Dítě pravé lásky

(studentský film)
  • USA True Love Child (festivalový název)
Dokumentární / Krátkometrážní
Česko, 2014, 14 min

Portrét bezdětné čtyřicátnice, jež přehodnocuje svůj dosavadní život. Ani vystřízlivění z romantických ideálů nedokáže potlačit její touhu po dítěti. Film doprovází cynicko-pragmatický komentář hrdinky, která upustila od hledání celoživotního partnera ve prospěch dárců spermatu. (MFDF Ji.hlava)

Vančura

Nečekaně výborné cvičení 3. ročníku KDT FAMU - autorka si zvolila silný a aktuální námět a zpracovala ho zcela suverénně, skoro by se chtělo říct až příkladně. Smutno mi bylo při jeho sledování - hlavní hrdinka může věru sloužit jako odstrašující příklad. Pozitivní na tom ale je, že se domnívám, že se osobně plete - ve filmu predikuje, že tak jako ona skončí výhledově většina žen. Podle mě je to naprostý nesmysl, stačí se podívat na současnou "epidemii" gravidity všude kolem. Super dokument, který mohu všem zájemcům o toto téma doporučit. ()

pagacova

Téma s velkým potenciálem a zajímavě pojaté. Hodně mě to nadchlo, škoda že kometáře od těch mladších respondentek nebyly častější i v průběhu. ()

Radko

Konkurz v obrátenom garde. Zatiaľčo vo filme Takaši Miikeho Konkurz On hľadal Ju, tu Ona hľadá Jeho. Zatiaľčo tamto bola hororová fikcia, toto je dokument. Zatiaľčo hento bol film celovečerný, toto je štvrťhodinový kraťas. V jednom zásadnom sa nelíšia. Preto zopakujem pre potreby tohto komentára vetu z vlastného komentára k filmu Konkurz: "Niečo v zmysle príslovia starých mám: Kto veľa preberá, preberie (= vyberie zle).". Tak aj tu - žena na prahu štyridsiatky nemá stáleho partnera. Pochádza z harmonickej rodiny milujúcich sa rodičov, no zjavne podobného partnera k sebe doposiaľ nenašla. Biologické hodiny bijú a tak sa rozhodne vydať sa skrátenou cestou - nájsť vhodného darcu semena. Namiesto pôvodne hľadanej lásky ostane púha pragmatická súlož s cieľom započať nový život. Uff. Teraz neviem, znie mi to tak mechanicky, odcuzene, trochu hororovo. V záberoch vidno muža (potencionálneho sploditeľa), ktorý pripravil večeru vo forme donesenej krabicovej pizze. Na súlož sa po konzumácii polky pizze pripravoval pozeraním lesklých obrázkových pornočasopisov a súčasným honcovaním si vtáka do ako-tak použiteľne stvrdnutého stavu. Žena- hlavná hrdinka- čakala vedľa. ()

Slarque

Dobrá je ta počáteční anketa mezi režisérčinými plus mínus vrstevnicemi, když potom následuje smutná cesta hlavní hrdinky od hledání chlapa k hledání dárce spermatu. ()