Jon Cold (Steven Seagal), nájemný tajný agent, je stejně tak prohnaný jako nebezpečný. Vstupte do jeho zrádného světa a neodejdete živí. Politická korupce, vraždy a jeden zloduch vedle druhého obklopují záhadný balíček, jenž má Cold doručit z Francie do Německa. Několik velmi nebezpečných lidí stojí o to, aby se předmět nedostal k pravému příjemci, ale brzy pochopí, že hazardují. Cizinec patří mezi thrillery, u kterých sedíte s bušícím srdcem na kraji židle. (oficiální text distributora)

Crocuta odpad!

V tomto snímku má Steven Sádlo problémy už i s přelezením zábradlí, což tvůrci vyřešily pomocí různě zpomalených, nebo naopak zrychlených záběrů, kterými je ostatně "Cizinec" vůbec hojně prošpikován. Demence rozličných nájemných zabijáků - pro novější seagalovky příznačná - zde dosahuje astronomických rozměrů a spolu s naprosto debilním příběhem a ubohou výpravou nedává jiný součet než nejčistší odpad!. ()

Scalpelexis

To bylo zase utrpení. Steven si hraje na hroznýho chytráka a hloupost jeho rivalů nezná meze. To už jsem u něho viděl již 100x, tak proč stále to samé dokola? Díky a sbohem. ()

heyda

Jeden z mnoha akčních snímků s drsným Segalem. Jen škoda, že ty novější akční snímky s ním nemají žádnou vypovídající kvalitu. Jde o tradiční zápletku, která je velmi jednoduchá a pak sem tam nějaká bitka a přestřelka. Na druhou stranu, nečekal jsem žádný hlubokomyslný film, takže 3/10 ()

eraserhead666

Scénář je místy trochu mimo a alespoň mě dělalo problém čekovat kdo je s kým a proti komu (ale u seagalovek stačí jedno základní pravidlo - do koho Steven buší nebo střílí je ten zlej :-)), charaktery nic moc, zpomalované záběry mi začínají lézt trochu na nervy (jak rád bych viděl po výbuchu normální rychlostí letící tělo), ale rozhodně jsem horší seagalovku než tohle viděl. Jedna stará česká hardcore-punková kapela měla song, v němž zpívala "vypni mozek - zapni televizi", tak na tohle se ten film hodí dokonale. Moc nepřemýšlet, neřešit Seagalovu váhu (co s tím do prdele všichni pořád máte?) a jen to prostě sjet. ()

ARI50

Nechci nadávat dělám si to sám ale je to touha je to prostě chtíč vidět vše a věřím že cesta přes tyhle bolavé film dojde k pecce kde dostanu co jsem nečekal protože když překvapí takový film a hlavně Steven bude to šok. ()

Lacike odpad!

Dalsia stara videoSeagalovka ku ktorej som nemal komentar. Tak som si ju po rokoch pustil znova vo viere, ze zvysim hodnotenie aspon na jednu hviezdicku. Na zaciatok vyzdvihnem par kladov. Seagal tu ma nadvahu ale oproti sucasnosti este nebol slepy, takze nenosil okuliare, satku, chranic vajec cize vestu a ani nemal tu sexy briadku, ktora mu ukrutne nepadne. Film sa nenatacal v hnusnom Rumunsku ale iba v polohnusnom Polsku. Seagal tu ma regulernu hlavnu ulohu a nie iba obcasny stek v korom cely cas lezi ako ma dnes vo zvyku. Dokonca tu este nema uplny mam vsetko v pici vyraz, ale iba ciastocny. Este ho evidentne nemal uplne natrenovany. Vsetky tieto aspekty by normalny clovek povazoval za samozrejmost. Seagal a jeho producenti evidentne normalny nie su a cim dalej tym viac nas v novych filmoch terorizuju. No a trochu detailnejsie k filmu. Zapletka je totalny chaos. Seagal tam ma nejaky tajomny balicek a vsetci po nom idu. Preco? To nikto nevie. Akcie tu vela nie je. Par prestreliek, tri kratucke bitky a jeden vybuch. Poviete si, ze to nie je az tak malo. Ale vsetky akcne sceny su neskutocne, neprijemne, divne zostrihane, takze som z nich nic nemal. Takze ako akcny film to je totalny odpad. Vlastne je to odpad ako akykolvek film. Nie je to ani otrasne tym zabavnym spôsobom. 0/10. ()

erl odpad!

