Aby zlá čarodějnice zabránila dávnému proroctví, které říká, že dívka narozená se zvláštním znaménkem na ruce způsobí její zkázu, uvězní na svém hradě všechny těhotné ženy, které žijí v její říši. Jedné z žen se záhy narodí holčička. Její matka poprosí porodní bábu, aby ji propašovala z hradu do bezpečí. Ač nerada, bába novorozeně odnese, ale v lese ji napadnou divocí psi, které za ní poslala čarodějnice. Žena dá dívenku do košíku z větví a nechá ho odplout po řece. Proud odnese dítě do blízkosti trpasličí vesnice, kde je najde Willlow. Ten je ostatními trpaslíky vybrán, aby miminko odnesl zpátky k lidem. Tím začíná jeho neuvěřitelná cesta plná nebezpečí, na které se setká s žoldnéřem Madmartiganem i s lesními mužíky, kteří holčičku unesou. Před nimi je zachrání lesní víla a řekne mu, že dívenka je budoucí vládkyně. Willow od ní dostane kouzelnou hůlku a víla ho požádá, aby holčičku ochránil, a naplnil tak dávné proroctví. (Nova Cinema)

humanbeing

Úžasná výpravná fantasy, která má vše, co takový film může jen nabídnout, a to zpracované naprosto fantasticky. Natočeno v době, kdy ještě Lucasfilm dovedl "vyslat magii skrze obrazovky". Dost se divím, že Willow se nedává kredit za podobu Pána prstenů, protože Peter Jackson si odtud vzal, resp. musel vzít značnou dávku inspirace. ()

C0r0ner

Určeno to bylo tak třináctiletým dětem, případně v době vzniku i dospělým, nicméně po třiceti letech je z toho naivní báchorka, kterých už jsem viděl nespočet. Vše jde podle průhledného scénáře a skončí to naprosto očekávaně. Oddychovka na jedno použití to však byla optimální. 60% ()

pakobylka

Vitální, živelné a svéhlavé, tudíž i maličko neukázněné ... a především velice vynalézavé pohádkové dobrodružství, které by mohlo (kdyby chtělo) s přehledem hodit pomyslnou rukavici nemístně namyšlenému 21. století, které se tak rádo samolibě zhlíží ve svých technologických možnostech a přitom zapomíná, že podstata dobrého příběhu nespočívá v digitálních efektech. Nicméně ... vyprávění nemá potřebu sobě či komukoli jinému něco dokazovat. Je cele oddáno svým hrdinům (těm kladným, pochopitelně), sdílí s nimi jejich osudy - a jeho myšlenky, činy i emoce jsou upřímné. Jeho triky mají (s ohledem na dobu vzniku) velice solidní úroveň, účinkují v něm opravdoví malí lidé - liliputáni ... a taky ŽIVÁ NEFALŠOVANÁ ZVÍŘÁTKA, což se v dnešní době už jen tak nevidí. Poctivé 4* mu tak patří plným právem. ()

Juto

Veľmi dobre urobený fantasy film. Zmyslom filmu je pobaviť nás, aby sme sa nadchli pre príbeh vysokého dobrodružstva drakov, vzdialených krajín, mečov a čarodejníctva. 7/10 ()

Demon.N

Trošku pozapomenutá fantasy, která rozhodně stojí za shlédnutí. Zdařile namíchaná směs humoru, akce, odlehčení i tíživých momentů, které jsou součástí tradičního fantasy schématu - ano, nevyhneme se klišé, nevyhneme se připomínkám, ale o to v tomto případě především u mě příliš nejde, neboť je tento snímek i nadále spjat s roky, kdy se lámalo dětství a přicházely první uhry - právě žánrový mix, kterého jsme ve filmu svědky, křehká hranice mezi poněkud naivnější pohádkou a chvílemi děsivější fantasy byla v oněch časech pro mě nebývale přitažlivá...tato skutečnost pak převážila ze tří hvězdiček na tři a půl a následně na čtyři... ()

Decker

Povedena fantasy "pohadka", ktera me velmi potesila predevsim krasnymi exteriery, milou atmosferou a povedenym pribehem. Samozrejme nekdo namitne ze je spousta lepsich a mnohem lepe udelanych fantasy filmu a ja se snim prit nebudu, protoze ma pravdu, ale Willow je zkratka mila, odpocinkova fantasy hricka, ktera dokaze velmi potesit a hlavne pobavit. Pod ctyri hvezdicky jit nemuzu. ()

eye candy

Obsadit Val Kilmera do rodinného snímku pro děti je celkem odvážný tah, balancující na rozhraní vysoce entropického castingového pokusu a sabotáže. Už proto jsem čekal, že půjde o něco trochu víc nápaditějšího. Ve skutečnosti jde o docela klasickou fantasy pohádku pro děti, která dospělým nemá příliš co říct. Chvílemi je to sice vtipné a snad i celkem milé, přesto mi příjde, že (i z objetkivnějšího hlediska než mého), se Willow s Nekonečným příběhem nemůže vůbec srovnávat. ()

