Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jsou zlaté osmdesátky, období spartakiády. Pekárek je šťastný, přes sovětské vojáky šmelí s barevnými televizory a konečně mu do auta nastoupí i Karel Gott. Standa je „king“. Netuší ale, že si udělal mocného nepřítele. Vidina zájezdu na mistrovství ve Vídni je najednou pryč. Protistátní činnost produkčního Horáčka se sice odehrává mimo Pekárkovo zorné pole, ale Standa už je nebezpečně blízko. (Česká televize)

(více)

Recenze (43)

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tenhle díl je vesměs klasická Pachlova parodie. Vlastně i ten dramatický závěr docela schodil do koše. Božský Kája potěšil, konečně za něco reálného - dobového. V druhé půlce to začíná docela chávat, Standa už párkrát i přepně do módu, že mu začne i něco docházet, ale v jádru je to furt úplnej dement, i-když už snesitelnější, než třeba v prvním díle. No když pak skočíme v čase, tak stačí namaskovat mladšího z Hádků tak, aby vypadal jako starší z Hádků a máme časový přesun obstarán :) Jinak si nejsem jistej, jestli je správný, když nejsympatičtější postavy jsou STBáci a zarytí komunisti a ty jakože lepší a dobří jsou mnohdy nesnesitelný. ()

jungewolf 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak zasloužilý agent=práskač S.Pekárek rozšířil svou "vedlejší činnost" i o kšeftování se sovětskými soudruhy, tehdy se roztahujícími mj. v Milovicích : 5 * a 78 % . Roličku K.Gotta si střihnul R.Vojtek. Produkčního Bílka, kšeftujícího se Sověty v Milovicích zase Jan Révai. Mladinkou sekretářku Kačenku hrála V.Divišová(hrála mj. v seriálu ČT Špunti na cestě). A pumpaře z Benziny, kšeftujícího s Pekárkem hraje Jiří Zapletal (hrál mj. J.Smrkovského v jednom z dílů seriálu ČT České století) . ***V tomto dílu zazněl taky úryvek z písně Věž z písku od skupiny Precedens Martina Němce, kterou zpívá Bára Basiková . ()

Reklama

Gig 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tento díl rychle proběhl pár lety. Ale opět jsem se dobře bavil, i když ne vždy to k smíchu bylo. To “propašování Popelky” a Třísky vs barevná televize mě dostalo. Navíc po Lanďákovi, Waldovi, jsme tu dostali božského Káju a pomrkávání po faninkách, a taky Pepíčka Zímu. Ale poslední zmíněný se jen mihl. No, ať žije Vídeň 😉. ()

bobstock 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Skvělá satira, která bohužel není satirou, ale naší vlastní šedou minulostí, od který se nejde jen tak odlepit. Už teď mi Hádek jako užvaněnej děvkař bez hlubšího svědomí bude chybět. Parádní exteriéry a interiéry normalizační doby spolu se slavnými figurami tehdejší televize. Jediný mínus je fakt castingově nepovedenej Robert Mikluš jako Landovský, naopak Bob Klepl je fantastickej, bych furt nekritizoval, voe..třesu, třesu :) ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

,,Saskia v barvě! Kdo to mami má!''  ---- :-) . Maestro byl zatím asi nejlepší díl. V jednom roce se člověk pořádně ani neohřeje a roky létají jak lístky z kalendáře. Trochu je to škoda, protože pozvolna zjišťuji, že tohohle seroše bych si dal klidně o pár dílů navíc. Jestli v prvním díle vypadal blbě mix dobových záznamů a hrané pasáže, pak tady se tvůrcům podařil majstrštyk. Nikde nic nedře, snad jen v místech kde se objevuje Lanďák, protože ač ho mám rád, tak mu Robert Mikluš podobný je jen hodně vzdáleně. Mnohem více se vydařila scénka s Kájou, kde stačila jen jeho silueta a jeho kýmsi skvěle napodobený hlas. Ta jízda s Goťákem byla boží. A nejen to. Srandy je tu opravdu spousta, ale i STB ukazuje co umí. Máme tu Chartu a zatýkání po bytech... Milovice plné ruSSáků byly také skvěle udělány. Jsem zvědav jak celý seroš skončí. Rokem  1989? Mám trochu tucha, že Pekárek skončí jako Král krysa. Nebude umět žít v novém prostředí svobody bez fízlování, bonzování a z toho mu plynoucích výhod. No uvidíme. Dávám za 5 plechovek ruSSáckého kaviáru. * * * * * ()

Galerie (52)

Zajímavosti (1)

  • Stanislav Pekárek (Kryštof Hádek) se své slovenské manželce několikrát vysmívá, že stále mluví svou „čobolštinou“, ale toto slovo vychází ze slavné filmové hlášky majora Terazkyho (Pavel Landovský) ve filmu Černí baroni (1992): „Čo bolo, to bolo, terazky jsem majorom,“ který ale vznikl až v roce 1992. (Pimburger)

Reklama

Reklama