Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nastávající šestnáctiletá dívka Samantha Baker (Molly Ringwald) na jejíž narozeniny zapomněla většina příbuzných z prostředí americké školy, touží, jako mnoho dalších po chlapci jménem Jake Ryan. Na školním večírku se snaží upoutat jeho pozornost, ale místo toho se spíše stane obětí sázky. A navíc zjistí, že Jake má jinou dívku, která se na něj lepí jako klíště. Aby toho nebylo málo, tak domů na návštěvu jí přijeli prarodiče a na výměnný pobyt Číňan Long Duk Dong. (Lenarek)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (83)

lennyd 

všechny recenze uživatele

Pro šestnáctiletou Samanthu to má být jeden z nejvýznamnějších dnů jejího života. Právě dnes má narozeniny, které ji z dětského věku přenáší do věku mladé dívky, a tak nějak doufá, že právě v tento den zaujme školní idol, Jake Ryana. Ale už od rána jí všechno hatí plány - na její narozeniny si díky svatbě její sestry nikdo ani nevzpomněl, navíc se do jejich domu nastěhují všichni prarodiče (dokonce i s adoptovaným čínským klukem), a Jake po ní nevzdechne, a navíc se musí ubránit útokům namyšleného prvňáka. Ale v tento den se může stát cokoliv ... Z dnešního pohledu je to jen prostá teenagerovská komedie, na svůj žánr až nezvykle umírněná. Ale v roce 1984, kdy o žádný Prcičkách a jim podobným nebylo ani slechu, tak věřím že musela být docela šokující. Filmu vévodí sympatická Molly Ringwaldová (kde je jí dneska konec?) a naopak naprosto příšerný je v roli Jaka Ryana Michael Schoeffling. A jedna perlička - všimli jste si mladého Johna Cusacka? ()

Babous 

všechny recenze uživatele

Ach ty sladké naivní osmdesátky! Čas, kdy Americe vládl Reagan a všechny problémy se daly vyřešit hlubokým pohledem do očí a projíždkou v tátově vypůjčeném rollsroyci. Trochu mi to připomínalo American Graffiti v tom, jak se celý film odehrával během 24 hodin a především během jedné noci z pátku na sobotu. ()

Reklama

Ben Nevis 

všechny recenze uživatele

Asi jsem čekala něco vkusnějšího, protože jsem se za protagonisty většinu filmu styděla. Nakonec pobavila akorát "veselá" nevěsta. Každopádně nebýt alkoholu či drog, není odkud brát zdroj vtípků, protože hrdinové jsou spíše únavní než zábavní. Nejsympatičtější je nakonec hezoun Jake: krásný, bohatý a nerozmazlený. Beru to jako další pohádku na téma Princ a Popelka. ()

peetriss 

všechny recenze uživatele

Sixteen Candles je důkazem, že základní šablona teen komedií se od 80. let do dnešních dnů zase až tolik neliší (i samotný prvek sázky byl později, zejména v 90. letech, častokrát opakován). Rozdíl je v tom, že tehdy se to obešlo bez exkrementů, vulgarit, sexuálních pomůcek či rovnou orgánů a především - těchto projektů se zúčastňovali schopnější tvůrci a herci. Příjemná, nenásilná, trochu romantická, trochu ujetá, komedie s výborným soundtrackem a přirozenými herci. Režijně debutující John Hughes hned napoprvé předvádí, že to s mladým publikem bude umět. Molly Ringwald uhrančivě a přirozeně krásná, úsměvné miniroličky Johna a Joan Cusackových pobaví. 70% ()

Pecival 

všechny recenze uživatele

Na teen romantickou komedii film obsahuje podezřele vysoký počet zábavných wtf scén, které velmi dobře balancují na hranici trapnosti, ale Hughes velmi dobře ví, kde už má přibrzdit a to je vlastnost, které se bohužel dnešním obdobným filmům nedostává. Jinak romantická linka filmu mezi Molly (která se mi poprvé ke konci libila) a velmi nevýrazným Schoefflingem je nulová, ale naštěstí nehraje vůbec prim. Režisér asi věděl jaký poklad má v ultimátním Michaelu Hallovi, který si imho krade celý film pro sebe a je jednoduše boží a tak dostal hodně prostoru. Také ten Číňan je hodně ultimámátní postava, celkově je to absolutně feel good záležitost, hodně jsem se smál a jsem velice spokojený. A na party hraje Patti Smith - tak to má být :) ()

Galerie (63)

Zajímavosti (14)

  • Dort na konci filmu byl vyroben z papíru. (HellFire)

Reklama

Reklama