Starý dobrácký pan Valentine (Hugo Haas), bývalý herec a klaun, přebývá v pronajatém sklepním bytě spolu s věrným cvičeným psem Flipem. Kvůli alkoholu už dávno přišel o práci a na živobytí si teď vydělává tím, že v ulicích předvádí Flipovy dovednosti. Má jen několik přátel, jejichž společnost mu stačí ke štěstí, a spoustu vzpomínek na své dávné role. Život pro něj není nic víc než další divadelní kus – ovšem režírovaný Bohem. Někdy se na Valentina usměje štěstí, jako když mu známí dohodí vystoupení na dětské narozeninové oslavě u bohatých lidí. A jindy má zase smůlu – to když není schopen zaplatit nájem a přijde o střechu nad hlavou… (oficiální text distributora)

Aky

Jeden z nejvtipnějších Haasových filmů z hollywoodského období. Zjeména první polovina připomínající prvorepublikové filmy je opravdu vydařená. Jak děj směřuje k sentimenátlně smutnému závěru, film bohužel trošku ztrácí nadhled. ()

Flego

Hollywoodske pôsobenie Huga Haasa sa dá charakterizovať ako úspešné, hoci v tomto autorskom snímku tlačil príliš na pilu. Všetko funguje obstojne pokiaľ nepríde k vyvrcholeniu príbehu. 3+ ()

zette

Celkem dost obycejny film, ktery neni nicim zajimavy, bez atmosfery a s trapnym koncem. I ta odplata za narozeninovou oslavu mi prisla neverohodna. Haase mam rad, ale tento film se moc nepovedl... ()

AIMÉE

Jednoduchý příběh obyčejného člověka. Hugo Haas byl vždycky klasa, ačkoli v české kinematrografii bezpochyby vynikal více. Byl to muž mnoha tváří a dokázal se zhostit rolí jakéhokoli charakteru. Proto toto americké drama o charakterním žebrákovi není výjimkou. Průměrné Jednou nohou v pekle nemá nijak velkolepý potenciál, ale Hugo si v něm reputataci rozhodně nezkazil. Bohužel závěr působí trochu teatrálně. ()

Mikino00

Hodně sentimentální film s extrémně americkým pozitivním koncem. Docela jsem postrádal nějaký souvislejší děj. Neustála hra na divákovy city. ()

karlee

Trochu naivní scénář v první polovině doplňují vtipné repliky, druhá polovina je už však příliš sentimentální. ()

jaza

Vypadá to, že Haas chtěl vyzdvihnout svojí postavu tím, že ji jako jediné napsal normální a vtipné repliky ()