Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

Olík

Poslední silná Burtonovka před jeho vydáním se na cestu přeplácané exhibice. Velká ryba vplula do mého filmového srdce svým lidsky dojemným pábitelstvím vhodným všem bez rozdílu věku, pohlaví nebo vzdělání. Burton dokázuje, že to jde i bez Deppa nebo přehnaných aranžmá. ()

KHkomiks

Film s úžasnou atmosférou a skvělými herci. Nejlepší film od Tima Burtona, co jsem viděl. (Né, že by se mi i ty ostatní nelíbily...) Film stojí za to shlédnout, i když je pojmut jako fantasy dobrodružná komedie. (A to říkám, prtože fantasy filmy moc nemusím.) Je to prostě taková pohádka. ()

Eluin

Nádherný film, roztomile krásně mystifikující do té míry, že člověk sám si pak může vybrat co je fikce a co realita a hlavně, zda na tom vůbec záleží. Nezáleží, ale co také jiného od Burtona čekat, že? :-) ()

CyriC

Jediný film Tima Burtona, který mě opravdu hodně oslovil a to opravdu hodně. Zvláštní, že režisér, kterého tolik nemám rád, natočil 1 film, který mam tak hodně rád... ()

Faila

Nádherný příběh plný fantazie, barev, světla, siamských dvojčat, stojícího popcornu, žlutých narcisů, trpaslíků, obrů, velkých ryb i reality, s kterou se protíná někdy více, někdy méně, ale nikdy ne vůbec. ()

Heroine

Docela roztomilý film, za kterým se (pod rouškou jisté kýčovitosti, žel...) skrývá klasický příběh o lásce a o životě. Je tu pár hezkých scén, pár trošku trapných, a pár velice originálních. Výsledek je film, který pochopí málokterý chlap, tedy více méně pro ženskou část diváků. Ale tři hvězdy si jistě zaslouží, už kvůli té kýčovité originalitě, která je Timu Burtonovi vlastní. ()

BOURQUE

Film, na ktorý sa podívame a vieme odpoveď na otázku, kto to režíroval bez toho, aby sme sa na meno predtým podívali. Tim Burton a jeho svet: plný kreatívnych nápadov, krásnych postáv, vymaľovaný do najmenších detailov. K tomu ešte dáme skvelé herecké výkony (E. McGregor, D. DeVito) a nádhernú, už skoro nadzemskú hudbu a vznikne niečo také, na čo sa každý musí podívať. Keď Vás tento film nijakou formou neosloví, tak chyba nebude na vašom TV. Osobné hodnotenie: 92% (*****) ()

fisikk

Přesně takovéto filmy jsem měla před pár lety v oblibě. To byl také důvod, proč jsem si ho pustila a nemůžu říct, že by mě vyloženě zklamal, jen mi už tento žánr nedává tolik jako dřív. Také by se mi líbilo mít někoho, kdo by mi vykládal takové úžasné příběhy. ()

Páně

Excelentní dílo jenž rozhodně lze označit jako nejzvláštnější a zároveň nejcitlivější v kontextu všech Burtonovo filmů. To jakým způsobem mu dokázal vetknout esenci osudovosti je až zarážející. Z barvité fantasknosti a někdy poněkud rovleklých konverzaček se nakonec vynoří neskutečně silný závěr, obsahující překrásně vystavěnou symboliku života a smrti. Tohle se Burtonovi povedlo nadmíru. ()

Drink4Fun

Nečekal bych, že by někdy Tim Burton, hororový vtipálek, dokázal vytvořit takhle úžasně přijemnej film. Hororovou atmosféru to sice nemá, ale zato svůj obvyklej humor nevynechal a vůbec s ním nešetřil. Závěr: Film pro zlepšení nálady :-) ()

Fridecka

Komplikovaný vztah otce a syna v tak vzácném provedení, vylíčený jako ta nejkrásnější pohádka s nejrůznějšími pohádkovými postavami a nečekanými zážitky. Otec, který prožil díky své fantazii dobrodružný a bohatý život, který se snažil zprostředkovat i svým blízkým a nakonec se to podařilo právě u syna. ()

Iwiiik

Absurdní, nudná pohádka nebo hluboký filozofický příběh? Je mi upřímně líto každého, kdo v Big Fish vidí to první. Správný úhel pohledu na tento snímek, totiž vytváří naprostou uchvácenost množstvím metaforických pravd a velkých myšlenek ukrytých v jinotajích. Dle mého názoru zdaleka nejlepší Burtonovo dílo, honosící se skvělou kamerou, precizní režií, mistrně udělanými exteriéry a standardně výborným Ewanem v hlavní roli. ()

strikeman

Poprvé jsem usnul, podruhé se už dodíval a ono to odpovídá i celkovému vyznění snímku. Prvá půle spíš nudí (2*), v druhé půli dostává děj konečně jakýs takýs spád (4*). Celkově tedy průměr, na jaký je člověk u většiny Burtonových filmů přes veškerou jeho vizualistickou originalitu zvyklý...70% ()

Majkak

Kolik z toho velkého vyprávění byla fantazie a kolik realita? Místa lidské dojemné, celkově však roztékající se do široka, spleť bizarních jednotlivostí a pohádkových postaviček a celkově cesta odnikud nikam. Některé detaily byly zajímavé, jiné úsměvné, ale mezi tím také trochu nudy. Celkově mně to připadá jako pár dobrých nápadů, které Tim Burton nedokázal dotáhnout do uchopitelného tvaru. ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney