Za sklem

• Slovensko Za sklom
Slovensko, (2016–2019), 25 h 56 min (Minutáž: 54–64 min)

Kamera:

Martin Rau

Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Juraj Loj, Kamila Magálová, Milan Ondrík, Rebeka Poláková, Jiří Bartoška, Ľuboš Kostelný, Adam Jančina, Jaroslav Mottl (více)

Série(3) / Epizody(26)

Príbeh elitných policajtov Tibora Maxovského a Norberta Višvádera, ktorých boj za spravodlivosť nakoniec postaví proti sebe. Po brutálnej vražde kolegu sľubujú vdove, že nájdu a usvedčia jeho vrahov. Vyšetrovanie postupne odhaľuje pozadie organizovaného zločinu, ktorý siaha od drog, cez pašovanie utečencov až k únosom a vraždám. Snahu elitných policajtov usvedčiť páchateľov komplikujú neobmedzené financie a prepojenia organizovaného zločinu až na najvyššie miesta. Na začiatku je dôvera, no neskôr pravdu nahradí strach, zákon vystrieda sila a spravodlivosť je kúpená. Nie je jasné, kto stojí na strane zákona a kto nakoniec zradí. (TV JOJ)

kiararaftl

Dať tomuto seriálu odpad je neobjektívne. Na slovenské pomery je to skvelé. To, že sa film odohráva v krásnych priestoroch a policajti chodia na 100 ročnom porsche je irelevantné. V Kostiach a iných svetoznámych skvostov sú presne takéto nelogičnosti a nikomu to nevadí. Rovnako je nemožné porovnávať rozpočet. Z hereckých úloh je bohužiaľ čistá katastrofa predstaviteľka vdovy. Táto inak výborná divadelná herečka predvádza výkon hodný 0! Ani jeden pocit som jej neverila. Naopak Maštalír našiel cestu ako byť vynikajúcim divadelným aj televíznym hercom a už ma málokto presvedčí, že nepatrí do absolútnej špičky slovenských hercov. Zdatne s Milanom Ondríkom. Čo ten predvádza v Eve Novej ale aj tu je niečo úžasné! ()

Johnny.ARN

Dával som tomu šancu, chcel som, aby ma to prekvapilo, chcel som, aby sa slovenskí scenáristi odlepili od dna prišli s niečim inovatívnym, čo by mi nedalo spávať. Po prvých troch dieloch som ale pochopil, že to tak nebude. Umelo zamotávané, priehľadné, neuvertelné. A ešte aj ten záver bol presne taký, aký som očakával a predpovedal už niekoľko dielov dopredu. Ešte sme sa nenaučili točiť ako severania a ani v domácej konkurencii to po príbehovej stránke jednoducho neobstojí. Naliali do toho peniaze, technicky vysoko pozeratelné, krásne zábery z koptérov, niekoľko drahých áut a skvelá slovenská herecká enkláva na čele s češkom Bartoškom. Len za to tie 2 z 5 po prvej sérií. ()

jojinecko

Je jasné, že tu sa nehrá na originalitu, prvú ligu, True Detective, Bron, The Fall, tu už bolo atď atď. Ale buďme trochu fér a v rámci našej slovenskej zaprdenej produkcie aj trochu otvorený a možno benevolentný. Bebjak a Šveda majú za sebou dobré projekty, Mesto TIeňov a najmä Prípady boli skvelé, len preto som Za Sklom začal pozerať. Moje hodnotenie je aj za odvahu (poslednému dielu s "nepriamym" odkazom na Kaliňáka tlieskam v stoji!!!), za to, že herci nemali Hviezdoslavou Kubín, ale boli UVERITEĽNÍ a vety, ktoré vypúšťali z úst boli presvedčivé. Seriál mal svoju atmosféru, gradáciu. Škoda tej úplne poslednej scény, pretože tá bola v kontexte predchádzajúceho deja úplne mimo a bola len barličkou pre ďalšiu sériu. Fandím všetkým, ktorý v tomto našom povrchnom TV svete "panelákov" sa snažia prísť s niečím novým. Tipnem si, že veľa tých * dali tí, ktorí videli možno 10 minúť a fuckujú už len z princípu a po dopísaní komentu si s radosťou zapli nejaký pravidelný televízny bullshit. ()

jezurka42

Prach pristáva ticho na telke, nový hrdina v špinavej prestrelke. A všetko zlé je za sklom. A tohle přesně mám na Slovácích ráda. Oni se věcí nebojí. Nebojí se ukázat špínu, která prochází skrze všechny vrstvy, politické, společenské, lidské. Nedokonalost, tu oni dokáží vystihnout. A dělají to dokonale. Za sklom je jeden z nejsilnějších seriálů na československé scéně, s výbornou hudbou, perfektním castingem a scénářem, který je stejně drsný jako je opravdový. ()

hony23

No vida, tak i Maďaři ze severní strany Dunaje dokáží natočit krimiseriál mající gule! Dobrý příběh, skvělé výkony herců, Jirka Bartoška jako dokonalý padouch, divácky atraktivní akční scény natočené tak, aby byly uvěřitelné, líbivá hudba a skvělá kamera - to vše udělalo z Bratislavy atraktivní centrum organizovaného zločinu střední Evropy. Pouze ten závěr první série na mě působil trochu rozpačitě, chybělo tomu patřičné vygradování dějové linky, na druhou stranu si díky tomu nechali autoři spoustu možností, jak pokračovat dál v druhé sérii, na kterou se opravdu těším. ()

• Předobrazem vraždy novináře, která se vyšetřuje v této řadě, byla vražda novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. (fabecc1222)
  • Seriál sa volá podla titulnej piesne, ktorú má na svedomí slovenská kapela Korben Dallas. (lukyno40)
  • Mercedes-Benz G, kterým jezdí zločinec Bongrád (Milan Ondrík), má poznávací značku BL-977YX. Na Slovensku jsou ale kombinace s „Y“ na předposlední pozici vyhrazené pro přívěsy a traktory a na osobním autě taková značka být nemůže. (Martin_L)