Iveta Bartošová: Bílý kámen

všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební
Česko, 1999, 3 min

kingik

Tenhle střední proud s inovativně soundovými prvky keltské muziky Ivetě seděl i přesto, že to bylo v její hudební kariéře něco méně zažitého. Vznikl poměrně přemýšlivý text, který technicky dokonalá zpěvačka uměla dobře p(r)odat. Image byla také vhodně zvolena a k celkovému pojetí a vyznění písničky působila adekvátně. Velkou výhodou skladby je její nižší ohranost. Nevím, jak to s její frekvencí hraní bylo, potažmo s celým stejnojmeným albem, v roce 1999, kdy došlo k vydání, ale nenarazil jsem na tuhle písničku příliš často. Kárám fádní klip. Obyčejněji natočit už to asi nešlo.České klipy jsou opravdu hrozné. Vizuálně rozplizlý a na pohled nelahodící klipy umíme dokonale jenom v našich končinách. Napadlo mě, jak by klip k téhle zajímavé písni vypadal v rukou zručného zahraničního režiséra specializujícího se na klipovou tvorbu. Ve výsledku lze ocenit nápaditost textu, jímavost písničky a pěveckou zdatnost interpretky. Z vizuálního hlediska je to slabota i na evropské poměry. Kamera zapomněla odfiltrovat mlžný opar a nápaditost scény je opravdu žalostná. I přes určité kvality písně bych si album rozhodně nekoupil.Titulní písnička na jeden poslech přijatelná a větší zájem o ni nemám. Mé hodnocení: 40% ()