Zóna A - Bratislavské dievčatá

Krátkometrážní / Hudební
Slovensko, 2004, 3 min

Peter Schredl

MM_Ramone

"Na uliciach v Bratislave, pred Priorom v ľudskom dave. Nájdeš isto, je to jasné, dievča veľmi, veľmi krásne. Bratislavské dievčatá, každá má svoju krásu. Bratislavské dievčatá, hľadáme v nich svoju spásu. Bratislavské dievčatá, každá ma svoje chyby. Bratislavské dievčatá, chytáme ich ako ryby..." Toto speviajú bratislavskí chlapci z punkovej kapely Zóna A o bratislavských dievčatách. Súhlasím s nimi, ale musím dodať, že všetky slovenské devy sú nádherné a stoja za hriech. Nie len tie bratislavské. Káždá Slovenka má svoju krásu. ***** ()

corpsy

Video snáď ani lepšie byť nemohlo. Tu sa nikto nesnaží prísť aspoň s minimálnym nosným nápadom. Proste natočme naše vystúpenie a ušetríme. ()

Jello Biafra

Pieseň "bratislavské dievčatá" pochádza z pôvodného repertoáru punkovej skupiny Krach, ktorá pôsobila v 80. rokoch. Text napísal Miroslav "Lump" Lederleitner v dobách kedy pôsobil v Krachu a neskôr ho zaradil do repertoáru Zóny. Klip je natáčaný v hudobnom klube a sú v ňom predstavený jednotliví členovia skupiny. Síce optimisticky naladený, ale cez to všetko menej nápaditý klip. ()