Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Martin, zvaný Prcek, je již patnáctiletý kluk a navíc se stal strejdou. A opět řeší problémy, vzniklé v rodině svého sourozence, kde mezi mladé manžele vstoupila žárlivost. A opět je jeho řešení osobité a netradiční… (Magic Box)

Recenze (101)

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Volné pokračování poklidné čsl. komedie pro nedělní odpoledne ještě tehdy s mladými herci Šafránková - Hrušínský. Tentokrát již jsou manželé a mají tak tříleté dítě. Mají před rozvodem a vše opět zachraňuje prcek (Hrušínského bratr). Nejlepší přesto na celém filmu je to, jak si prcek domluví u pana ministra zemědělství schůzku, že chce studovat střední hnojárnu a ten mu poté zajistí prohlídku JZD. [8785. hodnocení, 91. komentář, 59%] ()

skok01 

všechny recenze uživatele

Vynikající scénář, režie, hudba a herecké výkony. Výborná klasická československá rodinná komedie, která navazuje na úvodní předcházející díl Můj brácha má prima bráchu. Ve filmu opět exceluje herec v jedné z hlavních mužských rolí Roman Čada (Martina Pavelka – Prcek), který ihned promptně řeší veškeré vzniklé rodinné trable a neshody. A když si jeho zkušený starší bratr nerozumí v manželství se svou ženou a mělo by se to všechno podepsat na jeho neteři, ihned se chápe odpovědnosti a iniciativy a hledá řešení, jak vše urovnat a jak zase zpět spřátelit mezi tím znesvářené obě rodiny. Ve filmu opět nechybí zápletky, humorné chvíle i děj, který má spád. Opět ve filmu dále excelují další výborní herci Libuše Šafránková, Jan Hrušínský (mladší), Vladimír Menšík, Josef Bláha, Slávka Budínová, Blažena Holišová. ()

Reklama

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Druhý díl už táhnou pouze Vladimír Menšík a Josef Bláha a ani ti neudělají nic se slabším scénářem. Jednička byla více než povedená, dvojka už trochu ztrácí dech. Mimo jiné i proto, že se zde objevují přeci jen trochu agitky o stavu zemědělství v Čechách. Hlavní důvod je ovšem méně humorných situací a zápletek. S malým bráchou to tak nějak fungovalo, s větším příliš ne. Také Ivana Maříková mi pasovala k Romanu Čadovi víc než Magdalena Reifová. ()

vypravěč 

všechny recenze uživatele

Pokračování komedie o bratrech Pavelkových disponuje větším kouzlem nechtěného než opravdu zamýšleného, ale v tomhle případě to nejen ze sentimentu dokážu zkousnout. „Prckův“ boj o životní dráhu chovatele za asistence okupačního ministra sice nemůže nepřipomenout děti udávající své rodiče v čase pokročilého stalinismu, ale všechny ty vtipné dialogy mezi rodinami, zvláště mezi jejich hlavami (Bláhou a Menšíkem), rudou hvězdu přesvětlí. ()

Boogeyman 

všechny recenze uživatele

S minimálními úpravami zkopíruju svůj komentář k prvnímu dílu této televizní stálice, na změny ovšem důkladně upozorním. Klasika televizních obrazovek na víkendová odpoledne, která v mých očích dokonale zastává funkci vaty, tedy může to běžet, občas na to kouknu, sním o toho oběd, ale sledovat to nebudu ani omylem, na to je to totiž moc obyčejné a obehrané. První (zde je změna, v původním komentáři stálo „druhý“) díl to samé v bleděmodrém, jen minimálně detinštější (druhá změna, původně text obsahoval slovo „dospělejší“). ()

Galerie (31)

Zajímavosti (6)

  • Točilo se na Markétě, Pardubicích, Břevnově a v Praze. (M.B)
  • Hlavní dětský představitel (Prcek) Roman Čada v dospělosti studoval elektrotechnologii na katedře ČVUT, dnes podniká ve fotovoltanickém oboru. (M.B)
  • Ve 12. minutě Zuzana (Libuše Šafránková) špatně zavěsí telefon. Když pan Vrána (Vladimír Menšík) v 16. minutě láteří, že „bylo furt obsazýno“ a že „takhle blbě se zavěšuje“ je opravdu špatně zavěšeno, ale o 90 stupňů obráceně než předtím. (Cesty timem)

Reklama

Reklama