Epizody(3)

Je to právě 51 let, co Spojené státy americké vyslali do vesmíru mezihvězdnou loď. Jedná se o vojenský přísně tajný projekt nazvaný Ascension, při kterém je do vesmíru vysláno 600 lidí různého původu, pohlaví i náboženství. Cesta vesmírné lodi bude trvat celkem 100 let, takže až třetí generace se dočká jejího cíle. Úkolem je zachovat lidskou populaci také mimo Zemi. Na palubě ale dojde k vraždě mladé ženy, což nenávratně změní životy všech cestujících... (TV Prima)

veere

Minisérie zaujala, i když se neubírala požadovaným směrem, a ze zajímavého námětu multigenerační lodi sklouzla hned po 1/3 v tuctový sociologický experiment, (navíc s očekáváným zrozením parapsychicky nadané holčičky?)... Stále to mělo ten příjemný vizuál 60. kosmické lodi, a ty nesympatické herce celkem uspěšně nahrazoval pohled na Triciu Helfer. Jestli to nezaříznou tak jsem zvědavý na pokračování, ale i takhle jde o celkem solidní podívanou. ()

Nefra

Seriál, který mě totálně dostal. Proč jen není pokračování? Na co se to ty lidi v USA dívají? Tohle mělo velkou šanci. Seriál jsem shlédla jedním dechem. ()

ELDoctorow

Do zhruba poslednej hodiny som tomu ešte chcel dať zmierlivé priemerné 3*, avšak to čo sa na obrazovke vo finále rozpúta si nezasluhuje ani len to. V prvom rade však chcem upozorniť každého, kto by sa púšťal do sledovania seriálu s tým, že je to uzavretá troj- (resp. šesť-, v závislosti od toho na ktorú verziu sa pozeráte) dielna séria, ktorá tak bola od začiatku aj koncipovaná, že je to len pasca, do ktorej som sa chytil aj ja. V závere si totiž tvorcovia nenechávajú otvorené len zadné dvierka na pokračovanie, ale priam vyvalené predné brány hangáru na boening. Koniec nie je ani trochu uspokojivý, tobôž uzavretý. No bez ohľadu na to – čo tu vlastne máme? Fajn počiatočný nástrel, nejaký ten viac či menej prekvapivý twist a k tomu kopu klišé, nezmyslov a očividnej neschopnosti tvorcov. Tá sa prejavuje najmä pri častiach odohrávajúcich sa v lodi. Tvorcovia aj seriálové postavy síce vyzdvihujú, že v nej existuje spoločnosť paralelná k našej no s odlišným postupom vývoja, odvýjajúceho sa od toho aká bola spoločnosť v 50. rokoch, keď loď vzlietla, avšak jediné čoho sú tvorcovia schopní v tomto smere urobiť, je nechať ich hrať hudbu z LP platní a sledovať filmy na starých čiernobielych obrazovkách. Koľká to len invencia! Na čokoľvek viac už scenáristi nemajú schopnosti ani intelekt, takže otázky rovnoprávnosti žien, či černochov v polovici 20. storočia, vzdialené od dnešných, sa tu neriešia ani náznakom a celá lodná spoločnosť sa vlastne ničím nelíši od tej súčasnej pozemskej. Čo sa spomínaných klišé, nezmyslov a neschopnosti tvorcov týka ako príklad nech poslúži časť, kde z inštitúcie - ktorá je tak supermegaechtbrutáltotálne tajná, že keď v nej niekto na svojom poste končí neodíde len s klauzulou o mlčanlivosti v zmluve, ale je rovno zlikvidovaný – dokážu bez väčších problémov ujsť jeden dezorientovaný mamrd spolu s kravou potvrdzujúcou väčšinu existujúcich klišé o blondínach. A aby bolo dielo skazy dokonané máme tu aj typicky otravné vševediace decko, ktoré má človek chuť vyhodiť z pretlakovej komory do vesmíru pri temer každej scéne kde sa objaví. Proste len ďalší syfy výplach nehodný vášho času a filmového materiálu na ktorý ho natočili. ()

Mukade odpad!

