Tanečnice Ruby (Keenan Kampa), studující na Manhattanské konzervatoři umění, potkává mladého britského houslistu Johnieho (Nicholas Galitzine), který si vydělává hraním na stanici metra. Oba mají své touhy a současně problémy, kterým musí čelit. Pokusí se je zdolat společně. (Roman Albach)

PavelVanekArt

Jo, moc se mi to líbilo. Mám rád jakoukoliv hudbu, jakejkoliv druh tance. Tohle si od začátku na nic nehraje, jak tomu naopak je třeba u série Step Up. Hloupoučký příběh vyvažuje obrovskou měrou hodně dobrý a střízlivý tanec a velkou dávkou i hudebně, kdy prim hraje viola. Perfektní viola, nutno dodat. Herci nejsou herci, jsou to muzikanti a tanečníci, tudíž to tak i vypadá a to je dobře. Finální dance/music show byla příjemně komorní, nabitá a efektivně nastříhaná. Rozhodla o páté hvězdě. 5* a.k.a 95% ()

kaylin

Taková celkem romantická - naštěstí ne tolik romantická - taneční klasika, která ale díky tomu, že ONA je sice tanečnice, ale ON je houslista, získává trochu nový náboj. Právě to propojení houslí a tance je zde docela dobře zachyceno, je to moderní, je to živé a zajímavé i pro ty, kteří houslím normálně moc neholdují. ()

Aljak

Filmy s tanečno-hudobnou tematikou si rád pozriem. V tomto ma potešilo ústredné splynutie huslí a tanca, predovšetkým umelecky precíteným baletom, na ktorý mám slabosť. Horšie to už bolo s tou modernou tanečnou zložkou, čo je viacmenej úplne mimo môjho vkusu. Čo sa týka dejovej línie, tak to v podstate nebolo nič extra, keďže tá šablóna to až príliš celé ovládala. No a tie battle v metre a na charitatívnom večierku mi prišli nehorázne teatrálne, ale tak to by zas nebola až taká tragédia. Ešteže balet v kombinácii s huslami to udržali nad hranicou priemeru. ()

silentname

"High Strung" je pre mňa tak trošku ospravedlnenie pre to, aby mohol Michael Damian natočiť svoju vlastnú hudobnú a tanečnú šou, ktorú by si mohol koordinovať ako sám uzná za vhodné a priniesť nejaké mladé talenty, ktoré sa môžu ukázať. Keď si vezmeme príbeh, tak je to absolútne prevarené klišé a všetko čo sme videli miliónkrát sa tu udeje. Okrem toho ale mám pocit, že scenár je miestami absolútne nedopracovaný a otvára možnosti, ku ktorým sa potom už nikdy nevráti. Ako Johnny a jeho nezaplatený nájom. Alebo problémy Ruby v škole, ktoré ohrozujú jej štipendium. A potom sú tu malé odbočenia ako Johnnyho cesta na políciu, ktoré absolútne nie je potrebné a iba zabíja čas. A úprimne, takýchto momentov je tu viac. Hlavných hrdinov sme videli miliónkrát, vedľajšie postavy sme videli miliónkrát, príbeh sme počuli miliónkrát a vieme presne ako to bude pokračovať od prvého momentu. Takže toľko by som asi povedal k negatívam filmu. Ale teraz prejdime k tomu dôležitému a to sú jeho hudobné a tanečné momenty. Tie sú skutočne skvelé. Máme tu kopec naozaj talentovaných ľudí, ktorí dávajú skutočne veľmi dobré choreografie a skvele sa na to pozerá. Okrem toho aj naša hlavná hrdinka je veľmi dobrá tanečníčka a má tu pár skvelých momentov. Ale nielen ona. Rovnako aj ostatní predvedú pár skvelých tanečných čísel. Naši dvaja huslisti sú rovnako vynikajúci a nemôžem nič iné povedať, len klobúk dolu páni pred tým, čo ste zahrali. Ja som tomu uveril. Myslím si, že keby vo filme neboli tie husľové a tanečné momenty, tak by to bola frustrujúca nuda, ale sú tam. A robia z toho filmu celkom pozerateľnú záležitosť. Záverečné 6-minútové vystúpenie je podľa mňa absolútne fenomenálne a nemôžem nič iné povedať len WOW. Myslím si, že na jedno pozretie to stačilo, ale aj tak to pre mňa prinieslo aspoň nejaké dobré momenty. Takže zvážte si sami. Hodnotenie: C+ ()

EvilPhoEniX

K filmu jsem se dostal úplně náhodou a musím říci, že takhle zpocenou zadnici po skončení jsem neměl ani u Evil Dead a k tomu mokré tričko od SLZ! Film je neskutečně živý, motivující, inspirační, dojemný, moderní, romantický a jedním velkým slovem Dechberoucí. Nehrají zde žádní známi herci, celý film se skládá z lidí, kteří mají obrovský talent jak v Tanci tak v Hudbě a veškeré čísla strkají do kapsy všechny Let´s Dance a taneční filmy za posledních 40 let. Finále představuje Trojkombo Baletu, houslí a Hiphopu, což patří definitivně k tomu nejlepšímu, co jsem za poslední dobu viděl. Za zmínku stojí i Battle v Metru či s číšníkáma na Oslavě. Velká paráda pro mladé lidi. Škoda, že film nemá o hodinu navíc. Užíval jsem si to neskutečně. 85% ()