V období krvavých bojov medzi kresťanmi a Maurami vzniklo mnoho legiend. Jedna z nich rozpráva o láske krásnej a nebojácnej Bradamante k udatnému cudzincovi. Brandamanta, ktorá bojuje v plnej zbroji po buku rytierov, sa zamiluje do pohľadného a mužného Maura Ruggera a i on opätuje jej city. Rytier Orlando miluje jej sestru Angeliku, ktorá pre neho tiež stratila srdce. Láska spája ľudí zo znepriatelených a proti sebe stojacich strán. Brandamanta odvedie Angeliku, dcéru maurského kráľa, ako zajatkyňu ku svojmu vladárovi. Po dlhých bojoch, pri ktorých zahynie mnoho bojovníkov, sa Orlando vzbúri proti nezmyselnému zabíjaniu a navrhne, aby si v čestnom boji zmeralo svoje sily niekoľko najlepších zástupcov kresťanov a Maurov. V rozhodujúcom zápase zvíťazí Orlando a Ruggero umiera... (oficiální text distributora)

p.a.douch

Fantasy?? Co od něj očekáváte?? Magii, pěkný holky, souboje na meče, brnění, hrdinství, cestu za něčím?? Tak všechno tenhle film má. Jenže je takovej nějakej podivnej. I tak si ale pod padesát procent nezaslouží. Divím se takhle nízkému hodnocení, ale evidentně tento film nesedne každému. Neříkám, že je tenhle film špička žánru, ale ostudu mu nedělá. Battiato je spíš televizní tvůrce a na filmu je to vidět (příliš akce tady nenajdete). Film neni nijak přehnaně dlouhej, takže se nijak přehnaně nedudíte. no a v částech kdy už plíživě nastupuje nuda se člověk může podívat na na něco pěkného (Barbara De Rossi, Tanya Roberts, Zeudi Araya). Takže je fakt, že film je tak mezi 55 - 60 %, ale tyto tři herečky tomu těch 20 % přidaj. Takže suma sumárum dám 80 %. ()

zurivymlok

Jediné, co si z toho pamatuju je, že tam Tanya ukázala další kousek svého těla a že jsem z toho filmu měl jako dítě dost divný pocit. ()

padlar

Co si budeme nalhávat - není to kvalitní film. Spíše jde o naivní frašku bez jakéhokoliv děje či příběhu. Po krajině se procházejí / projíždějí jednotlivé postavy. Když se potkají, tak buď dají řeč nebo se porubou. Když do toho zakomponujeme nějaké ty citové vazby (maur - křesťanská rytířka, maurka - křesťanský rytíř), čaroděje (proč ten v tom filmu byl, to nechápu) a závěrečnou bitku s happyendem tak máme v kostce celý film. Jedna hvězdička navíc je super zbroje rytířů, ty byli opravdu povedené. Vyditelně se jimi ale vyčerpal rozpočet, protože kostýmy pro maury mi přišli jakoby poslepované z toho co bylo zrovna při ruce + pár triček z výprodeje. ()