Tento akcí doslova napěchovaný jihoafrický thriller, ve kterém dvojice policistů bojuje proti zkorumpovaným kolegům na jedné straně a ozbrojenému gangu zlodějů aut na straně druhé, má na svědomí autor scénáře a režisér Donovan Marsh. Skvěle obsazený film přináší ve scénách bezohledného násilí až komické uvolnění. Chili a Shoes jsou parťáci u policejního sboru už osm let. Podaří se jim vyřešit velmi nebezpečný případ, jejich zkorumpovaný šéf jim však odmítne dát zaslouženou odměnu. Chilimu dojde, že být čestný se nevyplácí a tak se rozhodne nabourat do gangu ozbrojených zlodějů aut. Plán mu nevyjde a gang odhalí jeho skutečnou identitu. Gang si bere pro další akci Shoese jako rukojmí. Chilimu se podaří zlákat kořist, ale sám se ocitá uprostřed smrtícího nebezpečí. Teď musí setřást zlost. Je načase udělat tu jedinou správnou věc. (Cinemax)

Rockerman

Zpočátku jsem si myslel, že jde o parodii. Dva policajti, první ozbrojený revolverem se dvěma náboji a druhý má jen tonfu (ten má svou bouchačku v opravě a náhradní zbraň mu ukradli) zlikvidují pět po zuby ozbrojené gaunery tak, že ten s tonfou naviguje svého parťáka přes okna domu. Do mobilu mu sděluje, ve kterém pokoji zrovna padouši jsou a co dělají a ten je jednoho po druhém zneškodňuje. Omlouvám se za spoiler, ale nedalo mi to, abych se nepodělil touto komickou scénou. Potom už to taková sranda nebyla a nakonec jsem byl docela spokojen. ()

radaza

Syrový akčňák, který mě oslovil daleko víc, než v současnosti oslavovaný akademický John Wick. Má to spád, jistý idealismus( který určitě bude někomu vadit) a je to skvěle zahrané. V podstatě tomu nemám co vytknout. ()

bararich8

Jak píše Malarkey, úvod vynikající a skvěle navnadil, kéž by to vydrželo po celý zbytek filmu. Bohužel se podobná záležitost zopakuje až na úplném konci. Střed vyplňuje takový průměr, přirovnal bych to k takovému lepšímu americkému Béčku. Nicméně zde je výhodou netradiční prostředí JAR a to, že gang není vyobrazen jako dobře šlapající stroj, ale jakási pospolitost zmrdů, což se pak projevuje po celý zbytek filmu a příjemně se to sleduje. Lepší 3*. ()

markotter

Brutální, syrové, autentické, vymyšlené,výborně natočené a bla bla bla. Prostě mazec. Samozřejmě muzika. A jednu věc jsem si uvědomil. Černoši nikdy nemůžou dostat Afriku na úroveň jakou má Evropa nebo vyspělé části Asie. Jejich povaha jim totiž nedovolí řešit věci s klidem a pokud něco naplánují, tak ať už je to loupež nebo zavádění demokracie/tržního hospodářství, tak i z nejjednodušší věci udělají naprostý bordel. ()

TomStrom

Mizerové na jihoafrický způsob? Celkem i jo. Svižné, dobře napsané, přímočaré a bez nápadných logických chyb. Já jsem spokojen a to je hlavní. ()

Mamlas

Casting tohoto filmu asi dělali někde pod mostem a vybrali do hlavních rolí ty úplně nejhnusnější bezdomovce, které v JAR našli. Film se tváří velmi vážně, ale působí hodně komicky a často mi škubaly koutky, když tam některý ten giroj něco vyváděl. Nezapomněli ani na vytřepanou kameru. Uf, dalo to zabrat doskákat do konce. ()

a0001

Takému Zulu nesiaha ani po päty, ale množstvo napätia vypĺňalo atmosféru filmu dostatočne sýto. Čierna verzia Patroli. Za mňa 70% ()

only_serials

Já sice vím že tady moje komentáře vůbec nikdo nečte.. ani se nedivím, oni ani nejsou vubec ničim zajímavý, ale kdyby sis náhodou někdo, kdokoliv přečetl tenhle a měl bys chuť na hodinu a půl super akce, tak si běž okamžitě pustit iNumber, protože je to fakt Jihoafrickej odreagovací nářez.. ()

mdf

Prvních 15 minut super,i ta hudba,ale pak už jen céčkový příběh loupeže z JAR s uvědomělým koncem.Stačila jedna stodola a stará opuštěná tovární hala a ......a nic. ()

NagatoPein

Wow. Veľké prekvapenie, rýdzo juhoafrický film s úžasnou atmosférou. Takýto žáner sa dá robiť dobre v drsných prostrediach. Ako Raid Redemption aj INumber je skvelé, len toto je v Afrike. ()

Tempter

No, přes 90% mne tedy navnadilo. A to bylo asi tak vše. Že se mi u toho s trochou námahy podařilo neusnout, beru jako dobré vysvědčení, ale u slova dobré bych zůstal. Navíc jsem film sledoval pozdě večer, po Špíně Baltimoru a tak té tmy na mne bylo nějak moc. Což o to, postavy ve filmu byly veskrze sympatické a shematické, občas i mluvily, hodný a nehodný, forma záběrů občas připomínala snahy českých filmařů z detektivně "moderních" seriálových thrillerů, sépiové zabarvení filmu vyvolávalo až netušené reminiscence s výstavou fotek okresního formátu, občas se střílelo, občas ne. Vlastně už nevím o čem psát. Jo, místy to přpomínalo Pláž ( ale ta byla akčnější :-D ). A hudba? Byla tam vůbec nějaká hudba? Dobré možná - za snahu, ale přes 90%? Ani náhodou. ()

hujerita

Začiatok navnadil, ale potom sa to nejak stratilo v tom že samo to nevedelo akou cestou sa vybrať. Či thriller alebo akčný film. Je mnoho filmov ktoré tieto dva žánre skvelo dávajú dokopy ale tomuto to tak nejak nejde. Hlavný hrdina ma dožral pri tom prepade (stál tam jak dilino) a koniec sa chcel tváriť ako suprový The Raid ale jaksi taksi nem celkom sa to podarilo. Pozrieť sa to dalo zvládnuť, ale druhýkrát to nemusím vidieť. Jednohubka OK. ()