Steven Seagal , zoufalý rádoby herec, je stejně tak zoufalý jako obézní. Ale koukám se na něj rád a vyhledávám ho protože mne jen tak někdo nepobaví. ()

Marsik

PRIMA HD - Bohužel to na 3 hvězdy nedosáhne, a to Seagalovy filmy hodnotím většinou velkoryse. Zde mi to americko-polské spojení nevonělo. 49% ()

Andersis

Má to akci, má to výbuchy, má to nesmrtelného zaporáka, má to Stevna Big Seagala, má to mrtvoly, má to krev, ale má to i podprůměrný scénář. ()

mustafa

Seagal má pupek. seagal má hodně velkej pupek. A ten hodně velkej pupek musí celý film schovávat pod kožichem (stejně jako v Patriotovi), aby ten hodně velkej pupek nebyl zase tolik vidět. Dřívější Seagalovy filmy nebyly nějaké skvosty, ale člověk byl zvyklý na to, že vyvraždí rodinu teroristů a dá jim pořádně na držku. No v Cizincovi se toho vůbec nedočkáme, jeho tlusté ruce se jaksi o něco snaží, ale je tak třeikrát za celý film a při těch pohybech s tím abnormálním pupkem vypadá celkem směšně. Ono už jméno režiséra Oblowitze neznačí nic dobrého a tušení se naplní, protože film má hodně špatný scénář, jehož dialogy jsou směšné a místy se zdá, že pozorujete trapnou parodii. Herci a grimasy jsou opravdu zoufalí a člověk už jen říká, aby jim to ten pupkatej Seagal konečně natřel vy jste měli od tohoto filmu pokoj... ()

mysiak

Ja si myslím, že to nie je až také hrozné ako je to ohodnotené...jasné Seagal je špekačka, ale strihy a filtre nie sú na najhoršej úrovni...má omnoho horšie filmy...zápletka nestojí za reč..a akcia je dobrá, vybuchujú tam veci a je to celkom obstojné...lepší Seagal ()

UncleG odpad!

Jejda kejda! Že by konceptuální počin bez scénáře? Nemělo to zápletku, vrcholnou scénu ani závěr. Film o tom, že „existují“ nějací tvrdí borci a bezdůvodně se navzájem zabíjejí. Kdyby v tom nehrál Steven Segal a místo střílení by se řešila traumata z dětství a osobní vztahy, mohl tento film uspokojit i „náročné intelektuály“. Obzvláště intelektuálně uspokojivá by byla scéna, kde jeden z padouchů schytá výstřel z brokovnice do prsou, odlítne mu část hrudníku, zároveň vypadne vyskleným oknem z třetího patra a za chvilku zase vesele pobíhá kolem, jakoby se nechumelilo. V uměleckém konceptuálním díle by tento dějový zvrat vyvolal mnohé otázky a jisté vzrušené debaty, zda se má jednat o reminiscenční snahu spodobnit zmrtvýchvstání Krista nebo zda jde spíše o symbolické vyjádření nesmrtelnosti lidské duše. Největší trhák emocí je pak závěrečná scéna. Nejen, že nám musí být zákonitě líto, že film zčista jasna (a úplně bez varování!) skončil, zároveň jsme na pokraji duševního vyvrcholení. Hlavní hrdina odplouvá na loďce kamsi do dáli a čte si srdceryvný dopis. Nezlobte se na mě, víc toho nenapíšu, přes slzy nevidím na monitor. ()

YURAyura odpad!

Opravdu horsi akcnak aby clovek i u Stepana a ze jich nema na konte malo, pohledal.... Ale aspon mi to pripomnelo scenku z Ceske sody o cerne skrince doktora Sovy... ;]] ()

Derek odpad!

tak toto bola neskutocna blbost, nielenze to ma neskutocne tupy dej ale aj vsetky (ale uplne vsetky) akcne sceny v tomto filme stoja za HOVNO! ako by nestacilo ze su na nic zostrihane, uplne neprehladne nakrutene, ale navyse 99 % je vzdy spomalena!!!! co posobi namiesto cool (ako to tvorci asi zamyslali) absolutne komickym dojmom. je to dokonca horsie ako half past dead a to uz je co povedat! seagelove dno! ()

Fanucci odpad!

Steven Seagal je v tomto filmu už tak vyžraný a líný, že i k jeho zrychlené chůzi přidává Oblowitz akční hudbu:-) A to je přitom Seagal člověk, který si svým uměním v zemi Vycházejícího slunce vydobil takový respekt , že tam může jako jediný cizinec provozovat aikido dojo...Smutné ()

MartinNDL

Tlustej Seagal v další seagalovině. už jsem se na to koukal skutečně jen pro tu srandu z toho, kolikrát už jsem toho týpka viděl ve stejný úloze a ve stejně debilním provedení. ()

Joe321

Steven Seagal hostuje v Kobře 11. Ne, sranda to byla a dalo se na to celkem koukat. Steven má daleko horší kousky a tohle je jeden z těch "Dělám si večeři a koutkem oka sleduji televizi. Venku začalo sněžit?" filmů, které nepotřebují mojí pozornost a jako doplněk ke stravování jsou ideální. -"I'd say the only thing that's unexpected is that I'm still alive." ()

peto12

Tak tento film patrí medzi tie trochu menej akčné filmy so Stevenom. Dej dobrý, obsahovo tiež dobré, bitky na nízkej úrovni. ()