Zpívej

• USA Sing (více)

Podnikavý koalí chlapík jménem Buster Moon má poslední šanci zachránit divadlo, které zdědil po svém otci. Všechno vsadí na jednu kartu, na velkolepou talentovou pěveckou soutěž, jakou svět ještě neviděl. A stejně jako je pestré složení zvířecích soutěžících, je pestrý i jejich repertoár, který se rozpíná od Franka Sinatry po Lady Gaga. Možná by ta Busterova talentová show nebyla tak velkolepá, kdyby se jeho věrná sekretářka slečna Crawlyová (chameleónka s velmi neposednýma očima) nespletla ve výši finanční odměny pro vítěze na letácích, jimiž pak zaplavila město. A tak se v den soutěže před Busterovým divadlem dlouho před jejím zahájením vytvoří dlouhatánský had snílků, kteří věří ve vítězství. Mezi nimi čekají i očividné talenty, jimž ve hvězdné kariéře dosud bránil osud. V případě opičáka Johnnyho má podobu jeho otce, proslulého gangstera, který synův zpěv neuznává, protože banka se s ním vykrást nedá. Rosita je zase tak zaměstnaná řáděním svých malých prasátek, že si může zpívat maximálně v kuchyni u dřezu, a hlasově dokonalá slonice Mína ze sebe před lidmi nedokáže vydat ani hlásek. Jenže když máte sen, měli byste za ním jít, i kdybyste měli při svém snažení na chvíli padnout. Jak říká Buster Moon: „Na tom, že dopadnete na dno, je nejlepší to, že dál už vede cesta jenom nahoru." (Cinemart)

MikO_NR_1909

Nadľahčený pohľad do zákulisí talentových šou je tu v celku vtipne vyoobrazený spolu so schopnosťou situačných gagov, ktoré v drvivej väčšine nahrádzajú naratívne rozprávanie. Samozrejme, nejedná sa o žiadne priekopnícke techniky, ale musím uznať, že v tomto prípade dokáže film osloviť nie len typizovaného diváka, ale širšie publikum a väčšina čísiel sa rozpína do lineárneho deja a nekazí mu inak jeho "coolový" imidž. ()

kaylin

Už když na začátku zazněla píseň od Beatles, i když v nové aranži, věděl, jsem, že má nade mnou film vyhráno, i když bude příběh celkem předvídatelný, jednoduchý a možná až zbytečně moc emotivní. Ale ta hudební stránka je zde opravdu skvělá a byly vybrány parádní písně, které byly hezky předělány. Za mě spokojenost. ()

Yoshitsune

A abych ulevil svému svědomí, které mi vyčítalo, že bych měl znova vidět jedničku a hodnotit ji, jak se sluší a patří, tak sem své svědomí poslechl. A rovnou přejde k tomu hlavnímu a to k Busteru Moonovi, který je jasným důkazem, že lež má krátké nohy, přesněji koalí nohy. Buster tady vydrbává se všemi a o už od začátku, pak zažije onen posvátný pád na dno, ze kterého tahá Eddie a slečna Crawlyová, která má srdce ze zlata a pak ho z toho úplně vyvede, Meena a ke konci Buster je vlastně v takové podobě, v jaké měl být už od začátku dvojky. Je tedy zvláštní, že ve dvojce je na tom snad hůře, než byl většinu filmu zde. Nicméně co zbytek filmu ? Tak jak ove dvojce, i tady parta zvířat je skvělá, skvělý sou jejich osobní příběhy, jejich osobního růstu. A i zde sou hudební čísla parádní, ale dvojka je má o dost lepší, né že by zde byla špatná, Rosita zde stále má jednoho z nejvíc odvážných vystoupení, co je v animáku, ale dvojka má prostě lepší výběr písní, lepší choreografii a sou tam vidět emoce, které dělají fakt hodně. Ale dávám za pět, protože Buster ke konci je přeci jenom ve vyzrálejším stavu a je škoda, že mu to nezůstane. ()

Womanizer

Ve filmu jsou hl. postavami všechna zvířata, ale v antropomorfní podobě a s lidskými pocity a reakcemi. Jejich počet je velmi rozmanitý: koaly (hlavní postava), sloni, gorily, psi, žirafy, atd. a dokonce i kalamáry. Jejich obličeje jsou velmi lidské. A městská atmosféra je lidská: budovy, ulice, auta a provoz. Příběh je poměrně zajímavý. Hlavní postava, koala, organizuje pěveckou soutěž pokusit se obnovit starou prestiž svého krásné divadla. To se setkává s několika problémy včetně povodnem, která zničí divadelní budovu mezitím. Ale pomocí přátelství a pomocí veřejnosti představí krásný koncert plný hitů z lidského světa, který nám lidem pořádně hraje na strunu. Díky posledním 15min. 80% ()

castor

Úmysly má dobré, ovšem jeho uvadající a krachující divadlo je proti. Nemá ani na zaplacení herců, takže všechno vsadí na jednu kartu: vypíše talentovou pěveckou soutěž, která má jeho stánek zachránit. Jeho asistentka ovšem zvrtá výši odměny, přidá nějakou tu nulu a zájemci se ve velkém hrnou. Příběh a postavy rozhodně nejsou odfláknuté, právě na životech a osudech zhruba půltuctu vybraných zvířecích zpěváků to celé stojí. Jsou sice plná klišé (prasnice doma dře a nikdo to neocení, slonice trpí velkou trémou, gorilí synek svůj sen tají), ale dá se to snést. Přesto je to docela rozvláčné a tempo místy drhne. Největší potíž je ale podle mého s humorem. Místy si to sedne, občas se tvůrci vytasí se skutečně výtečným gagem, ale po většinu stopáže tomu tak není – a za břicho se nepopadají ani ti nejmenší. A to je problém!! Ano, je to neškodné a milé a možná je popostrčí jasné poselství u každé z postav – prostě se nevzdávat a jít za svým snem – ale ta lehkost a humor prostě schází. Animace a staré i nové hudební fláky naopak potěší. ()

• Nadabování postavy Ash pro snímek Zpívej byl vůbec prvním daberským počinem Ewy Farne. Rovněž se jedná i o vůbec první snímek, u něhož tato herečka nadabovala postavu jak pro českou, tak i pro polskou verzi. (P. J. D.)
  • Ve filmu zazní přes 80 hudebních hitů od 40. let minulého století po současnost. (filmsim)
  • Celosvětová premiéra proběhla 11. srpna 2016 na filmovém festivalu v Torontu. (ČSFD)

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord