Nelly a pan Arnaud

• Francie Nelly et Monsieur Arnaud (více)

Nelly ztratila práci v redakci. V lhostejnosti a znuděném přijímaní životního stereotypu nacházíme i jejího manžela, který již ani žádnou práci hledat nechce. Nelly se alespoň snaží vydělávat různými brigádami. Jednoho dne jí vzdálený známý, starší bohatý pan Arnaud nabídne splacení dluhů za nájem. Jeho nabídka je seriózní a bez postranních úmyslů, Nelly ji však přesto nejprve odmítá. Po rozhovoru s manželem si ale uvědomí, že s ním již nechce dále sdílet jeho lhostejnost a půjčka by jí mohla pomoci s novým začátkem. Přijímá zároveň i nabídku pana Arnauda na práci při přepisováním jeho pamětí. Tak se před námi začnou rozvíjet životy mladé hledající dívky a starého, úspěšného, ale se sebou nespokojeného muže a jejich křehký vzájemný vztah. (Qasa)

joker.george

Není to ta typická francouzká nudná, televizní a bezbřehá romance, u které by jste trpěli. Hlavním a nejlepším aspektem jsou sympatičtí, charismatičtí a propracované postavy, nakterých vše stoj, a tudíž když režisér upřel svou pozornost jinam, film ztrácel ,,tempo'' a svůj punc krásy. Občas taky na mne film působil trochu uměle a nepřirozeně. Jsou to sice slabší čtyři hvězdy, ale přesto jsou oprávněné, ale nemyslím si, že se v brzké době budu chtít na to podívat znova... --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Zdá se mi to nebo jsem před pár měsíci vidiny, když jsem viděl, že má Nelly a pan Arnaud kolem 90%?! ()

Kali4

Francouzi mne svým uměním točit emotivní a kultivovaná (rozumějte nepodbízivá, přirozená a stále velmi poutavá) dramata nepřestávají překvapovat až fascinovat. Film Nelly a pan Arnaud je brilantním vítězstvím filmařského rozumu a pokory nad filmařskou pýchou. Nepatrný až potlačený režijní styl (neupozorňuje na sebe, poněvadž je zde pouze pro příběh), triumf scénáře a přesvědčivý herecký minimalismus, kdy je postava příběhu středobodem všeho, dohromady vytváří atmosféru dokonalé intimity a pocit téměř osobního sepětí s divákem, jimž v soudobé kinematografii není rovno. Možná je to mnou, možná se mýlím, možná si jen něco namlouvám, ale takové filmy se už netočí. ()

Kroupa

Přes vláčné tempo jsem se vůbec nenudil, naopak mě naprosto fascinoval - nečekaně - pan Sarrault, jehož charisma bylo přímo magické a omamné. Velmi příjemný film. Poznatek - v polovině 90. let nosily dámy opravdu příšerné oblečení. ()

markotter

Pan Arnaud se Nelly ani jedinkrát za film Nelly nedotkne, přesto zásluhou vynikajícího Serraulta úplně cítíte všechny emoce, které v něm Nelly vyvolává. Takovýchhle filmů, kde se zdánlivě nic nedělo a přesto dokázaly chytit za srdce, se v minulosti točilo spousta, škoda, že teď na takový podobný narazit je čím dál složitější. ()

mac000

Další "une histoire simple" Clauda Sauteta. A další trefa do černého. Film postupně vtahuje diváka do osudů hlavních postav a nakonec jsem se přistihl, že ve mně vzbudil hluboké emoce. Oba hlavní protagonisté nehrají své postavy, ale žijí jimi. Zejména Michel Serrault, jeden z mých oblíbených herců, je fantastický (ale i další, třeba Michel Lonsdale!). Pan Arnaud nemá pravdu když v závěrečné replice říká "Jem sobec". Nelly a vztah, který si k ní vytvořil, jej přiměla nebýt sobcem... Více takových filmů k pohlazení duše! ()

DR.SZ

Leč se začalo vše rozjíždět pomalu a snímek je zpozorován s nudou, ukazuje skrytě, že je těžké se vyrovnat s nějakými závažnými problémy. A proto má v sobě jakousi poetickou jiskru, již odhalí jen těm nejpozornějším. Komorní film je i přes zdlouhavost a omezenost výtečný nejenom scénářem a obsazením. 77% ()

Kozlowski8

Mladá Nelly dostane nabídku od staršího bohatého muže, aby mu pomohla sepsat jeho autobiografii. Mezi oběma se postupně vytváří zvláštní vztah... Právě postupné sbližování obou věkem i povahami značně odlišných lidí, je stěžejním tématem příběhu. Oba hlavní herečtí představitelé na mne udělali zcela jiný dojem. Michel Serrault mi byl od začátku nesympatický, herecky nevýrazný a být ženou, měla bych menší problém citově souznit s němou tváří typu zakrslého králíka či želvičky, než s panem Arnaudem. Naopak Emmanuelle Béart mne okouzlila jako milá, hezká a svojí profesí skvěle vládnoucí mladá žena. Celkově nadprůměrný film, avšak na 4* to není. 65%. ()

gizi

Docela obyčejný film, což nemyslím nijak špatně. Naopak. Děj plyne zcela přirozeně, sledujeme reálný život. Snímek nijak výrazně nevyniká, ale nezklame a není nudný. 70% a 4*, 15.4.2014. ()