HNF - Dům na demolici

všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební
Československo, 1988, 2 min

Jara.Cimrman.jr

HNF jsou pro mě za bezkonkurenčně neobjektivních pět hvězd, protože jsem na jejich koncertech propogoval nejedny kecky a na to se nezapomíná. Dům na demolici patří k tomu nejlepšímu, co kdy Hrdinové vypálili mezi lidi a přestože klip je vcelku prostý, tak má vše, co punk potřebuje - nasazení, rychlost a podzemní zvuk. Na to budu slyšet vždycky. ()

MM_Ramone

"Starej boří dynamitem, novej staví s atom krytem. Sutiny, co zbyly z toho, v prachu, dýmu mizí všechno. Stojí tam na ulici, je to dům na demolici. Rozpadá se od základů, starý trámy prohnilý a těžký lana od buldozerů, pak tam novej postaví. Stojí tam na ulici, je to dům na demolici." Najväčšia pecka od legendárnej jihlavskej punkovej kapely H.N.F. (Hrdinové Nové Fronty). Pieseň "Dúm na demolici" je súčasťou ich jediného oficiálneho albumu "Válečný území", ktorý v roku 1991 vyšiel pod značkou vydavateľstva Monitor. **** ()

corpsy

Vôbec nič proti, je to proste štýl a má viac ako mnoho priaznivcov. A takýto videoklip, pre tento zväzok stačí. Čo mi ale príde čudné je to, že tu nieje zakotvených mnoho klipov, ktoré urobili dieru do sveta, či už z našich luhov a hájov, alebo spoza oceánu, pričom takéto niečo tu získa červené čísla. ()

Jello Biafra

Hrdinové Nové Fronty boli punková kapela z Jihlavy, ktorá pôsobila v undergroundovej scéne v rokoch 1985 - 1988. Zostavu celé tri roky tvorili Petr Štěpán - spev, gitara, Leoš Kostelecký - basa, Pavel Štěpán - bicie. Na svoju dobu mala táto kapela veľmi prepracované texty a podávali veľmi zručné inštrumentálne výkony. Po rozpade kapely bratia Štěpánovci založili dodnes hrajúcu goth rockovú kapelu XIII. Století. Tento klip je k piesni "Dům na demolici" z rovnomennej kazety z roku 1988, ktorá sa stala jedným z ich posledných počinov. Klip je točený v podzemnej garáži. Priznám sa, že táto kapela mňa v mojich tínedžerských rokoch formovala a počúval som ju dosť dlho, čiže niektoré texty viem naspamäť. Členovia kapely sa rozhodli ukončiť činnosť tak povediac "na vrchole". A pôsobili v dobe, kedy bol Punk skutočnou rebeliou naproti dnešnej trápnej bezďáckej a alkoholickej póze. Som presvedčený, že je aj dobre že táto kapela už nehrá, pretože by dnes trpela rovnakým neduhom jak SPS, N.V.Ú, E!E, Visací Zámek či Zóna A - skrátka kapely, ktoré už sú dávno za zenitom a v kontexte dnešnej doby pôsobia ako vykopávky. ()