Zeť a vnuci bývalého zabijáka Costella byli zavražděni a jeho dcera skončila po útoku těžce zraněná. Costello se vydá na dálný východ, aby svoji dceru pomstil. Zaplatí si tři nájemné vrahy, kteří mu mají pomoci. Je tu ale jeden problém: Costello má kvůli starému válečnému zranění potíže s pamětí, a tak si musí vše zapisovat a fotit. Podaří se mu pomstít svoji dceru, než zapomene, že vůbec nějakou má? (oficiální text distributora)

Ceres

Pro Johnnyho Ta už mě trpělivost došla, natočit takovou frašku o hitmenech, kteří se nedokažou pořadně trefit je docela hodně směšné ruku v ruce s realitou, že každý má snad nekonečně nábojů v zásobníku a když náhodou si všimnete, že došly, vše řeší magický střih a bez přebití se jede dál. Chtělo to alespoň nádech trošku té reality, jinak film stejně mě začal nudit po 20 minutách a po druhé půlce to je ještě horší. Dodíval jsem se jen na sílu, na filmy podobného "ztvárnění" už nemám žaludek. 20 % ()

MI-380

Už jste někdy viděli v hlavní roli akčního filmu člověka s alzheimerovou chorobou? A to není jediný nápad v tomhle easternu. Hallyday je naprosto přesvědčivý, čínští zabijáci z Macaa naopak sympaticky neuvěřitelní. 70%. ()

KlonyIlony

To natočil celkem hovadinu. Některé věci se mi líbily, se spoustou mám problém. Zajímavý mi přišel vizuální kontrast mezi úvodními scénami, kdy je Castello v Macau úplným cizincem, a pohybuje se jenom v ne-místech (nonplaces) jako jsou hotely, kasína, policejní stanice, nemocnice, což dobarvuje jeho odcizenost od lidí a prostředí, a scénami po jeho sblížení s partou nájemných vrahů, kteří mu pomáhají s pomstou dcery, které se odehrávají v "intimnějších" prostorech hongkongských uliček a činžáků, v závěru také v historickém centru Macaa; epizoda v Hong Kongu vizuálně trochu připomíná filmy od Wang Karwaie. Film mě naopak sklamal nevěrohodností, nepřesvědčivým sledem příčin a důsledků ve vývoji postav a narativu. Tématicky je Nemilosrdný podobný (Toově) filmu Psanci, který je také o nájemných vrazích a také se odehrává v Macau. ()

Looser

Režisérova onanie dostoupila vrcholu, vše se soustředí na efekt a zapomíná se na obsah, neustále zpomalovačky a pomalá hudba mně po půlce tak znechutily, že už mně úplně přestalo zajímat jak je Johnny vlastně všechny pozabíjí. Preferuji raději přímočaré asia ganster movie a ne do sebe zahleděné art hokusy pokusy. A Johhny taky vypadal tak trochu divně ............ ()

DavidS.

Johnny To standartně vizuálně silný a pro tentokrát si navíc tolik neplete budování hutné atmosféry s pouhou rozvleklostí...Oldschoolově zarputilá a drsná cesta za pomstou, která je obohacena o několik zajímavých scenáristických přesahů...Všem hitmanům věříte jejich profesionalitu i vlastní kodex cti...Johnny Hallyday taťka o tvrdosti diamantu... ()

Wally

Tohle bylo strašný....nad nelogičností jsem se musel až smát a ve finále jsem se musel hodně přemáhat, abych to dokoukal. Jedna hvězda za scénu s kolem.... ()

Holina

Přestože byl Johny Hallyday jeden z nejvyhledávanějších herců snad někdy v osmdesátých letech (jedou snad vyšel i na nějakých samolepkách v nějakém německém časopisu - snad Piffovi), nikdy jsem ho v žádném filmu neviděl až do teď. A myslím, že to je právě ta role, na kterou sedí jako prdel na hrnec. Váhal jsem mezi 3*** a 4****, protože film má vynikající obsazení, parádní akční sekvence a sice omletý, ale dobře zpracovaný náměť. Nicméně musím ubrat za trochu nelogické chování postav (hajzlové jsou zase kámoši a podobně), nebo přehršel zpomalených záběrů. Jinak ale doporučuju. ()

maty39

Johnny To sice řemeslo rozhodně nezapomněl... Vengeance má problém spíše se scénářem. Když přejdu to, že se jedná v podstatě o variaci na Exiled, tak se musím ohradit vůči závěru filmu. Závěr působí strašně násilně (ve smyslu násilně implementovaných dějových zvratů). Jako kdyby třetí třetina byla ve filmu jen za účelem toho, aby To mohl rozpoutat závěrečnou přestřelku s nálepkama (kdo viděl ví). Ta je sice slušná, ale trochu mi to kazí předcházející minuty filmu. 70% ()

