Cary Grant hrá v tomto thrilleri šarmantného gambléra, ktorý však svoju finančnú nezávislosť iba predstiera, v prvej triede cestuje na "treťotriedne" lístky a nie je ani zďaleka taký anjel ako sa zdá. Raz si vo vlaku (v prvej triede) padne do oka s Joan Fontain a onedlho na to si ju vezme. A až po svatbe začne Joan odhalovať jeho skutočnú tvár. (POMO)

denulik

Pekne budované napätie s (pre mňa) nezmyselným zakončením. Navyše si neviem predstaviť, ktorá žena by v danej situácii a pri takomto podozrení reagovala ako Lina. Práve to záverečné "rozuzlenie na rýchlo" a ťažko uveriteľná psychológia film stiahli o triedu nižšie. ()

Gromit

Alfredu Hitchcockovi se ve 40. letech náramně dařilo. Dokazuje to i tento vynikající thriller, který vlastně není thrillerem, ale spíše (byť poměrně temným) romantickým filmem. Hlavně je to však velmi chytrý a napínavý film, jehož kvality nepoznamenal ani radikální zásah studia (je známo, že konec měl být úplně jiný). A do značné míry za to vděčí také hercům. Joan Fontaine si svého Oscara rozhodně zasloužila a Cary Grant dal svým výkonem jasně najevo, že byl mnohem všestrannějším hercem, než by se na první pohled mohlo zdát. O tom, zda by byl výsledek ještě působivější, kdyby se Hitchcockovi do jeho práce nikdo nepletl, můžeme alespoň čile spekulovat. ()

MaxForValue

Geniálne a vizionárske dielo. Hitchcock "fabuluje" s divákom, dovoľuje mu vidieť len to, čo vidí hlavná hrdinka a nie hlavný hrdina. Vo výsledku tak naoko tradičný záver získava nádych atypickosti, keďže postava Caryho Granta je po prvýkrát videná z pohľadu samotného Granta nie hlavnej hrdinky. Citlivý a vnímavý divák si možno povšimne nových netušených možností interpretácie filmu i jednotlivých postáv. 5*- (to "-" za trochu nezáživnejšiu tretiu štvrtinu). ()

Pokryvac

Pre mňa slabší Hitchcock s neuspokojivým záverom, ktorého vnímam ako istú predprípravu na prepracovanejší film Ani tieň podozrenia. Chýba mi tu viacej Hitchcockovej osobitosti a neopozerateľnosti. Budovanie napätia akosi nefunguje a zdĺhavý úvod tomu nijak nepomáha. Mám z toho všetkého pocit, akoby film netočil Hitchcock sám, ale len akýsi "rádoby" Hitchcock- režisér v učňovských rokoch. Chcelo by to asi lepší scenár, aby sa podarilo filmu vymaniť z vôd romantickej drámy do tajomna močarísk. ()

Kanalizato

Bylo to napinave az do konce. Ale je znat, ze nejsem Lina.. ja kdyz vidim ze Johnnie-mu clovek nemuze verit ani slovo, tak bych mu neveril ani to, ze neni vrah... ()

PlayEasy

Hitchcock je prostě génius. I když film nemá až takový spád a první půlku to je jenom takové romantické drama, tak stále více a více šviháka Caryho Granta podezíráte, s vyvrcholením na útesu se ale ukáže, že vlastně nic extra špatného neudělal. Pak si uvědomíte, jak by sakra mohl být Grant záporák, vždyť by mu to pokazilo image playboye a hrdiny. A na deptání zprvu nic netušících žen je "Hitch" mistr, jen jestli to nedělal i ve skutečnosti... :-) 70% ()

pollstro

První filmová spolupráce Caryho Granta a Hitchcocka, a zároveň druhá spolupráce fantastické Joan Fontaine, která zde jenom potvrzuje své vynikající herecké schopnosti z Rebecca, a navazuje na podobný, psychologicky nátlakový příběh plaché ženy, jenž podlehla okouzlujícímu šarmu muže. Původně plánovaná studie vraždy očima případné obětí byla následně, kvůli nedotknutelné hrdinské osobnosti Caryho Granta, změněna a přepracována, i když by se dalo polemizovat o finálním rozkreslení, které zůstává, při divákovo akceptování příběhové hry, zcela otevřené. Hitchcock od samotného začátku hraje úchvatnou hru s divákem. Původně naivní, lehkovážná a usměvavá romance, která nechává diváka v naprostém klidu a pocitu bezpečí, se vzápětí mění na těžký, unikátní, jedinečný, napínavý a paranoidní mysteriózní thriller, ve kterém se pomalu a jistě odkrývá hrozící tajemné nebezpečí, kterému divák, společně s hlavní hrdinkou, nekontrolovatelně podléhá. V oblasti práce s napětím a jeho neustálým stupňováním, je film neuvěřitelně komplexní a bohatý. Využívá veškeré filmařské nástroje pro práci s napětím na absolutní maximum, a je skutečně radost sledovat, jak dokáže Hitchcock tyto veškeré prvky využívat tak intenzivně a tak dokonale bezchybně. Ať už je to jedinečná práce s nasvícením jednotlivých scén, které se dokonce v průběhu jednoho záběru mění, nebo skvělé kamerové záběry, rozestavění scén a v neposlední řadě neustále se měnící hudební motiv valčíku, který se přizpůsobuje dané atmosféře každé scény zvlášť. Hmatatelná a pohlcující práce s napětím, kterou dokázal Hitchcock povznést opět o další úroveň výše. "If you're going to kill someone, do it simply." ()