filmmovier

Tahle fantasy mě moc příjemně překvapila, nic tak pěkného jsem už dlouho neviděl. Škoda, že tomuto filmu není věnována větší pozornost, rozhodně by nezapadl, protože je opravdu kvalitní a i když příběh není nijak originální, obsazení a hlavně i zpracování je skvělé. Parádní atmosféra (docela dost temná, obzvlášť v druhé polovině), nádherné exteriéry, skvělá hudba, má to vtip a docela dobře to s ním funguje, a i když některé scény samostatně můžou působit kapánek trapně, jako celek tomu tak rozhodně není. Vděčné jsou i postavy - horda trpaslíků v čele s budoucím profesorem Kratiknotem, borec Madmartigan v podání Vala Kilmera a úchvatné ztělesnění zla v podobě Bavmordy (mimochodem, závěrečná bitva s ní skutečně stojí za to). Triků to moc nemá a ani nejsou potřeba, neboť ta atmosféra tomu skutečně parádně velí a proto se na to rozhodně ještě někdy podívám, protože takových fantasy filmů je opravdu zoufalé málo a Willow je prostě zapadlý klenot a jsem rád, že jsem ho objevil. Jediná věc, co mě možná trochu zklamala, je ten rádoby drak, jinak ale nemám co vytknout, protože takhle skvěle jsem se už hodně dlouho nepobavil. Pokud jsou zvěsti o trilogii pravdivé, je veliká, ohromná škoda, že nakonec zůstalo jen u prvního dílu, protože by to jistě byla kvalitní fantasy sága. 85%. Asi mám novou oblíbenou fantasy, heh. ()

Mr.Ripley

Poctivá kvalitní žánrovka (,kterých je v současné době opravdu málo) se může chlubit jedním z nejlepších Hornerovo soundtracků a překvapivě (tehdy) charismatickým Kilmerem. Závěrečné zúčtování mile evokuje jiný fantasy film dnešních dní. Alespoň je vidět, že se na tento klenot nezapomnělo a stále slouží, jako zdroj inspirace. ()

Motinski

Musím povedať že aj po rokoch má Willow svoje čaro. Príjemná rozprávka, fantasy a aj dobrodružný film v jednom. Príbeh je ale až moc priemerný, herci tak isto, no určite nejde o niečo zlé. Tie 3* sú zaslúžené a popravde, v súčasnosti už takto jednoduché a krásne filmy nevznikajú. Veľa krát som z toho cítil takého old school Pána prsteňov. ()

baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1989 : NOMINÁCIE (2) : Najhorší herec VR - Billy Barty, Najhorší scenár - Bob Dolman, George Lucas. ()

Belbo

Plynula vzpomínka na dětství. Krásná pohodová variace snad na Pána prstenu, ale malá skromná a nebombastická a mnohem roztomilejší, ke které se rád vracím. P.S. - Měl někdo ze zdejších kritiků v dětství sny? A dnes? ()

Ryuuhei

Docela fajn poháda. Nějak jsem se sekl o 10 let, myslel jsem, že je tendle film z roku '98, ale na '88 měl opravdu skvělé vizuály, efekty a všechno! Lucasfilm se nezapřel. Hezky se na to koukalo, příběhem neurazilo. Prostě takové klasické fantasy se vším, co se sluší a patří. I rádoby drakem! ()

Redswif

Velice pěkné zpracování!! Mě osobně se líbí, že je fakt hrajou malí lidi!! Znovu škoda že se trilogie nedotočila!!! ()

Diego

Tento film byl v naší filmotéce, když jsem byl málý a neměl jsem ho rád, protože jsem se u něho bál, což zapříčinil taky tehdejší monodabing, stejně je na tom i Planeta Krull: ) ()

LEGACY

Film, který si pamatuji jen v útržcích z dětství a který jsem marně hledal po několik let, až jsem se smířil s tím, že jej už zkrátka nikdy nenajdu, byť si stále vybavuji několik hlášek. No a teď, před Vánoci, v nejméně příhodnou dobu, a vcelku nahodile díky tv, jsem měl štěstí a mohu si ho pustit jako dospělý. ()

VanTom

Příjemné pohádkové fantasy, které mi k srdci nikdy nepřirostlo (ani Hornerova hudba, s výjimkou nádherného motivu vyluzující hlavně umlácenou kakofonii). Exteriéry vypadají opravdu krásně, jenže neobjevný scénář vede výpravu za záchranou nemluvněte přímočaře až zbrkle (akorát akci režie spíše protahuje), někde na hranici mezi dětinskou odlehčeností a temnou válečnou drsností. Porůznu mezi 3 a 4 *. ()

cross

Hezká a povedená fantasy pohádka, která je však možná až příliš dětinská a tím pádem ztrácí hodně na zajímavosti. Postavy se často chovají velmi potrhle a groteskně, ale akce, příběh i výprava je velmi kvalitní. V naší době - době Pána prstenů - je Willow příjemným a úsměvným pohledem zpět... ()

Ichabod

Reziser ktery vypada jako Grinch a v hlave toho nema na prvni pohled vic jak zakrsly Willow mi opravdu nerika nic ani ve starsi tvorbe ani v 21. stoleti. Nenavidim ho. Tato fantasy je naprosto nevyjimecna a diky tomu, ze polovina hercu jsou zakrsli lidickove s osklivymi obliceji a druha jsou toporne Nemky (nevim kde vzali takovy odporny typ zeny jako hlavni zaporacku a jeji dceru) a nevyrazne existence, se clovek v nudnych pasazich opravdu nema moc cim chlacholit. Mezitim vsim preci jen zpestruje deni Val Kilmer, ale Ronovi nepomuze ani svecena voda. Od produkce Lucasfilmu bych cekal vic (ne, Labyrinth opravdu JE o nekolik trid lepsi), ani to nemusi byt nutne takovy vrchol jako Ridleyho Legend. Horner se jeste asi hledal, takze i hudba je udesna. Srovnani s LOTRem jako tady predvadeji ostastni bych bral jako pohrdani filmovym umenim. ()

Lucasfilm kašle na originální náměty

Lucasfilm kašle na originální náměty

25.01.2022

Následující zpráva nejspíš neudělá radost nikomu, kdo se těšil, že mu studio Lucasfilm, domov značek jako Indiana Jones, Star Wars nebo Willow, ještě někdy nadělí nějaký svěží nový svět. Podle… (více)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (více)