Aby zlá čarodějnice zabránila dávnému proroctví, které říká, že dívka narozená se zvláštním znaménkem na ruce způsobí její zkázu, uvězní na svém hradě všechny těhotné ženy, které žijí v její říši. Jedné z žen se záhy narodí holčička. Její matka poprosí porodní bábu, aby ji propašovala z hradu do bezpečí. Ač nerada, bába novorozeně odnese, ale v lese ji napadnou divocí psi, které za ní poslala čarodějnice. Žena dá dívenku do košíku z větví a nechá ho odplout po řece. Proud odnese dítě do blízkosti trpasličí vesnice, kde je najde Willlow. Ten je ostatními trpaslíky vybrán, aby miminko odnesl zpátky k lidem. Tím začíná jeho neuvěřitelná cesta plná nebezpečí, na které se setká s žoldnéřem Madmartiganem i s lesními mužíky, kteří holčičku unesou. Před nimi je zachrání lesní víla a řekne mu, že dívenka je budoucí vládkyně. Willow od ní dostane kouzelnou hůlku a víla ho požádá, aby holčičku ochránil, a naplnil tak dávné proroctví. (Nova Cinema)

Pecival

Docela povedený fantasy kousek, ale nic víc než lehčí nadprůměr. Nicméně, konkurence je víc než chabá, tak proč ne. Kilmer je fajn, ženská taky ujde, s malý skřeťákem je to už trochu horší, ale vysloveně na nervy nejde. Konec je už trochu zbytečně rozvláčný, tam by to chtělo ubrat. Poctivá, ale ničím výjmečná podívaná. ()

tempus

Pohádko-(zlá královna, jak vystřižená z nějakého zfilmování Sněhurky) fantasy (předobraz národa Willowa byli asi Hobiti a cesta k nějakému lidskému opatrovníkovi Vyvolené, a zpět) příběh se zajímavými nápady (orba vepři nebo chodící stojan s mísou na čarovné předměty, po jeho očarování) má nádech 80. let. Po několikátém shlédnutí je osamělá cesta Wilowa k hostinci nuda. Další shlédnutí z mé strany už se konat nebude, ale nebojte, na 1. shlédnutí je to dobrá zkušenost. ()

Maynard.

Díky jednomu z nejlepších letošních filmů - Rush sem se podíval na tuto režisérovu "skoroprvotinu". Fantasy příběhy patří mezi boje oblébený, leč tento kousek se mým oblíbeným nestane. Příběh je to celkem pěkný, takový ukázkový o boji dobra proti zlu. Je vidět, že režisér už v mládí měl plnou hlavu zajímavých filmařských vychytávek. Tak třeba pozvat tolik liliputánu do jednoho filmu, to sem ještě neviděl. Taky je zajímavý, že je liliput hlavní hrdina, což je totální unikundum :o). Tvůrci LOTRa i HP se určo nechali kousíček inspirovat tímhle kouskem. Z čarodějnice nešel strach tak jako z jiných. Celkově spíš průměr. KDyž se dívám na tvorbu Howarda, tak se vlastně ani nedivím tomu, že se mi tohle až tak nelíbilo. Jeho filmy (krom dokonalých Rivalů a Apola) jdou spíš tak nějak kolem mě. Do středu mýho "terče" se prostě zatím mockrát netrefil. ()

BMAJTZ

Dobrodružná pohádka která by už dnes vzniknout nemohla. Přirovnal bych to kvalitami k filmu Stardust, prostě inteligentní a i pro dospělé zajímavé. ()

Šakalík

Tenhle film tak trochu upadl v zapomnění, přestože se jedná o docela sveřepé a originální dílo. Problém je v tom, že díky svému pohádkovému příběhu neobstojí jako akční fantasy a na druhé straně zase není úplně „nezávadný“, aby jej šlo zaškatulkovat jako film pro děti. Takhle nějak se dělala fantasy do doby, než jí Tolkien převrátil vzhůru nohama. Ostatně právě v Tolkienově díle lze vystopovat inspiraci pro hlavního hrdinu (Hobiti). Willow ale není špatný film. Jakkoli jsou triky z dnešního pohledu úsměvné (především dračí bestie je opravdu k popukání) a jakkoli jsou některé charaktery zoufale plytké, má to něco do sebe. Navíc, kde jinde uvidíte – pozor SPOILER – jak se Val Kilmer mění v prase? :-) ()

