Když všichni jsou prohnilí, je pro ně zločin jediná naděje na změnu. Lupič-gentleman německého původu, známý jako Doktor, se specializuje na vloupání ve velkém stylu. Po návratu z vězení hodlá se svojí bandou uskutečnit loupež v hodnotě jednoho milionu dolarů. Brilantní plán se jim podaří uskutečnit. Udržet uloupené peníze v tajnosti je mnohem těžší úkol. Členové bandy se snaží jeden druhého navzájem využívat a také za sebou zamést stopy... Kriminální film Johna Hustona je přepisem stejnojmenného detektivního příběhu spisovatele a scenáristy W. R. Burnetta. Jeho děj se odehrává v Chicagu ve 40. letech. Herec Sterling Hayden se představí v úloze lupiče Dixe Handleye, James Whitmore jako jeho zločinecký kolega Gus Minissi. V malinké roličce se v příběhu doslova mihne Marilyn Monroe, která ztvárnila roli Angely Phinleové. Hudbu k filmu napsal známý skladatel maďarského původu Miklós Rózsa. (Česká televize)

flu

People are being cheated, robbed, murdered, raped. And that goes on 24 hours a day, every day in the year. And that's not exceptional, that's usual. It's the same in every city in the modern world. But suppose we had no police force, good or bad. Suppose we had... just silence. Nobody to listen, nobody to answer. The battle's finished. The jungle wins. The predatory beasts take over. Od prvních momentů (s výborným Stirlingem Haydenem nad ránem unikajícím liduprázdnou městskou džunglí) až po závěrečnou scénu jsem v tomhle nádherném noiru nenarazil na jediný slabší či dokonce hluchý moment. Po "The treasure of the Sierra Madre" další Huston, kterému jsem bez váhání nucen dát plné hodnocení. ()

Rimland

Inu, popravdě jsem mírně zklamán. Asfaltová džungle rozhodně není špatný film. Naopak, je velmi dobrý a z hlediska žánru evidentně zásadní. Má solidní příběh a je kvalitní co se týče herců a vykreslení postav, byť v tomhle ohledu si jej pro sebe jasně krade Sam Jaffe (Hayden mi sice opět moc nesedl, ale na rozdíl od své role v The Killing se tady do postavy jižanského ranaře se selským rozumem aspoň hodil). Neuškodila by ale kratší stopáž a hlavně tomu chybí nějaká pamětihodná pasáž – loupež totiž přišla na můj vkus brzo, byla krátká a nijak výjimečná, takže mi v paměti asi nejvíc utkví výborná scéna s předáváním zboží. ()

SAINTS

Vynikajuci scenar a dobre napisane a aj zahrane postavy su najvedčšou devizou tohto filmu a samozrejme skvela režia Johna Hustona.Nihilisticky svet kde policajti beru uplatky a jedinim vyhodikom je zločin je zobrazeny exelentne.Film-noir v najlepšom vydani. ()

ilclassico

Hm... kdejaké noirové béčko má lepší atmosféru, než tento film, který vlastně žádnou nemá. Také bych od předlohy podle románu čekal propracovanější charaktery postav a příběh jako takový. Z toho pak plyne nevěrohodnost počínaní některých postav. A Huston jako režisér se moc nevytáhl, on se popravdě nevytáhl vůbec. Zaujala mě jen "reklama" na důležitost policie, což vzhledem k současné situaci v USA působí hodně úsměvně. Tiše závidím kolegům, kterých při tomto nemastně neslaně natočeném filmu "mrazilo". Šedý průměr. V rámci žánru za 3. ()

pollstro

Velice vlivný film, který se stal inspirací pro 50. léta kriminálních filmů. Upřímná kriminalistická zpověď o zločinu a nezastavitelnému trestu, která založila zcela nové standardy svého filmového žánru a odvyprávěla příběh z pohledu zločinců velkolepé loupeže šperků. Navíc ve velmi detailně vykonstruované psychologické rovině. Filmařsky se Huston, jakož tomu bylo i v předchozích filmech, soustředí na konstrukčně dobře sestavené záběry, ve kterých upouští od přehnanosti, ale naopak se zaměřuje na ponuré, tmavé a povahově husté záběry plné velké a hluboké ostrosti, které jsou po celou svoji dobu velmi osobně dramaticky vzrušující a poutavé, a navíc zřetelně vykreslují omezené vývojové možnosti každé postavy, které jsou po celou dobu prezentovány na okraji společnosti, kde takřka neexistuje svobodná cesta, a kde se prohnilost společnosti, bez vidiny naděje, utápí ve zločinecké utahující se smyčce. Těžkopádná, lepkavě černá a vysoce viskózní kapalná hmota asfaltu, která zevnitř pohlcuje nízce postavené jednotlivce společnosti, jejichž jedinou vidinou cesty ven je zločin. Svým hlubokým vyzněním autentické a stále úderné. ()

brasek

Príbeh zaujímavo pretkaný, ale ako je zvykom kriminálny charakter zaostáva. Poteším je, že niektoré herecké charaktery sú brilantné. ()

Svadbos

Napínavý a realistický film, plný dobrých charakterových postáv (hlavne Jaffe a Monroe v pamätnej úlohe). Neskôr snímok slúžil ako základný model pre podobné filmy, bol šasto kopírovaný a nanovo natáčaný nie menej ako trikrát (ako "Badlanders", "Cairo" a "Cool Breeze"). Autormi scenára sú Ben Maddow a John Huston. Snímok existuje aj v počítačovo kolorizovanej verzii. Film bol natočený podľa románu W.R. Burnetta. Po pomocnom nakopnutí klasického cyklu žánru „film noir“ snímkom „Maltese Falcon“ (1941) a príspevkom marginálneho noiru „Key Largo“ (1948), sa režisér John Huston vrátil do tmavého sveta mestského zločinu s filmom „Asphalt Jungle“. Tento film je svetlou ukážkou podžánru noir filmov so zápletkou krádeže a vydláždil cestičku pre neskoršie príklady, ako sú „The Killing“ (1956) a „Odds Against Tomorrow“ (1959). „Asfaltová džungľa“ má rozhodne najtypickejší noir-vzhľad v tvorbe Johna Hustona, so svojím vysokým kontrastom a zdrojovým osvetlením. A čo viac, svojou predpojatosťou k vášni, stratou, zlyhaním a marginalizovanými životmi je centrálnym prvkom žánru. ()

Vlkopec

Kdysi asi pecka, ale ze zpětného pohledu trochu vyčpělý žánrový film, který si zakládá víc na atmosféře než na logice děje a psychologii a motivacích postav, zejména hlavního hrdiny (který měl kdysi hříbě, které umřelo a jemu to zničilo život). Byl jsem po pravdě na vážkách, jestli nedat o jednu hvězdičku míň. ()

gggggg

Prečo nie. Celkom pozabudnutá klasika, ktorá má podľa mňa parametre veľkofilmu a radí sa medzi top 10 svojho žánru. Film nie je predvídateľný, akcia sa strieda s vážnejšími scénami a dopĺňajú to skvelé dialógové okná. ()