idiotskejší záver mini-série som jakživ nevidel. O minisérii sa predpokladá že bude uzavretá, takže sa dej spravidla končí rozuzlením a záverom. Tu ale, vďaka tomu že si chceli nechať zadné dvierka , resp. veľké vráta pre prípadné pokračovanie, sa v podstate žiadny záver nenachádza a končí tak táto miniséria akoby v polke. Končíme v polke knihy... , vďaka tým ošklivým vypočítavcom v Syfy. No a "prekvapivo" po nejakom čase oznámili že žiadne pokračovanie nikdy nebude. Fuckin morons. ()

RomanL

Vcelku zajímavý počin, ale simulovat 50 let trvající kosmický let zrychlující až na světelnou rychlost v pozemské gravitaci na lodi jenom tak postavené na zem v hangáru s atmosférou je značně naivní. To by si toho ty "inteligentní mozky" na lodi fakt nevšimli? A jak asi odstartovali? :-) ()

WugWugs

Seriál, ktorý sa paradoxne uvádza a odohráva ako všetko možné len nie ako sci-fi, ktorým by chcelo byť. Výchadza z fajn premisy, ktorá je zrealizovaná neschopne a pateticky. Toľko nezmyslov a zlej scenáristiky pokope sa len tak nevidí a s každým ďalším dielom je to väčšie peklo. Mierne detektívna telenovela narvaná do "vesmíru", a tomu sa žiaľ podriaďuje všetko - takže sci-fi rovina je odfláknutá kulisa (akokoľvek pekná) a preto máločo v Ascension dáva hlbší zmysel. Už len to, že hybnou silou deja je prevažne to otravné hysterické dievčatko. "It is magnificent." No, it is not, it is dumb as fuck. Trápny sociálny experiment s nulovou výstupnou hodnotou, vedený premotivovaným pseudovedcom. A koho zaujímajú debilné vzťahy a romániky na malom priestore štyroch hodín, akoby ich nebolo v bežnom živote dosť? Kvôli nim nepozerám fikciu. Že je Ascension v červených číslach vypovedá o žalostnom stave žánru. PS. Škoda, že tým vedcom nikdy nikto nepovedal, že vo vesmíre je trochu iná gravitácia. 1.5 ()

Tr3D0ubl3

Pilot příjemně naladil a vzbudil vlnu očekávání, tak doufám, že to tak bude pokračovat i dál. Prozatím sci-fi, která kupodivu nepostrádá logiku, člověka vtáhne a zápletka má potenciál nerozpliznout se v mnohadílové mlácení slámy. Živím tedy tichou naději, že se seriáloví tvůrci alespoň kapánek poučili a inteligentně už na začátku dopřáli sci-fi seriálu rámec, který mu (snad) nedovolí vyšumět. Přála bych tomuhle počinu dostatečnou diváckou přízeň a následování slibného startu. Fingers crossed :-) ()

maestrum

Vcelku nuda s minimálními pohledy do exteriéru. Jak by jich taky mohlo být víc, když loď je vlastně v interiéru :D ()

poola

Na začátku hodně zajímavé. V půlce (možná i dřív) prvního dílu se to promění v mýdlovou operu a já neměl sebemenší chuť si pustit další díl. Jediné co mě na tom láká je koncept třech dílů na sérii a tak by se možná mohlo na konci něco i stát. btw: taky vás rozčilovaly nedotažené CG triky kdy se v obraze sem tam objeví parazitická vrstva z After Effect či obdobného programu? Mě určitě ano. ()

KITTbx

Sice je to de facto film Kozoroh 1 ve velkém měřítku a zatím bez chystané smrti 100vek lidí, ale tématicky/myšlenkou je to vlastně stejné. Shlédl jsem PILOT a musím říci, že to není špatné, jistě fyzikální zákony zde jaksi tak úplně neplatí, technologie z daného roku „vypuštění“ nemohla zvládat to, co nám ukazuje příběh, ale zatím OK. ()

LordRalen

Celkem nadějný sci-fi seriál (resp. zatím jen minisérie) a poměrně originální přístup k retru 60. let, který je teď docela populární. Část seriálu odehrávající se na lodi mě nadchla, ale bohužel část na Zemi (jak příběhová linka tak herci) táhne seriál jako celek dolu. I tak ale seriál za to stojí, a pokud vydají pokračování, tak jej taky zkouknu. ()

