Nečakané stretnutia

Rodinný / Reality-TV
Slovensko, 2015, 50 min

Účinkují:

Katka Brychtová

Nečakané stretnutia prinesú emotívne príbehy a prekvapivé momenty ľudí priamo tam kde žijú. Medziľudské vzťahy sú najdôležitejšou súčasťou našich životov. Ale veľakrát stačí málo a dovtedy pevné puto sa ľahko pretrhne. A hoci sa snažíme žiť ako predtým, táto strata nás kdesi v hĺbke duše stále trápi. Žijeme svoje životy a zabúdame, že je v našich silách napraviť to, čo sa raz pokazilo. V dnešnej rýchlej dobe ľudia nemajú čas sa zastaviť a nájsť toho, koho dávno alebo nikdy nevideli, prípadne osobu, ktorej by sa chceli ospravedlniť, alebo vyjadriť vďaku. Nie je ľahké podujať sa sám na takúto ťažkú cestu s neistým koncom, keď nevieme ako bude naša snaha prijatá. V Nečakaných stretnutiach Katka Brychtová príde k ľuďom priamo tam, kde žijú a vypočuje si ich životný príbeh. Spoločne sa potom vydajú na cesty a pokúsia sa nájsť človeka s ktorým sa chcú stretnúť a na ktorom im záleží a je pre ich život dôležitý. (STV)

tron

Ešte Pošta pre teba mala isté čaro. Síce už tam som mal veľký problém s moderátorkou Brychtovou, ktorá sa na moderovanie podobnej relácie hodí ešte menej, ako voľne visiaca liana v amazonskej džungli, ale dosť to naprávali väčšinou dosť silné ľudské príbehy. Život je najlepší, no koľkokrát zároveň i najabsurdnejší scenárista. Ak som sa náhodou v niektorú sobotu (kedy Pošta pre teba na RTVS chodila) nudil, vcelku rád som si to pozrel a snažil som sa príliš si nepripúšťať, ako tú moderátorku neznášam, ako ma irituje. Po rokoch rokúcich ale došlo vo vedení RTVS k škrtom a nastalo rozhodnutie, že relácia už nie je vhodná na vysielanie. Bola teda zrušená. Lenže Brychtová súrne potrebovala prácu a zrejme mala konexie na najvyšších miestach, ktoré presvedčila, že RTVS proste POTREBUJE nejaký podobný program. Hrejivý, smutný, horkosladký, proste ako život. A tak jej poriadne osekali rozpočet, vzali jej kultového poštára, dali jej malý štáb, jedno gýčovo polepené auto, zobrali jej štúdio aj obecenstvo a lacná relácia v rámci šetrenia a inovácií (hlavne teda toho šetrenia) prešla priamo do terénu. Bolo to čosi na spôsob Pošty pre teba, kde moderátorka spovedá človeka, ktorý sa chce niekomu poďakovať. Niekomu, kto mu výrazným spôsobom zasiahol do života. V praxi to vyzeralo tak, že mu Brychtová s kameramanom a zvukárom zazvonila rovno pri dverách a nasáčkovala sa mu do obývačky, kde ho spovedala dosť nemiestnymi a nie príliš diplomatickými otázkami. Samozrejme, hoci šlo oficiálne o neohlásenú návštevu, všade plno chlebíčkov, koláčov a vyupratované ako na Veľkú noc, tak ale čo už, poznáme to. Tomuto teda "opatrná psychológia" rozhodne nepoviem. Po všetkých stránkach lacná relácia s iritujúcou moderátorkou bola nakoniec zrušená. Celkovú nízku úroveň (o ničom moderátorka, nízkorozpočtovosť) zachraňovali aspoň silné, pohnuté ľudské osudy. ()

MM_Ramone odpad!

Keď po viac ako desiatich rokoch zrušili vo verejno právnej televízii reláciu "Pošta pre teba", musela Kata Brichtová urobiť radikálny kompromis. Ak chce naďalej ostať parazitovať v RTVS, tak môže robiť to isté emocionálne divadielko ako v "Pošte pre tebe" akurát s poriadne okresaným rozpočtom. Už žiadne štúdio plné divákov, žiadna odsúvajúca sa stena, žiadny poštár Janko, ani Ludwig, ani nikto iný... to už padlo. Na to sa už koncesionárske poplatky plytvať nebudú. Takže špata Kata šup do dodávky a hybaj otravovať ľudí s tým tvojim falošným ksichtom a sladkými rečičkami priamo ku nim domov. Odpad! ()

SOLOM.

Cheche, v tomto případě musím souhlasit s posměšnými komentáři, protože tento pořad se našim sousedům vůbec nepovedl. Nejde vůbec o nějaké šetření (nebo spíš samozřejmě šlo), ale spíše celkový projekt byl již od prvopočátku hodně nezáživně zpracovaný. Katarína Brychtová to nezachránila, spíš si v očích diváků ještě pohoršila. Ale tak se zas alespoň „projezdila“ a neseděla jen na prdeli na kanapi ve studiu… ()

RigorMortis odpad!

Pošta pre teba vol. 2. Ak porovnám Nečakané stretnutia s PPT, nevidím absolútne žiadnu zmenu. Tie isté prázdne srdcervúce príbehy, takmer tá istá schéma. Ďakujem, neprosím. ()

Generi odpad!

Tak toto vážne nie. Po príbehu matky s dvoma pubertiačkami a otcom - talianskym dochodcom, ktorý som nepochopila, prečo sa máme na toto pozerat v sobotu večer ako na hlavný program... Nepatrí to vôbec na obrazovky STV. Reality show so slabými hercami a slabými príbehmi ()