Voyage of Time: The IMAX Experience

PEZ

Možno by bolo zaujímavejšie vidieť 2x tak dlhú "dokumentárnu" verziu, ktorú nenahovoril Brad Pitt, ale Cate Blanchett. Keby bola aspoň táto IMAX verzia v 3D, tak by to mohol byť v IMAXe dobrý vizuálny zážitok. Pár záberov bolo síce pekných (aj v 2D), ale celkovo mi to prišlo ako prázdne filozofovanie nad našou existenciou a jej zmyslom. Bez dobrého vstupu a nejakej pointy to skoro vyznelo ako prázdne gesto. Na to, že sa jedná o film Terrenca Malicka a navyše film, ktorý pripravoval 30 rokov, ide o značné sklamanie. Priemer a dobré iba pre extrémne kontemplatívne typy. ()

owwidius

Toto ma nedostalo. Navyse pozerane tesne po obede, v tichu a tme kina :) Chapem o com to malo byt, a aj by som kludne len take filozofovanie prijal. Ale teda minulo sa ucinku. Radsej mam filmy z -qatsi serie, tie ma bavia viac. [#34/2017] ()

woo-hoo-hoo

Bolo to niečo iné ako “štandardné” dokumentárne filmy, unikátne i inovatívne. Malickova snaha o zachytenie nekonečne slobodného a očarujúco-imanentného čo človeka uchopí za vnútro jeho bytosti, ohromí ho a dojme k slzám života. To niečo o prírode, za prírodou, v prírode, niečo čo nie každý cíti a vníma, niečo nedefinovateľné a uchvacujúce, hodné adorácie. ()