Inseminátor

• Česko Špitál plný breberek (festivalový název) (více)

Infikování zárodků hmyzu v lékařském ústavu vyvolá nebezpečnou mutaci obrovského růstu. Krvavé lidské oběti si vyžádají zásah armády. Podaří se zastavit útok na lidi? Invaze hmyzu nebezpečně ohrožuje celou budovu. Záchrana lidských obětí není jednoduchý úkol. Tento známý snímek již v minulosti volně přeložený jako “Inseminátor“ na nelegálním trhu získal diváckou úspěšnost. (Video-Spoj)

TERRORDROME

Ajajáááj, toto ma ako malého tak veľmi bavilo, nejaký dedko sa pichne o tŕň divnej rastliny a v nemocnici potom vygrcia veľkú larvu, ktorú zvedavé deti polejú DNA urýchľovačom a zmutovaný obrí mravec započne svoju vládu teroru. Teraz som na Inseminátora narazil opäť, pod nič nehovoriacim názvom Blue Monkey a z voľakedajšej zábavy neostalo ani smažené hovno na cibuľke, ten film je len stupídna nuda/nudná stupídnosť. Väčšinu času sa nič moc nedeje, občas záber na smiešne prehnane vrieskajúcu sestričku po náleze zeleného slizu na stole a inak len štandardné blúdenie nekonečnými chodbami. Nemocnica má totiž mnohokilometrové opustené a podzemné priestory, do ktorých by sa vošla aj kráľovná Votrelcov a pátracie tými by ju mohli hľadať kľudne celé mesiace. Posledných asi 20 minút konečne dôjde k finálnej konfrontácií a naháňačke s mutomravcom ktorého sa tvorcovia snažia moc neukazovať, lebo z akéhokoľvek záberu je jasné že je to nepohyblivá gumená atrapa ako z nejakej vtipnej reklamy na sprej proti hmyzu. Každopádne vo výbave nemocnice majú aj nesmierne silný experimentálny lejzr, ktorým je treba zasiahnuť mravca do oka, on začne poletovať miestnosťou na šnúrke, hojdať sa na lampách a potom konečne zdochne. Asi som to radšej nemal znova pozerať, že to bude až tak nezábavná chujovina som nečakal. ()

MickeyStuma

Filmy o obrovském hmyzu byly nejaktuálnější v padesátých letech a v osmdesátých letech byl pokus o jejich návrat. Nejznámějším z nich se nakonec stala pouze „Moucha“ (1986), která je předělávkou původního snímku „Moucha“ (1958). „Modrá opice“, jak zní originální název tohoto filmu přeložený do češtiny, je zahalen tajemstvím, protože se v něm vůbec žádná opice nevyskytuje. Dějová šablona je pro podobné filmy klasická. Byla používána pro sci-fi týkající se mimozemských organismů a dále o různých laboratorních látkách. Příběh začíná seniorem, který se píchne o trn cizokrajné rostliny ve skleníku, díky čemuž se dostane do nemocnice, kde se následně začnou dít věci. V příběhu vystupuje několik různých postav, z nichž nejzábavnější jsou dva seniorky opíjející se alkoholem. Máme tu také policistu, který právě přivezl do nemocnice postřeleného parťáka. Je tu i skupinka dovádějících dětí, nějaká ta doktorka a sestra, a hlavně obří hmyzí vetřelec, který vypadá jako kudlanka. Napětím a strachem si nikdo zrovna kousat nehty nebude, ale po vizuální stránce je to typická nostalgická pecka. Poutavě nasvícené scény pro vytvoření potřebného efektu, jako například scény zoufalého útěku temnou chodbou v nemocničním sklepě, se dnes už téměř nevidí. Ono celkově se fantazii meze nekladly, a tak se mimo jiné dočkáme i takové vymoženosti, jako je laserová výzkumná laboratoř umístěná pod nemocnicí. To jenom proto, že bude laser v závěrečné dějové analýze hodně důležitý. Zlí jazykové tvrdí, že se jedná o vykrádačku námětu z filmu „Vetřelec“ (1979), což je sice možné, ale na druhou stranu takových parafrází na Vetřelce vznikly desítky a vznikají dodnes. Snímek vypadá lacině, ale propracované efekty tu lacinost vynahrazují. Přestože téměř hraničí s komedií až parodií, zůstává čistě na hranici zábavy v hororovém kabátě. Současná předvídavost to sice spíše kazí, ale co už. Nostalgie je nostalgie. ()

helraiser

Klasickej monsters horor který v dnešní době vyvolá spíše úsměv než vyděsí. Ale nostalgie se dostaví zaručeně. Jo to byly časy když jsem podobné filmy v 90. letech hltal každou páteční noc na Nově. ()

djbarrel

Další z nekonečné šňůry filmů který jsem jako malý hltal na TV Nova hodně po půlnoci a klepal se u toho strachy .... No dneska to už tak nefunguje hlavně proto, že monstrum je dost gumový, dějové zvraty jsou příliš samoúčelné a charaktery postav klišovité jak jen to jde. Nicméně i přes to se nejdná o špatný film. Ve své době musel fungovat dobře a i dnes dokáže navodit celkem obstojnou atmosféru. 64 % ()

Gilmur

Trocha nostalgie neuškodí:)) Vždy když sem byl nemocnej tak sem na VHSce sjel tuhle sračku až do konce s velkym nadšenim. Tehdá to na mě docela působylo... ()

vrch07256732

Klasické béčko rokov 80 tych. Po úspechu Votrelca sa začali kotiť filmy s podobnými monštrami a toto je jeden z nich úplne zabudnuteľný. Na svoju dobu však Bola vidieť snaha aspoň čo sa monštra týka o aké také technické prevedenie. Dne už len nostalgia. ()