Vražda mladého gangstera Po Singa odstartuje krvavou lavinu s nečekanými následky. Zatímco Ch'u Sing, vůdce čínské mafie v Oaklandu, pověří zástupce Kaie objasněním synovy smrti, vůdce konkurenčního černošského gangu Isaak O' Day zadá stejný úkol svému zástupci Macovi. A totéž je odhodlán odhalit také Poův bratr, bývalý policista Han Sing, který uprchne z hongkongského vězení. Isaak se sice zaručí Ch'uovi, že jeho lidé nemají se smrtí jeho syna nic společného, a dohodnou se na pokračování obchodních vztahů, přesto však pošle Maca, aby chránil jeho dceru Trish. Dívka pracuje v butiku Hadí oheň, a právě sem zavedou stopy Hana. Zatímco Isaak jedná s investorem Vincentem Rothem o prodeji pozemků na pobřeží, v jeho rajónu exploduje holičství i s majitelem a jedním zákazníkem. Ukáže se, že nechtěl prodat svůj pozemek. Vzápětí je zavražděn Isaakův syn Colin i s milenkou. Válka mezi gangy je na spadnutí. (TV Nova)

Had6

Jet Li a všichni jeho fanoušci mě asi nemůžou mít moc v oblibě. Pokud se totiž začnu dívat na film, kde výše zmíněný herec hraje, tak už dopředu čekám nějakou blamáž. A tentokrát to bylo stejné jako v předchozích případech. Takže už se asi příště ani nebudu radši obtěžovat. Akci za každou cenu vážně nemusím. ()

eraserhead666

Černoch, co se jmenuje Izák... Dosud si pamatuji, že i když jsem tehdy už měl rád Jeta, vidět jsem to chtěl hlavně kvůli Aaliyah, která mi z traileru skočila rovnou do duše. Mě černošky nějak nadprůměrně neberou, ale Aaliyah je fakt škoda. A taky mám rád všechny ty negry (Anthon Anderson, DMX) a hip hop, takže Jet byl až někde na třetí koleji. Ale je i tak dobrej. Jen ho Aaliyah docela přehrává, je tak nějak sympatičtější. Prostě svižný akčňák se skvělým hudebním doprovodem. A taky jsem zjistil, kde se Bartkowiak zacvičil a sebral černé herce pro jeho následujícího výtečného Lovce policajtů. ()

Skleena

Nenáročná oddechovka, která pod taktovkou Jet liho umění celkem šlape - i přes skoro absenci nějakého stravitelného scénáře (při každém druhém dialogu jsem bouchal hlavou do zdi). Jak už se tu mnozí zmiňovali, je snad až škoda "ničit" Jet liho souboje digitálními úpravami. A Aaliyah... ta krásná Aaliyah.... tý je sakra škoda :( ()

Deleatur

Už od začátku bylo znát, že režisér je bývalý kameraman. Příběhově to byla slušná akční krimi o dvou znepřátelených ganzích - jednomu černošskému a jednomu asijskému. Tvůrcům budiž ke cti, že dcera černošského bosse a syn asijského si pouze vypomáhali, protože při vší úctě k Jet Limu k milovníkovi měl daleko. A při svém tréninku snad nemá zapotřebí tak okaté (nepřirozené držení těla) používání závěsných lan. Ale zase moc pěkná čínská verze bezohledného amerického fotbalu a ukázka, jak si má poradit ctnostný bojovník, když nechce bít holku (byť nájemnou vražedkyni), ale má po ruce jinou pružnou slečnu. // 52% ()

Hellknight12

Dnes pozreté po rokoch. Kedysi som tento film pozeral, zakaždým ako sídiel v TV a žral som ho a dnes? Čo k tomu povedať veľmi dobré herecké výkony, súboje ale bohužiaľ slabo napísané charaktery postáv. Máme tu síce dôvody a ciele prečo ale bohužiaľ nič viac. Samotný dej filmu je proste šablóna, snáď každého druhého akčného filmu. Čo musím vyzdvihnúť je kamera a tých pár strihov, keď sem dali röntgen ako sa lámu kosti. To sa často nevidí ani dnes. Popravde nenapadá má žiaden iný film, kde by to bolo využite. Čo sa týka samotnej hudby, tak ja mám rap rád ale v tomto filme mi 2x nesadol.Film môžem odporučiť každému kto má rád akčné filmy. Inak sa jedná o čistý priemer. Celkové hodnotenie za mňa je 50%. ()

• Han Sing je první anglicky mluvící hlavní role Jeta Li. (Rocky62)
  • Napriek tomu, že dej sa odohráva v Kalifornii, väčšia časť filmu sa natáčala vo Vancouveri. (m.a.t.o.)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera