Snímek Filmového studia Barrandov ze života ředitelů, stranických funkcionářů a dalších výše postavených. Film popisující mj. i rodinné problémy a pracovní vytížení ředitele stavby atomové elektrárny natočil Jaroslav Balík podle svého scénáře na motivy románu Stanislava Rudolfa Běh unaveného koně. (hippyman)

Marquis

Nevím co je na lidské práci ať už v jakémkoli režimu odpad, dle hodnocení zdejších uživatelů. Za minulé doby vzniklaly filmy na objednávku, které popisovaly peripetie z různých oborů lidské činnosti. Dnes právě toto chybí a točí se spíš a jenom pseudotragikomedie. Je to sice fajn, ale nicméně stále dokola. Kinematografie šlapala, každý si vybral- intelektuál i odpočinkový divák. Jsem rád právě za tyto filmy, i když realita byla jiná. Je to ale přece film, tedy sfilmovaný román. Narážela ale na klišé, o kterých se vědělo. Film se snažil vychovávat, na čemž nevidím nic zlého. Dnes nic takového neexistuje. Výsledek vidíme kolem sebe dnes a denně. Dávat odpad jen kvůli slovům náměstek, soudruh je nespravedlivé a značí nedostatek nadhledu a zaujatost. Taková byla doba. Dnes není o nic lepší ani horší. Něco se zlepšilo, jiné věci zase naopak. Politika je vždy špína ať jde o jakýkoli režim. ()

Danulinda

Na hodnocení tohoto filmu je vidět, že jsou zde v převážné většině samí velmi mladí lidé, ať už věkem či (ne)vyzrálostí, kteří nedokáží ocenit kvalitní a velmi realistický lidský příběh a nepoznají, že tehdy opravdoví herci předváděli výborné výkony, ať už v podobě Jirky Krampola, Pepy Vinkláře atd. a dávají jej do stejného pytle, jako jsou dnešní trapárny o ničem, navíc s přehrávajícími (ne)herci. Zaplaťpánbůh, že dříve často vznikaly filmy, které narozdíl od těch současných mají logiku a poutavý příběh v kvalitním provedení skutečných pánů herců. ()

martins odpad!

Vrchol normalizace ve filmu, naprosto totální paskvil o stavbě atomové elektrárny, gigantické kulisy, velká herecká příležitost pro Jiřího Krampola, kterého doplňují velké komunistické hvězdy(Sklenčka, J.Kostka a Zounar) ve filmu i Pavel Kríž jako syn hlavního představitele. Jen pro otrlé.... ()

S120

Vskutku originální počin naší filmové tvorby. Dějově silně nevýrazný, herecky špatně zahraný, hudební doprovod taky žádná sláva, v mnoha směrech z dnešního pohledu naivně směšný. Nejlepší pasáž tak asi nastane, když Jirka Krampol coby ředitel atomky stoupá po žebříku na vrchol chladící věže, aby donesl dělníkům jednu lahvinku rumu :-) Když to shrnu, tak jediné, čím se tento snímek stává dnes zajímavý je množství dobových záběrů ze stavby naší tehdy druhé jaderné elektrárny v Dukovanech, která byla v době natáčení tohoto filmu v plném proudu a dodnes tvoří hrdou páteř naší el. soustavy. ()

Producer

Perla mezi filmy jenž oslavují komunismus, dnes to pusobí směšně, ale Balík byl přecijen filmař a něco uměl(narozdíl od Trapla). Možná proto to mrazí v zádech. Jinak je to jeden z mála filmů, kde Krampol opravdu hraje (něco jako Bruce ve 12Op.) A závěrečná scéna smrti je opravdu nezapomenutelný unikát českého filmu. ()

Ventill

No ty hvezdy jsou hlavne za zaverecnou scenu. Jinak obsahove normalni stavba, tak to funguje u monstr projektu doted. ()

shakened odpad!

Zde je krásně vidět, jak umělci z Prahy brali až na pár vyjímek každou roli. Každá desetiletka měla ( a stále má) své vytěžované umělce, režim ne režim. Proto se na herce koukejme, ale nevěřme půl slova. ()