Imagine

• USA Imagine

John Lennon a Yoko Ono připravili pro své fanoušky v roce 1972 experimentální film Imagine. Ten vychází z tehdejšího života slavné dvojice a jeho nosnou částí jsou písně ze stejnojmenného alba, které John vydal o rok dříve. Aby bylo dílo co nejvíce autentické, natáčela se část filmu v jejich domě Tittenhurst Park v anglickém Ascotu, (Česká televize)

Solverino odpad!

Nekoukatelné a neposlouchatelné! (možná pro někoho na opiovém tripu, jinak pytel nesourodých kousků na úrovni školní práce na ZUŠ, plné manýrismu a zcela evidentně forma zvítězila nad obsahem = totální hloupost!) ()

Víteček

Tohle není dokument. Je to jen experimentální konina, která se tváří, že má hlubokou myšlenku, ale já osobně jsem tam žádnou neviděl. ()

Capri2016

Imagine - výborná pieseň, názov albumu Johna Lennona ale aj názov tohoto artového filmu. Ja mám rada artové filmy a chodím na ne pravidelne do kina. Ale spracovanie tohoto filmu bolo aj na mňa trosku silná káva. Film má niekoľko rovín - spev a piesne Johna Lennona z albumu Imagine (100%), zaujímavé a farebné spracovanie jednotlivých obrazov filmu ukazujúce život Johna a Yoko a tiež módu začiatkom 80 rokov (70%), spev a piesne Yoko Ono - pre mňa falošné a neladiace tóny ako keby nejakej Marťanky (20%) a bohužiaľ amatérsky strih filmu, ktorým inak zaujímavé jednotlivé obrazy sú pozliepané do nesúviaceho celku, ktorý vyžaduje dosť veľkú dávku pozornosti ho sledovať. Ale tento celok ukazuje hlavne veľkú lásku Johna a Yoko a ukazuje ako boli spriaznené duše. Podľa mňa toto bol asi hlavný dôvod pre tento film (okrem hudby). Ale keďže John Lennon a jeho pieseň Imagine sú nadčasové, musím prepáčiť nedokonalosti tohoto dielka a pamätať si budem výbornú hudbu a Johnon úsmev očami za sklami jeho lennonoviek! ()

gizi

Imagine je výborné album s krásnými písněmi. Je ale lepší ho poslouchat, než se koukat na ty experimenty. Navíc film je "obohacen" o zvukové projevy Yoko, což mu nijak neprospívá. Ale John a Yoko si to tak chtěli udělat. Jako film 40%. ()

Mistr119

Parádní dílo, kde spousta věcí není řečeno, ale jen jaksi režijně naznačeno. :) Škoda ale jen, že na ČT art pro tento umělecký snímek nebyly udělány titulky k písním... :) Zvedlo by to level ještě o něco výš, kdyby si člověk nemusel hledat překlady, jejichž text taky značně koresponduje s tím, co vidíme obrazově či to doplňuje. ()

surprise

Tohle si může dovolit jen někdo. Nebo chtěli byste se koukat jak je někdo na záchodě, nebo jak někdo odhrnuje záclony, nebo jak se někdo s někým pořád líbá nebo se dívá do dálky. Myslím, že ne, to vydržíme jen u Johna a Yoko. No a nakonec z toho velkého NIC přece jen díky střihu a vracečkám udělali maličké něco - experiment. ()

balstar007

John Lennon no prostě na tu nejlepší nejlepší jedničku :-) Občas trochu vtípů u kterých jsem se náramě bavil :-D :-) A prostě výborná hudba :-) Tohle se Johnovi a Yoko opravdu povedlo na jedničku :-) Podle mě film mohl být trochu i delší ale to mě vůbec nevadí :-) Rád se zase na něj velmi rád podívám :-) Mám tě rád Johne :-) ()