PALINO

Ron Howard spracoval Lucasov príbeh dobre, pútavo a zručne a vytvoril veľmi príjemné dobrodružstvo plné fantázie, peknej prírody a sympatických postáv. WILLOW v podaní Warwicka Davisa je učebnicovým príkladom postavy, ktorú nemôžeme nemať radi a práve fakt, že na príbeh nazeráme jeho očami, je tým najlepším nápadom filmu. Spolu s Madmartiganom naviac tvoria dobrú, vtipnú a kontrastnú dvojku, na ktorú je radosť pozerať. WILLOW má aj niekoľko slabších a menej vydarených momentov, jedním z nich sú dvaja piadimužíčkovia, ktorý sa starajú o humor, ale moc im to nejde, či slabšie trikovo zvládnutý dvojhlavý drak, ale všetky nedostatky napokon prevyšuje príjemná atmosféra, ktorá na nás dýcha počas WILLOWovho dobrodružstva, čomu určite dopomáha i kúzelná hudba Jamesa Hornera, ktorého hlavný hudobný motív možno zaradiť medzi absolútnu špičku. Z WILLOWa sa nikdy nestal film, ktorý by zanechal výraznejší odtlačok vo filmovej histórií, ale myslím si, že keby sa tvorcom podarilo odstrániť niektoré nedostatky a viac zapracovať na príbehu a niektorých vedlajších postavách, bolo by dnes meno WILLOW známe nielen filmovým fanúšikom. ()

Seti

Willow provází především velmi příjemná oldschool atmosféra časů, kdy se filmová fantasy dobrodružství spoléhala spíš na hrdiny, masky a pečlivě vybrané exteriéry než na přeplácané počítačové efekty. S chutí jsem si na ty časy opět zavzpomínal. A navíc Jamesova hudba... ()

iXtr3m3

Už aj vo svojej dobe strašne priemerný snímok, ktorý nechápem ako sa dostal do portfólia Rona Howarda. Val nebol nikdy extra trieda a toto boli ešte tie jeho lepšie časy, ostatní nestoja ani za zmienku. Fantasy je to len svojim zameraním, ale že sa šetrilo na všetkom, to je riadne vidieť. Jeden z Ronových slabších kúskov. ()

ruhebitte2010

Velmi solidní žánrovka. Druhá půle výrazně lepší, první trošku zmatená, ale jako celek moc příjemné, určitě na tento film nezapomenu. ()

Prochy38

Moc povedené fantasy dobrodružství! V. Kilmer borec jak něco, J. Whalley opravdu krásná a před W. Davisem opravdu klobouk dolů. Mělo to moc hezký příběh, efekty na tu dobu moc dobré, dá se na to koukat i s těmi nejmenšími. Slabá mi přišla dvojice pidilidí, která se z toho snažila dělat legraci, ale spíše pořidávali na trapnosti. Jinak opravdu velmi příjemné! Ještě jednou zmíním, V. Kilmer paráda! ()

Dyas

Vzhledem k tomu, že se jedná o starý film, tak je to velmi dobré fantasy a to jsem na to kdysi dávno narazil úplnou náhodou, když to zrovna dávali v telce. Milovníci fantasy žánru by tento snímek neměli ignorovat. ()

Milodar

Pár dobrých vtipů a nápadů (hlavně ve vesnici trpaslíků) a neustálé žvatlání, pitvoření, oxidování mrňavých trpaslíků. Hezká noční můra. ()

bloodcountes

Hodně zvláštní fantazy, taková syrová a řekla bych až.... až nelítostná. V čem: v tom, že mě nutí sledovat spoustu zakrslých lidí (je to genetická porucha asi) a na to fakt nejsem zvyklá a vlastně si ani zvykat nechci. Od takových věcí spíše s ostychem odvracím zraky. Sledování rozličných lilipitánských "špecifík" nedokážu vypnout a tak trochu nabourává plynulost děje. Nutí mě dělat to, co se mi nechce, ale donutí a nakonec ten maličko nepříjemný pocit přemůžu, což, je výhra. Nelítostná je i ohledně očekávání, která od postav mám nebo mi je ta postava sama vytvoří. Specielně ta bílá kouzelnice, která prohlašuje, jak s tou zlou okamžitě zatočí až všechno bude lítat. A .... no, ehm... Ta dcera padoušky se zamiluje, aniž by se nadýchala prášku zlomených srdcí do nepřítele. Fakt?Celek byl ale velice pěkný, povedený a skvělý. ()

willis

Ve své době určitě zajímavý fantasy film určený spíše pro mladší diváky který z dnešního pohledu už dost ztratil. Klasický fantasy příběh o naplnění proroctví a potrestání zla působí v současné době dost klišovitě. ()

Jeržik

Nuda a blbost! Trikově je to sice bravurní(+1*), Val Kilmer je taky víc než dobrý(+1*) ale všechno ostatní nestojí ani za zlámanou grešli. Liliputi(proč tomu neříkat hobiti, co?;) mi byli nepříjemní od prvního až úplně do toho posledního záběru. Scénář je silně nezvládnutý a vlastně jen splácává dohromady všechno co se v daném žánru už natočilo. 40% a víc ani omylem! P.S. Neví někdo proč jsem měl zafixováno, že to režíroval Lucas?;) ()

Lucasfilm kašle na originální náměty

Lucasfilm kašle na originální náměty

25.01.2022

Následující zpráva nejspíš neudělá radost nikomu, kdo se těšil, že mu studio Lucasfilm, domov značek jako Indiana Jones, Star Wars nebo Willow, ještě někdy nadělí nějaký svěží nový svět. Podle… (více)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (více)