypráví, máte rovněž smysl pro intelektuální a duchovní poctivost, neprahnete po show, fame ani power, pak můžete pocítít soupatřičnost postavám, osobám, duším a lidem, kteří tu vystupují z anonymity davu. David Lipski vypráví svůj report z párdenního spoluvýletu s Davidem Wallace na konci literární tour za čtenáři. Hledáme spolu otázky a odpovědi po autorství psaní a autenticitě života, který nebojuje o přežití, ale jen chce smysluplně a srozumitelně být prováděn. ()