Přání (2023)

Film natočený k 100 Disney výročiu - je tam veľa narážok na rôzne staršie Disneyovky (Zootropolis, Snehurka atd...) co ale vôbec nie je na škodu ak cely filn vnimame ako debut k storočnici. Momentálne počúvam pôvodný Soundtrack v EN (maternej kvality Spotifi), musím uznať že ten slovenský soundtrack v kine bol hlasovo bohatší a aj lepší. Dejovo klasika, povedal by som aj dosť aktuálne skryté narážky na témy súčasnosti bez ohľadu na ktorom brehu stojíte. Záverom: vcelku vydarená záležitosť doporučujem Sk dabing a kino.

Vesmírná propast (2022)

Ono to by nebolo zlé, len je to na ten ruský poeticko zdlhavy spôsob vhodný skôr do beletrie ako na plátno. Z druhej strany - zase typické pre Rusov - výprava,efekty kulisy - na tom si dali záležať

Renfield (2023)

Film podla mojho gusta. Treba podotknut ze vela spravili herci Hoult/Cage ktori v podstate drzali cely film na istom leveli - nebyt ich tak je z toho mozno aj becková zálezitosť, veľa aj spravilo zaradenie Akwafiny do poprednej role. Skratka dobre zmixované, dobre vystavaný dej a najmä veľká zábava ktorá mi v súčasnej kinematografii často absentuje. Pre hlbokomyseľných introvertov a iných intelektuálov je toto absolútne špatná voľba - jedná sa o zábavnú jednohubku s istým posolstvom, no najmä so spústou nadsadenej akcie a občasných krvaých kúpeľov.

Legendární parta (2012)

Nahovorene zvučnými menami, ale pocit aj po rokoch zmiešaný. Najmä ten úvod sa mi zdá trocha prefilosovaný, resp. pre malého diváka až strešidelný

Star Trek: Do neznáma (2016)

Ja som vyrastal na povodnej serii z 60 tych rokov a na filmoch z rokovv 80 tych a priznám sa ze nie som veľký fanda filmových remakov, ale toto nie je remake a vcelku dobre sa trafili do postáv pôvodného seriálu či filmov. Neviem prečo ale toto mi viacej sadne ako kapitán Pickard (aj keď on má svoj šarm) a seriál DS9.

Zúčtování (2016)

Lepsie ako kultovka Kill Bill. Klobuk dolu.

Fontána pro Zuzanu 3 (1999)

Dnes je to 1 den po umrti Vasa Patejdla a samozrejme TV vytiahli vsetky mozne stariny kde ako-tak Vaso bol pritomny. V danej dobe to bol skutocne priserny film, ale dnes s odstupom času je to príjemná naivná oddychovka a to musím priznať že osobne nie som veľký fanda slovenskej pop music a inej umeleckej tvorby, ale toto dielko OK - dobre sa na to pozeralo

Příchozí (2016)

Ono to tak nejako dejovo viazne prakticky pocas celeho filmu no a na zaver pride velka psychologicko filozoficka pecka - to komplexne postavi cely film do uplne inej roviny. Pre vyznavacov akcie, bojovych scen, laserovych strielaciek - ruky prec! Jedna sa skutocne o hodnotny filozoficky film, sci fi pribeh vlastne len nastavuje zrkadlo ako pozadie  uplne inemu pribehu.

Level 16 (2018)

Velmi dobry nizkorozpoctak. Vyustenie deja velmi predvidatelne, ale skvele vystavana (aj ked nizkorozpocotva) atmosfera, dobre herecke (tennagerske) vykony, mna to jednocucho bavilo az do konca