ALchemik

Taky jsem nechtěl uvěřit, že by Cary Grant měl zrovna u milujícího režiséra hrát záporáka. Ale šlo o napětí a to panu Hitchcockovi šlo vždy na jedničku. ()

r007

Ach jaký to mohl být film, kdyby jen producent nepřinutil Hitche změnit scénář! Bohužel v té době by bylo nepřípustné, aby miláček Cary hrál zápornou roli. A tak film ztratil hodně na uvěřitelnosti....Všude jen samý náznak a kde nic tu nic. No ale i tak je zajímavé vidět Caryho v odlišné roli než obvykle. O m oc líp dopadl Sean Connery ve filmu Woman of straw, kde ztvárnil taky zápornou postavu...ale taky nedostal Oscara... ()

gizi

Přiznám se, že u tohoto snímku se mi víc líbila ta první romantická část. Když to přeházelo do toho "thrilleru", už to nebylo ono. A ten náhlý závěr byl moc náhlý. Taky mě trochu bavila za studiová scéna, která mi připomínala večerníček Krkonošské pohádky. Ovšem herecké výkony obou hlavních hrdinů byly velmi dobré a celkově to u mě vyznívá na 75% (když ten začátek byl přes 80% a konec spíš kolem 70%). ()

Monniques

Moc pitomá postava Joan a moc špatná postava Caryho. Toto jsem si vážně nepředstavovala. Opravdu překvapení. Herecky fajn, jen ty role nebyly podle mého gusta. ()

foils

Velmi pomalé vyprávění (navíc celkem důsledně vedené z pohledu hlavní hrdinky, a tedy nutně omezené ve smyslu nedostatku informací) a v důsledku toho přepálená stopáž jsou největšími nedostatky této hitchcockoviny. Mistr hrůzy tentokrát naservíroval psychologický thriller (což je nakonec jeho parketa mnohem víc než klasické krváky), nebo dokonce spíš pokus o dramatickou studii jednoho patologického vztahu s kriminálními prvky střihu řekněme Petrolejových lamp. Jako takový z dnešního pohledu působí značně omšele, i když dává smysl stále. Pootevřený konec jsem na rozdíl od některých komentujících ocenil. ()

Bogrant

Pri pohľade na Caryho Granta divák vycíti len sympatie. Hitchcock to vedel a náramne to využil pre vystavanie zlomyselného príbehu, kde do poslednej chvíle si nemôžete by ničím istý. Skvelý thriller z dielne majstra. ()

Ludva

[2010-09-28] * Playboy a dostihový sázkař Johnny (Grant) žije z půjček od přátel. Ve vlaku potká bohatou Linu (Fontaineová) a zanedlouho se s ní ožení. Lina až po líbánkách odhalí Johnnyho pravý charakter a posléze jej začne podezírat i z horších nepravostí... * Mistr si jako vždy pohrává s naším očekáváním, aby vzápětí ukázal, že všechno je zase trochu jinak. Úžasné, jaké napětí dokáže vyvolat i po sedmdesáti letech. Za vše hovoří původní slogan: Each time they kissed... there was the thrill of love... The threat of murder! ()

eexDon

Für mich - 70%, - /úvodních 20 - 30 minut romantické komedie mě nudilo, celé takové jako nemastné, neslané/, + /Cary a Joan dobře a dobrácky vypadali a ten štastnej konec docela ušel, docela se hodil k dobráckému ale hrozně tajemnému Carymu/, hodnocení - průměrný, občas lehce se táhnoucí a vyprchalý thriller s hezkou ústřední dvojkou, Saboteur byl ale lepší, tohleto je takový průměrný průměr, AA- 2,5/5 ()