LUCCKE

Pri tomto naozaj neviem či to je na 4* alebo na 2* tak zatiaľ volím kompromis... Na jednej strane super námet, má to obrovský potenciál, dobré tempo, herecké obsadenie mohlo byť lepšie ale ujde to, má to zápletku, kamera fajn...ale je tu jedno veľké ALE: scenár je naozaj mnohokrát až detinský, predvídateľný a primitívny. SPOJLER!!! Navyše si myslím, že to veľké odhalenie o tom, že nikdy neodleteli mohli vykonštruovať oveľa lepšie a dať to až na záver ako veľké prekvapenie. Niečo ako keď v Lost na konci zistili, že v skutočnosti pri havárii zomreli a ostrov bol iba ich cesta ako nájsť pokoj po smrti. ()

Steve661

Ale joo mě to baví. Celý koncept vůbec neni špatný a o zvraty je taky postaráno. A atmoška taky houstne a už jenom na konci prvního dílu jsem měl pusu dokořán. Ovšem, jak se to hezky rozjelo tak pak děj sklouzl spíše do akčňáku s chuckem nebo někým podobným. A to si myslím, že nebylo nutné. Každopádně celkově se mi to dost líbilo, ale ještě bych si dovolil uvést pár mínusek. Asi to, které mě nejvíce tíží a to sice, že už nebude pokračování, myslím si, že to skončilo docela otevřeně. Druhé mínus je nedořešená situace seniorů na lodi. Kam se poděli všichni rodiče těch, kteří teď na lodi žijí? To se vypařili? Ale celkově se mi to líbilo a na pokračování bych se klidně kouknul. ()

eoj

Začátek velice slibný, ale totálně nevyužitý potenciál. Postupně se tvůrci na "Sci" vykašlou a výsledkem je šaškárna v SF kulisách. SPOIL WARNING! SPOIL WARNING! Zavřete 70 vědců a pár stovek lidí navíc do fake rakety a ve třetí generaci dostanete ošklivou jiskřící holku co ovládá telekinezi!? A tohle navíc někdo normální předpokládal. WTF?! ()

[[Wizard]]

Povedený kousek. Plný počet dávám ne za to, že to je bezchybné, ale za to, že je to zatraceně zábavná podívaná v žánru Sci-Fi, která dokáže překvapit a přináší svěží vítr do žánrových vod a spoustu myšlenek uchopených novým způsobem. A také pro to, že spousta z vás jí podhodnocuje. Regulérně to jsou tak hvězdy 4, ale myslím, že by byla škoda, kdyby tenhle kousek zapadnul. Když už jsem do toho vnesl trochu té rovnováhy a své si ospravedlnil, pusťme se do rozboru díla. Děj a zápletka se jednou otočí o 180° a poté se tak nějak komíhá občas v předvídatelných, občas v nečekaných koridorech a dobře odsípá, dynamika postav je uvěřitelná, závěrečné rozuzlení pokládá odpověď, pověstné sci-fi otázky dostanete spíš v průběhu. Ale raději se na to podívejte sami. ()

Prokop23

Příjemná, pouze místy krajně dementní, sci-fi mysteriozní minisérie o stoleté cestě do jiné galaxie. Ale co...hledat logiku a myšlenkovou koherenci ve filmové tvorbě typu „vsaď se, že z tebe udělám dementa“, může jenom hňup, jak nám ve své excelentně promyšlené, napínavé, dech beroucí, čuprprďácké vesmírné odysey Interstellar ukázal Nolan. Proč to vidět? Prostředí slibuje zajímavý děj, rozvrstvení společnosti (upperdeck X lowerdeck), retro let padesátých, intriky, sex jako platidlo, hodně nahaté stopáže té blonďaté cylonské mrchy z Battlestar, která hraje vlastně skoro totožnou postavu, a nepřekvapivou, dech neberoucí pointu. BTW, mám pocit, že NASA s tou cestou na Mars bez zpátečních lístků chystá podobnou kulišárnu. Dávám tři ***. ()

Pedro72

U čtvrtého dílu končím. Soap opera postavená na principu oddělení skupiny od zbytku světa má určitý potenciál. Že je k tomu vhodné imitovat sci-fi námět, to se mi nemusí líbit, ale dá se s tím žít. Ale už od Ztracených víme, že je jen otázka času, než děj imploduje a k překvapení může přijít jedině porušením logiky vyprávění. Tady je základní matérie tak chudá a neinvenční, že se děj začíná zacyklovat po dvou třech dílech. ()