Mladý nemecký počítačový mág Benjamin (Tom Schilling) je tak trochu outsider. Vo virtuálnom svete sa zoznámi s charizmatickým Maxom (Elyas M'Barek) a jeho priateľmi Stephanom (Wotan Wilke Möhring) a paranoidným Paulom Makesom (Antoine Monot Jr.). Tí Benjamina pozvú, aby sa pripojil k  hackerskej skupine, ktorá sa chce zviditeľniť na svetovej scéne. Pôvodne malo ísť o neškodnú zábavu, ktorá im všetkým vylepší profily. Chvíľu to vyzerá, že všetko je v poriadku, dokonca sa Benjaminovi darí zoznamovať sa s atraktívnou Marie (Hannah Herzsprung). Potom sa však čosi pokazí, skupina sa dostane do hľadáčiku polície, na čele s detektívkou Hanne Lindberg (Trine Dyrholm). Z Benjamina sa z noci na deň stane jeden z najhľadanejších hackerov na svete... (Martyska)

zette

Dynamicky natoceny thriller z hackerskeho prostredi. Uzasny mix rezie, kamery a hudby dela z tohoto filmu nadcasovy snimek. Zabery z metra (?), kde dochazi k fiktivni komunikaci mezi hlavni postavou a tajemnym MRX jsou ozdobou celeho filmu. Uplny zaver je uz mozna prekombinovany, ale jeho podstata je vyborna. Potesila i ma oblibena Trine Dyrholm v roli vysetrovatelky. Ja, ktery pocitac ani nevypinam, protoze se bojim, ze uz bych ho neumel pustit je Who am i prijemnym prekvapenim, ktery me bavil od zacatku do konce. Vlastne ani nevim, proc nedam plny pocet... ()

žvanimírek

Moje žena je Němka a nesnaší v podstatě skoro všechny německý filmy a úplně všechny filmy, ve kterých hraje Elyas M'Barek. Ale vzhledem k tomu, že mě docela baví se prohrabávat německou kinematografií, i tou plytkou a novodobou, ve který hraje Elyas M'Barek docela významnou roli, tak jsem si počkal, až manželka ulehne a já si vyvalil pupek na gauč a pustil se do Who Am I. Nevím, jestli to bylo mým absolutně minimálním očekaváním, nebo jestli jsem už byl unavenej, ale ty vole...BOMBA. Podle mě jeden z nejlepších německejch filmů a filmů vůbec, co jsem v roce 2020 shlédnul. Má to spád, má to koule, má to drive a hrozně hezky to plyne a ani chvíli nenudí. Za mě absolutně plný hodnocení. ()

mark9th

Pekne premyslené. Okrem samotného príbehu film aj pekne poukazuje na zraniteľnosť nás všetkých v dnešnej pretechnizovanej dobe. Osobne mám veľmi rád takéto témy, takže u mňa spokojnosť. Okrem toho je to aj nemecká filmová verzia Mr. Robot, i keď toto vzniklo skôr, tak možno Rami Malek čerpal inšpiráciu aj odtiaľto. ()

Trevor

Rok 2014, ruskí hackeri sú údajne tým najhorším čo svet pozná (migrácia a reroristické útoky už ľudí unavujú), Rusi ovplyvňujú voľby v tak technologicky vyspelej mocnosti akou sú Štáty nacistické (áno, priatelia v tej istej dobe ako celý svet masívne atakuje dezilúzia a technologickej vyspelosti tejto krajiny ruskí hackeri ovplyvňujú to na čom si spomínaná krajina zakladá najviac - údajnú demokraciu a ľudským ovciam nie je smiešne že technologická veľmoc nedokáže uchrániť údaju svojich zákazníkov ((konkrétne Majkrosoft a ich XBOX)) a takto ich zruší partička násťročných hackerov závislých na liekoch, drogách a alkohole). Tým sa dostávame k ďalšiemu zlomovému momentu vo filmu určenom na brainwashington tínedžerských bezmozgov aké je to cool fetovať, zneužívať lieky a sedieť na zadku a nič vo svojom trápnom živote nedokázať, okrem pravidelných úvahách o tom ako ich generácia, ktorá nevie naštartovať ani kosačku na trávu naštartuje revolúciu... Až o 4 roky sa udial ozajstný ruskí hackerskí útok, keď 12.decembra vyhrala CSKA Moskva na štadióne Realu Madrid 0-3. Opäť tradičná irónia v komentári k filmu, ktorý opäť vystihol dokonale jeden z mojich obľúbených užívateľov - svižný film s obrovským množstvom nelogických krokov, takže naviac ako na 3* to u mňa rovnako nevytiahol. ()

TheSpearCZ

Who am I je jízda ve velkém stylu. A právě takhle stylový, cool a bez jakéhokoliv ubrání tempa natočený film je pro mě obrovským překvapením. Němci natočili famózní záležitost, jehož zážitek mohou potencionálně zkazit ne zas tak sympatičtí herci, ale koho to zajímá, když jsem právě viděl nejlepší film o hackerství. 5* ()

• Filmovanie snímky prebiehalo vo viacerých miestach v Nemecku, predovšetkým v mestách Berlín a Rostock. (MikaelSVK)
  • Písnička, která hraje v 11. minutě, je „Love Me Hate Kiss Me Kill Me“ od Fukkk Offf. Ve 40. minutě hraje „Rave Is King“ od Fukkk Offf. V 51. minutě pak hraje „XTC“ od Boys Noize. (Duoscop)
  • Název filmu Who am I odkazuje také na UN*Xový program (whoami), který je ve filmu několikrát použit. Tento program slouží pro zjištění identifikace právě probíhající session (zjednodušeně: vypíše jméno uživatele). (maxXxic)