Nespoutaní vlci

Cvičitel zvěře Andrew Simpson vyrazí se svými vlky na Sibiř natočit film. Sledujte pouto mezi člověkem a vlkem a to, jak všechny zúčastněné tato cesta citově poznamenala. (Animal Planet)

MikyAff

Vyobrazení pouta mezi vlkem a člověkem doplněné kouzelnou přírodou. Popravdě mi tento film zasáhl nějak víc, než bych čekala. Vlky miluju a vidět jak pro někoho jako Andrew je pouto s nimi velmi důležité, tak i mně potom bylo hrozně líto, k čemu musel Tigera nutit. K tomu skvělé zpestření s Poubelle. Dílo, které vás rozesměje i dojme. Neuvěřitelný, jak může být takový dokument silnější, než některý film. Tohle je skutečnost - skutečné vztahy, city a to člověka dostane víc, než filmařská umělost. ()

Autogram

Film o filme, ktorý tentokrát ani nie je podstatný a dokonca ani nepadne jeho názov. Hlavné sú zážitky z natáčania, od prepravy z Ameriky na Sibír so všetkými možnými problémami od administratívnych až po technické. Pri teplotách pod -50 stupňov sa netreba čudovať, ale ruské autá jazdia a dajú sa aj svojpomocne opraviť, nič iné neostáva 12 hodín cesty od civilizácie. Partia cvičiteľov a filmárov je výborná, vtipkovanie pri jedle nemá hranice. Vlk nie je pes a občas som nechápal, ako dokážu ľudí poslúchať. Keď sa všetko opakuje znovu v lete pri +40 stupňoch, všetko vyzerá celkom ináč, ale už sa to zdá priveľa. ()

Scar

Tento dokumentárny film nehovorí o živote vlkov ale o natáčaní filmu Loup, ktorý je príbehom o vzťahu človeka s vlkmi. Dokonca tento poddruh vlka ani nepatrí na Sibír. Ide o svorku, ktorá je chovaná a cvičená na filmárske účely v Kanade a každý, kto sa vlkmi trochu zaoberá vie, že sú tu ako päsť na oko. Napriek tomu je zaujímavé sledovať ich správanie a ich lásku k ľuďom, ktorých sú títo vlci ochotní prijať ako členov svorky. ()

Circumscriptor

Veľmi zaujímavý dokument a možno aj jeden z najlepších dokumentárnych filmov aké som kedy videl. Kľudne si to viem predstaviť ako seriál a hneď by som chcel vidieť ďalšie časti. Urobíme si záchod z origami :) ()

agassi68

Pre milovníkov prírody a zvierat ideálny film. Dozviete sa ako sa pripravujú skrotení vlci na natáčanie, ako je dôležitý vzťah medzi cvičiteľmi a zvieratami a niečo málo aj o sibírskej tajge. Skrátiť o 20 minút a bolo by to perfektné.. ()

knihovna

Výborný dokument. Já vlky prostě miluju, bezpochyby proto, že mi ještě žádný nekousnul do prdele. Potom bych asi trochu změnil názor. ()