Strike

Velmi dobrá stylovka (čené obleky, trenčkoty, brýle, zbraně) ala heroic bloodshed, jen velmi syrové. Cca 3/4 filmu skoro bez výhrad (do přestřelky na odpaďáku), poté již trochu natahované, ale stále v pohodě s dobrou atmosférou. 7/10 ()

honelnik

Johnny Hallyday, s tvarou, do ktorej je vpisane hadam vsetko okrem zdravej zivotospravy, si bali baloniak, slnecne okulare a vydava sa na cestu za vrahmi dcerinej rodiny lemovanu nabojnicami. Ohromne je, ze napriek tomu ze prva prestrelka nastane zhruba v prvej hodine, nemate dovod sa dovtedy unudit na smrt, co je u Johnnyho To-a pomerne novinkou. Co zostava pri starom je scenar pozliepany z tych lepsich napadov, ktore sa podarilo zozbierat cestou na plac. Opat mame relativne slubnu premisu (rozhodny, nastvany ocko s "minulostou", sam v cine s poruchou pamati) ale Johnnymu sa z nej okrem tych par prestreliek a zaberov v dazdi nepodari vytlct vobec nic. Problem je to o to vacsi, ze po odchode Anthonyho Wonga z platna vysvitne, ze Johnny Hallyday a jeho hnusny rypak nie su z tych kombinacii co vam unesu na chrbte cely film. Posledna polhodinka je uz vsetko co na To-ovych filmoch nemam rad, ale ak ste neboli zasiahnuty vyssou poetikou revenge filmov (ci uz Exiled alebo Sympathy for Mr/Lady Vengeance) moze vam Vengeance pripadat ako schopne fungujuca azijska "strílačka". ()

Martyr

Ale no taAAAk. Prestarnuty a plastikami poznaceny francuzsky Michael Jackson sa tu bude hrat na neohrozitelneho zabijaka spolu s clenmi triady so srdcom na spravnom mieste? Tupy pribeh sa da s lahkostou prehliadnut, pretoze ocakavanie akcie je velke. Ale prave ubohe akcne sceny ( spomalovacky mali byt povodne asi plusom) a nezmyselne predlzovana stopaz lezie ku koncu uz pekne na nervy. Bez spomalovaciek by bol film asi o 30 minut kratsi a divak by bol urcite usetreny tupeho vyrazu hlavneho hrdinu, ktory by mal urcite zvazit svoje herecke posobenie. Hallyday-a som videl prvykrat v zivote, a pevne verim ze aj posledny. Skor ako gangsterku mi to pripomina nepodarenu parodiu ale aby som len nekydal, naozaj som to dopozeral do konca. Velmi podozrive ale je, ze Fong juk sa mi pacil. ()

KOZEL84

Miluju filmy o pomstě,ale tenhle byl tak špatný že nevím kde začít.Režisér si myslí že je John Woo,ale opravdu není.Nudný,nenápaditý scénář s rutiníma přestřelkama a hlavním hrdinou sympatickým asi jako hovno na mojí botě.Celou dobu sem si přál aby toho vola sejmuli.Rozhodně nejnudnější Revenge movie co sem viděl. ()

Gastovski

To je už druhý případ v poslední době, kdy jsem asi neměl to správné rozpoložení nad filmem ze společné produkce Hong Kong / Francie. Ten první byl Přicházím s deštěm a teď Nemilosrdný. A nutno říci, že i zde mi příběhová "netradičnost" dosti vadila. Celé je to prezentováno jako cesta za pomstou, která se snaží v každém záběru být cool, ale ve výsledku je to jen slepenec dosti bizarních a prapodivných scén, kde se logika stává nepřítelem číslo jedna. ()

Joll

U asijských filmý je známo, že přestřelky je nutno brát trošku s rezervou, ale když oni to tak krásně umí... Plus Johny Hallyday v roli pro toto prostředí exotického mstile s poruchou, paměti, mno co dodat?Mě se tento mix zkrátka líbil. ()