Inspektor Jack Cates zasahuje u benzinové pumpy, přičemž dojde k zastřelení jednoho muže a nakonec k výbuchu celé čerpací stanice. Musí se pak zodpovídat před komisí a hrozí mu vězení. Pravda může vyjít na povrch, pokud se mu podaří najít drogového bosse Eismana, a tak se okamžitě pouští do pátrání. Navštíví ve vězení Reggieho, který byl s Eismanem zapleten, a snaží se ho přesvědčit ke spolupráci. Marně. Po propuštění však Reggie usoudí, že bude rozumné spojit s Jackem síly, protože na něj čekají najatí zabijáci... (oficiální text distributora)

Spiker01

Klasický sequelový úpadek, ovšem jenom o stupínek. Nick Nolte je tu snad ještě více boží než v jedničce, jeho šibalský úsměv, když neustále provokuje svého kriminálního parťáka naprosto žeru. 6/10 a trojka by už ztratila smysl, ačkoliv by chemie mezi hlavními dvěma představiteli fungovala asi i v dalších x pokračováních. Od toho tu je ale Smrtonosná zbraň. ()

Tommassi3

"V každém případě jste měl štěstí !! Ale necháme si vás tu přes noc na pozorování.." - "No, tak to teda né !! Ani omylem !! Já a můj hematom jdeme domů !!" ;) Ačkoliv v kontextu s první Osmačtyřicítkou už rozhodně, co do kvality, jedeme z Kopce - Viďte, pane režisére ?! ;) - pořád se ještě jedná o velmi slušnou zábavu s ještě ani náhodou otravným Eddiem Murphym, kterého už až příliš dlouho snesu tak maximálně coby hlas Oslíka ze shrečí kvadrilogie.. V souvislosti s touto smutnou skutečností by zřejmě vůbec nebylo na škodu rozklíčovat příčiny stále trvající okružní jízdy téhle kdysi veliké ikony Hollywoodu, výborného komika i hvězdy akčních filmů na naprosté dno a ještě hlouběji.. Nebo by to bylo stejně zbytečné jako hledat vysvětlení faktu, proč učebnicový alkáč Nick Nolte, zde ještě drsný jako šmirglpapír, stále více připomíná Marlona Branda v donjuanské romantice na sklonku jeho života ?? Smutné.. ()

MickeyStuma

Volné pokračování osudů drsného detektiva Jacka Catese a podvodníčka Reggieho Hammonda se odehrává několik let po událostech v předchozím snímku a co čert nechtěl jisté okolnosti tyto dva opět svede dohromady. Dá se vůbec něco nového očekávat? V podstatě ne, neboť v nápadu dát dohromady takto rozdílné povahy byla už minule laťka nasazena dosti vysoko, a tak to, byť už zkušený, režisér Walter Hill rozhodně neměl jednoduché. Viditelně ale do toho dal všechno. Je tu více humoru i akce a i když veškerý potenciál námětu je už provařený, dá se tento počin považovat za přijatelný. Tvůrci si s charaktery obou postav krapet pohráli a to tak, že jim je prohodili. Detektiv Cates jako by ztratil své dovednosti a naopak Hammond jako by je získal. U užvaněného mukla dosti podivný fakt, ale jelikož se jedná o pouhý popkornový zábavný film, tak nakonec proč ne. Stojí za to se na to podívat. Jsou tu velice dobré akční scény a vkusné hlášky hlavně z úst Reggieho Hammonda. Nick Nolte a Eddie Murphy opět spolu a opět v těch nejdrsnějších situacích. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "V každém případě jste měl štěstí, ale necháme si vás tu přes noc na pozorování." - "No, tak to teda né! Já a můj hematom jdeme domů..." Murphy a Nolte jdou po drogovém bossovi Icemanovi. Záporáci působí jako banda tupců. Ústřední dvojice je jedna z nejpodivnějších dvojic vůbec. Nejvíce jsem si užil, když Nolte dostal nakládačku od vyfešákovaného Murphyho. A mezi těma všema přestřelka, které nejsou pro oko nikterak zajímavé, se mi líbila scéna, kde dva motorkáři proskočí sklem, čímž projedou pornokinem, které bylo na druhé straně. Jedna z motorek proskočí plátnem přímo mezi kozama pornoherečky na plátně. Jinak mám v podstatě stejnej názor, jakej jsem už psal u jedničky. - 40%. ()

nash.

Murphy předvádí, že je hvězda a Nolte se snaží tak moc až občas ujede a přehrává. Jinak je to pokračování, které sice neotráví, ale taky ničím neobohatí. Prostě proklouzne obrazovkou, předvede několik vtípků, trochu průměrné akce a nepříliš poutavou historku, která bude z vaší paměti stornována mnohem dřív než v zákonné lhůtě třiceti dnů. ()

• Film měl původní délku 145 minut, poté ho zkrátili na 120 minut a nakonec ještě o dalších 25 minut. Z filmu tak úplně zmizela postava policejního šéfa Hadena (Frank McRae), který je vidět jen v pozadí scény z policejní stanice. Ben (Brion James) má znatelně menší prostor. James krátce před uvedením filmu do kin neskrýval rozčarování a, i když není jisté, jestli to byl tento jediný důvod, jedná se o jeho poslední spolupráci s režisérem Walterem Hillem. (Fenk)
  • Nicka Nolteho možno vo filme vidieť s pár kilogramami naviac, čo u neho nie je zvykom. Hmotnosť musel nabrať kvôli úlohe v snímke Q & A (1990) a keďže medzi natáčaním oboch filmov bola iba malá časová medzera, nestihol schudnúť. (m.a.t.o.)
  • Producenti uvažovali o natáčaní ďalšieho pokračovania, no to sa nikdy neuskutočnilo. (m.a.t.o.)