Máscaras

(TV film)
  • Slovensko Štyri zastavenia v Havane - Zastavenie tretie: Masky
všechny plakáty

"Karibské Noir" detektívne príbehy, ktoré vznikli podľa románov kubánskeho spisovateľa Leonarda Paduru. Noir ešte nikdy nebolo také farebné ... V Havane, v srdci Karibiku, špecifickej pre svoje farby, hudbu, zmyselnosť a rôznorodosť, sú zločiny, ktoré dostáva do rúk vyšetrovateľ, kapitán Mario Conde. (STV)

Anderton

Mario Conde vyšetruje vraždu mladého gaya, syna prominentného Kubánčana. Masky sa možno až príliš zaoberajú samotnou témou inakosti a miestami zabúdajú na vyšetrovanie. Áno, aj na Kube sa topia ľady a tvorcovia tejto slušne nakrútenej časti radi na vlastnú odvahu upozorňujú. Conde je stále sympatický grázlik, gayov doteraz nejako nemusel, stále si rád vypije a rozopne poklopec keď uvidí sexy ženskú. Ale je to aj správny chlap a ide mu o spravodlivosť. Čaká nás množstvo panorám Havany a keďže sme ich už zopár videli v prvých dvoch častiach, uniká mi hlbší zmysel tejto repetetívnosti. Teda okrem toho, že dotvárajú celkovú atmosféru. Ale skôr by som čakal uvádzací celok štvrte, kde sa práve vyšetruje, ako vždy pohľad na takmer celé mesto. ()