Poté, co byli upíři pronásledováni po mnoho staletí, rozhodl se hrabě Mardulac shromáždit zbylé upíry a schovat se s nimi někam na západ. Zde žijí v jednom zapomenutém městě a živí se umělou krví, vyráběnou v továrně. Mezi upíry však probíhají nepokoje. Jsou tací, kterým tenhle způsob upírského života nevyhovuje a touží po skutečné krvi, doprovázené lovem lidí. Dojde k rozdělení upírské komunity na dvě frakce, z nichž ty "hodné" vede právě Mardulac (David Carradine). V té době sledujeme příjezd několika lidí do městečka. Patří mezi ně rodina vynálezce umělé krve a taky pravnuka Abrahama van Helsinga (Bruce Campbell). Ten se zamiluje do upírky a ona ho časem infikuje. Ve finálním souboji se lidi přikloní na stranu "hodných" upírů. Během bitvy se rozední, upírům vedených Mardulacem je odpuštěno a ostatní upíři zemřou. (Šimpy)

Burdock

Ou, pár vtipů, ale jinak trapnost nad trapnost. Čiší z toho snaha o parodii upírských hororů, ale zásadně tomu selhává scénář :( ()

TERRORDROME

Takže upíri sa snažia žiť v mieri a kde inde by upír našiel mier než uprostred púšte s čo najväčším množstvom slnka. Opaľovací krém a slamené klobúky to istia a všetci sa svorne snažia predstierať že sú úplne obyčajné mestečko čučaním na plesnivé jedlo v bufete. Bandu upírov čo nemajú na práci nič iné než imitovať ľudskú spoločnosť je zábavné sledovať, ale aj tam existuje krvilačná opozícia ktorej nechutí syntetický jogurt a tí plánujú návrat k cicavému spôsobu života. Z postáv sa jednožnačne vylúpnu traja ZZ Top dedkovia z pumpy, David Carradine ako upírsky mierotvorca a samozrejme Bruce Campbell ako Van  Helsing. Ten dostane príležitosť predviesť svoje klasické pitvorinky, ale ku koncu náhle nezmyselne zmizne zo scény za čo treba natvrdo strhnúť jeden bod. Vo finále sa rozpúta veľká prestrelka dobrý vs zlý upíri, takže máme množstvo priestrelov, ale za celý film iba jednu urvanú hlavu a explodujúceho upíra. Plus pár gumených stop motion netopierov bez ktorých by sa to obišlo. No neva, sranda to bola celkom slušná, ale mohlo sa viac pritlačiť na pílu, najlepšie motorovú. ()

jednaveta

Jeden z Hickoxových nejllepších komediálních hororů - zvlášť Carradine jako Dracula a Campbell coby Van Helsing jedou své postavy až na doraz. ()

Bozvav

Jako parodie na upíří horor celkem ušlo. Jako horor, nebo western dost běda,běda. Nápad celkem slušný, zpracování poněkud přiblblé, ale budiž. Jako jednohubka na jedno shlédnutí se to dalo. Možná kdyby byl film o 25minut kratší, byl by lepší. Herci nehráli, smysl nedávalo nic, vtipu málo,no... dvě slabší, ať nežeru. ()

vincchuppo

Tohle je naprosto úžasný film. Bezvadný nápad, jak uděl upíry jinak. Plno skvělých herců, výborný scénář a vyhrané momentíky. Velice mile prodaná nadsázka. Soundtrack! Campbel jako Van Helsing? Carrdine jako Drákula! Ne, tohle není úlet, to je majstrštyk! PS: Deborah Foreman is hot chick! ()

intro

Sakra to bylo teda "běčko" s velkým B. Upíři a westernové prostředí to se jen tak někde nevidí. 3 hvězdičku přidávám kvůli Bruceovi C. ()

djbarrel

Před X- lety jsem se u toho dost dobře bavil, bohužel po letech to tak skvěle nefunguje. Z žánru komedie/horor/western je to nejvíc western a to není tolik pro mě. Nejvíc pobavil Bruce Campbell v roli Van Helsinga, krom něj už jen pár hlášek a snad bratrské trio vousáčů jinak nic moc. Z nostalgie 3 * 60 % ()

peeko

Zbytečně dlouhý "nesmysl" o upírech. Ale díky nim, mé slabosti pro Bruce "Ashe" Campbella dávám za 3. Pár zajímavých nápadů a scén, ale jináč hluché. Howg ()

HrabeKrvesaj

Tak tohle je můj šálek krve! Typicky odlehčená osmdesátka, plná upírů s ujetýma brýlema a kloboukama, co si žijí v poklidném humblestownu dokud jejich svět nezačne být narušován. Samozřejmě některým se klid nelíbí a tak se to strhne v ujetou řež ve westernovém stylu. Film má prakticky všechno, co má zvrácená duše potřebuje, sexy vampírku s kulometem, ujeté vtípky a stylové hlášky a mistra Campbella co by Van Hel....Van what? Van Hell, that's it! Vyhlásil bych to jako regulerní gothabilly biják. ()

Wez

díval jsem se na to jen kvůli B.Campbellovi a ani ten tu nějak extra nezazáří-antivtipný,antihororový western,takže jedna hvězda jen za B.C.-jinak je to totální shit ()

Chicharron

Točit tenhle film asi musela být větší zábava, než shlédnout výsledek, ale co už. Nejvíc mě pobavili tři upíří dědkové na pumpě, kteří svou vizáží připomínali ZZ Top, pak to jde s filmem tak trochu s kopce...ale za vidění stojí už jenom kvůli té pozdně osmdesátkové atmosféře... ()

JARDAHONDA

Zábavný horor s upírskou tématikou, v němž účinkuje řada hvězd amerického filmu v poněkud nezvyklých úlohách. Pro páteční odpočinkový večer je tento snímek trefnou volbou **** ()

BigJohn02

Jediným důvodem, proč si upíři, který ničí sluneční světlo, vybrali pro život vyprahlý městečko v poušti, byla možnost natočit tenhle docela povedenej upírskej western s několika známými herci a parádní westernovou hudbou, ()